مجله فرهنگ

ارائه ۱۲غرفه رایگان صنایع دستی به صنعتگران بابلی در ایام نوروز

کندوج/مازندران رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بابل با اشاره به برگزاری جشنواره «و اینک بهار» به مناسبت آغاز سال نو از سوی شهرداری بابل گفت: برای نخستین بار ۱۲ غرفه رایگان در اختیار صنعتگران بابلی قرار گرفت.

مهران فلاح در گفت‌وگو با کندوج اظهار کرد: با آغاز سال نو ۴۶۰ مورد بازدید از جایگاه سوخت، کمپ‌ها، نانوایی‌ها، مدارس واماکن گردشگری انجام شد.

وی با اشاره به این که ۱۵ مدرسه بابل، بندپی شرقی و بندپی غربی با ۱۰۸ اتاق به ظرفیت ۸۰۰ نفر پذیرای گردشگران بود یاد آور شد: تاکنون یک‌هزار نفر در این مدارس اسکان داده شدند.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بابل از بازدید یک‌هزار و۲۰۰ نفر از  موزه گنجینه این شهرستان خبر داد.

فلاح خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار نفر در اماکن گردشگری، خانه مسافر، بومگردی وهتل‌ها اقامت داشتند و حدود ۵۰ هزار نفر غیر رسمی در بابل اسکان دارند که شامل واحدهایی است که از ما مجوز دریافت نکردند.

وی یادآور شد: در کمیته ستاد اسکان و خدمات سفر نوروزی هزار مورد بازرسی از اماکن عمومی داشتیم که ۱۰۸ مورد بازدید از اماکن بین راهی و ۸۳ مورد بازدید از اماکن بهداشتی بود که ۹ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند.

فلاح تصریح کرد: در کمیته تنظیم بازار که زیر نظر اداره صمت انجام شد ۵۵۰ مورد بازرسی صورت گرفت که ۲۴ مورد به عنوان متخلف معرفی و۵۵۰ مورد از سوی اداره صمت تذکر شفاهی گرفتند.

رئیس میراث فرهنگی شهرستان بابل با قدردانی از اقدامات خوب شهرداری این شهرستان در برگزاری جشنواره «واینک بهار»  گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان شهرداری بابل ۱۲ غرفه را در اختیار ۱۸ صنعتگر قرار داد.

این مسئول از برگزاری تور بابل‌گردی برای گردشگران از سوی شهرداری بابل خبرداد و تصریح کرد: این برنامه با استقبال گردشگران مواجه شد که برای روز آخر این تور درون شهری، سه اتوبوس دراختیار گردشگران قرار گرفت.

انتهای پیام

نشر علوم هنری

با استفاده از ابزارهای زبانی، شما را به دنیای تخیل و هنر می‌برم.
دکمه بازگشت به بالا