اقتصادی

اعطای ۱۰ همت تسهیلات جهت تامین ادوات کشاورزی

کندوج/خراسان رضوی رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: از ابتدای سال جهت اعطا ۱۰ همت تسهیلات با بانک‌ها توافق کردیم و تاکنون حدود ۲ همت تسهیلات پرداخت شده که این میزان جهت تامین ادوات بوده است.

کریم ذوالفقاری امروز ۱۹ بهمن‌ماه، در حاشیه افتتاح نوزدهمین نمایشگاه تخصصی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون) اظهار کرد: ادوات و دنباله‌بندهای ماشین‌آلات کشاورزی یکی از موضوعاتی است که باعث افزایش تولید و کیفیت محصولات می‌شود.

وی افزود: بیش از ۵۵۰ شرکت در کشور تحت نظر وزارت صمت در حال تولید ادوات و ماشین‌آلات کشاورزی با بهترین استانداردها هستند. در این نمایشگاه بیش از ۳۰۰ شرکت حضور دارند که حدود ۱۱۰ شرکت از خراسان رضوی و دیگر شرکت‌ها از اقصی‌نقاط کشور هستند.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: ماشین و دنباله‌بندی در سطح دنیا وجود ندارد که صنعتگران ما توان ساختش را نداشته باشند. غیر از موتور و دنده‌ها که در برخی کشورها تولید می‌شود، دیگر ادوات و دنباله‌بندهای کشاورزی در ایران تولید می‌شود.

ذوالفقاری اضافه کرد: در حوزه صادرات به کشورهای منطقه و برخی کشورهای آفریقایی ادوات کشاورزی صادر می‌کنیم.

وی بیان کرد: قرار است یکی از شرکت‌های خراسان رضوی تولید تراکتور را آغاز کند و قول داده شده تا سالانه ۳۰۰۰ دستگاه تراکتور در سه مدل از سال آینده در این شرکت تولید شود.

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد: از ابتدای سال جهت اعطا ۱۰ همت تسهیلات با بانک‌ها توافق کردیم و در آبان‌ماه مشکل اختلاف سامانه ۱۲۴ پیش‌فاکتور حل و از این زمان پرداخت تسهیلات آغاز شد. تاکنون حدود ۲ همت تسهیلات پرداخت شده که این میزان جهت تامین ادوات بوده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا