مجله اجتماعی

اقدامات “شهید جمهور” انگیزه مضاعفی را برای ورزشکاران ایجاد کرد

پژمان درستکار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری کندوج، در واکنش به شهادت آیت‌الله رئیسی و هیات همراه در راه خدمت به کشور اظهار داشت: در ابتدای امر جا دارد این سانحه بزرگ را که مصادف با شهادت آیت‌الله رئیسی همراه بود را خدمت عموم جامعه و خانواده تمام عزیزان تسلیت عرض کنم. این بزرگواران در راه خدمت به کشور به شهادت رسیدند که واقعأ امری قابل ستایش است. ایشان شخصی مظلوم و سختکوش بود. 

وی افزود: با همین نگاه ویژه ایشان بود که بعد از انتخاب به عنوان رئیس جمهور در مراسمی پاداش و جوایز عقب افتاده، مدال‌آوران و قهرمانان را پرداخت کردند. این شهید بزرگوار همچنین بار دیگر در اردیبهشت و در مراسمی از قهرمانان و مدال‌آوران سال ۱۴۰۲ تقدیر کردند که واقعأ چنین اتفاقی انگیزه مضاعفی را در دل ورزشکاران ایجاد کرده تا در ماه‌های منتهی به المپیک پاریس با بهترین شرایط پا به این رقابت بزرگ بگذارند.

سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به نگاه ویژه “خادم الرضا” نسبت به ورزش اول کشور عنوان کرد: نگاه ویژه رئیس جمهور نسبت به جامعه کشتی قابل محبت بود و حتی در آخرین دیداری که با ورزشکاران داشتند یک جمله تاریخی به کار بردند و آن این بود کار مردم را باید به دست خود مردم بسپارند. حتی از مسئولان درخواست کردند که مجموعه‌ها و اماکن ورزشی را در اختیار خود ورزشی‌ها قرار دهند.

درستکار تصریح کرد: دیدگاه بالای ایشان نسبت به اهمیت ورزش و تاثیرات آن در جامعه بسیار ستودنی بود. یک بار دیگر به نوبه خودم این ضایعه دردناک را به خانواده تمام عزیزان تسلیت عرض می‌کنم و همچنین برای بازماندگان صبر و علو درجات را از خداوند متعال خواستارم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه آرزوی قلبی‌اش موفقیت تیم کشتی آزاد در المپیک است، گفت: برای تیم اعزامی به المپیک پاریس آرزوی موفقیت دارم و ان‌شاءالله کشتی‌گیران در آنجا به بهترین نتایج برسند.

انتهای پیام/ 

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا