مجله فرهنگ

اغتشاشات اخیر جلوه‌ای از شکست جنگ ترکیبی دشمنان علیه ایران بود

رئیس انجمن فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پاسخ به نماینده اجلاس اسقف های کاتولیک سوئیس تاکید کرد: اغتشاشات اخیر مظهر شکست جنگ متحد دشمن علیه ایران است.

به گزارش کندوج، به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فرانسیس بیکن، نماینده اجلاس اسقف های کاتولیک سوئیس که در دهمین دور گفت و گوی ادیان ایران و شورای جهانی کلیساها در ژنو شرکت کرده بود، تردیدهایی را درباره این موضوع مطرح کرد. وقایع اخیر در ایران و مسائل حقوق زنان و خواستار توضیح شد. این اتفاقات توسط هیئت ایرانی گزارش شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی پور، رئیس هیئت ایرانی شرکت کننده در این نشست با اشاره به نقش عوامل خارجی در ناآرامی های اخیر ایران، با طرح این سوال که چرا در دوران کرونا و آمریکا؟ ممنوعیت مواد مخدر که باعث شد روزانه تعداد زیادی از هموطنانمان را از دست بدهیم، شما سکوت کردید؟ و حالا تا این حد ابراز نگرانی می کنید و این قضیه را مصداق دوگانگی و مداخله می دانید.

رئیس موسسه فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیان اینکه آنچه در فضای مجازی و رسانه ها ظاهر می شود با واقعیت جامعه متفاوت است از طرف های اروپایی دعوت کرد برای مشاهده واقعیت جامعه به کشورمان سفر کنند.

انقلاب اسلامی ایران فصل جدیدی در برجسته سازی نقش و جایگاه زنان است

وی همچنین به نقش برجسته زنان در ایران اشاره کرد و انقلاب اسلامی ایران را فصل جدیدی در برجسته سازی نقش و جایگاه زنان در کشور دانست.

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی پور که جنگ همه جانبه را علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، ناآرامی های اخیر را انفعال دشمنان در برابر پیشرفت کشورمان خواند.

رئیس شورای سیاست گذاری و هماهنگی دینی جمهوری اسلامی ایران در پایان سخنان خود به بررسی دقیق موضوع حجاب پرداخت و به مشروعیت موضوع حجاب در کشور اشاره کرد.

با تشکر برای توضیح وضعیت JA Iran

پس از آن فرانسیس بیکن از تبیین وضعیت جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و گفت: توسعه فضای گفتمانی و گفت و گوی فرهنگی و دینی راهکار مناسبی برای تبیین موضع طرفین است.

دهمین نشست گفت‌وگوی مرکز گفت‌وگوی دین و فرهنگ و شورای جهانی کلیساها با موضوع «بررسی بیش از بیست و پنج سال گفت‌وگو». مروری بر گذشته، حال و چشم‌انداز (۲۳ آذر) با حضور هیئت عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران در سوئیس برگزار شد. ریاست این هیئت ایرانی را حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی پور، رئیس موسسه فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس شورای سیاست‌گذاری و هماهنگی گفت‌وگوی ادیان بر عهده داشت. نمایندگان مسیحی از رومانی، اندونزی، آمریکا، نروژ، سوئیس و آفریقای جنوبی نیز در این نشست شرکت داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا