مجله بانوان

اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی در سازمان محیط زیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، نجمه کمالی اصل، مشاور امور زنان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست با اعلام این خبر گفت: دستور العمل جوانی جمعیت سازمان حفاظت محیط زیست به استناد ماده (۲) قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در راستای اجرای سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی مقام معظم رهبری برای اجرا در ستاد و ادارات کل ابلاغ شد.

وی با اشاره به ضرورت تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت در مراکز استان‌ها، اظهار داشت: بر اساس این دستور العمل قرارگاه استانی جوانی جمعیت در مراکز استان‌ها می‌بایست فعال شوند.

کمالی تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از تمام ظرفیت‌ها برای اجرای قانون جوانی جمعیت استفاده کرده و خواهد کرد و از ادارات کل حفاظت محیط زیست استان‌ها، خواست با شناسایی همکاران فاقد منزل مسکونی و معرفی آنها به وزارت راه و شهر سازی برای تأمین مسکن اقدام و پیگیری نمایند.

راه اندازی اتاق مادر و کودک

مشاور امور زنان و خانواده سازمان حفاظت محیط زیست از راه اندازی اتاق مادر و کودک در ساختمان مرکزی سازمان خبر داد و گفت: به منظور رفاه حال مادران فضایی برای استراحت و شیردهی به نوزادان در ساختمان اصلی سازمان پیش بینی شده است.

کمالی از اجرایی شدن دورکاری مادران دارای فرزند در سازمان خبر داد و گفت: به منظور رفاه حال مادران دارای فرزند زیر ۲ سال در اولویت دورکاری برای مادران در سازمان اختصاص پیدا کند. در این ارتباط معاونین، مدیران کل در ستاد و استان‌ها ضمن فراهم نمودن بستر لازم برای دورکاری همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.

وی از برگزاری بیش از ۳۰ ساعت دوره آموزشی در حوزه خانواده و به میزان بیش از ۱۷ هزار نفر ساعت، آموزش به منظور تحکیم خانواده و توان افزایی در سازمان خبر داد و گفت: برای برگزاری دوره‌های آموزشی خانواده بر اساس بند ح تبصره ۹ قانون بودجه برای ستاد و استان‌ها اعتبارات اختصاص یافته است.

دکمه بازگشت به بالا