بارش برف و باران در بیشتر استان‌ها/کاهش دما در نیمه شمالی کشور

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران در بیشتر استان‌ها و تداوم آن تا یکشنبه (۸ بهمن) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با کندوج درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز (۴ بهمن) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال غرب فارس، مرکزی، قم، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف و باران، گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، کاهش دما و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی کولاک برف و در شرق کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پنجشنبه(۵ بهمن) در بخش‌هایی از سواحل دریای خزر، شمال شرق، غرب ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی بارش با شدت کمتر ادامه خواهد داشت.

ضیاییان اضافه کرد: جمعه(۶ بهمن) با ورود سامانه بارشی دیگر از جنوب غرب کشور در نواحی غرب، جنوب غرب، مرکز، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی به‌تدریج نواحی شرق، شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز بارش باران رعد و برق وزش باد شدید موقت و در مناطق مرتفع و کوهستانی کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا این شرایط شنبه (۷ بهمن) علاوه بر نواحی ذکر شده در نواحی شمال غرب، سواحل دریای خزر و جنوب شرق کشور انتظار می‌رود. یکشنبه(۸ بهمن) نیز بارش در شمال شرق، سواحل دریای خزر و به‌صورت پراکنده در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات زاگرس مرکزی، شرق و جنوب شرق کشور ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در بخش‌هایی از مرکز، شرق و جنوب شرق کشور و طی روزهای جمعه و شنبه در جنوب، جنوب شرق، شرق و شمال شرق کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان گفت: طی دو روز آینده در نیمه‌شمالی کشور دما به‌طور محسوس کاهش می‌یابد.

وی افزود: امروز و از بعد از ظهر جمعه غرب خلیج فارس و از امروز تا پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران گفت: آسمان تهران فردا(۵بهمن) نیمه‌ابری و احتمال بارش پراکنده و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و در ‌روز جمعه (۶ بهمن) قسمتی ابری تا نیمه‌ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار محلی و اوایل شب افزایش ابر با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس و بوشهر با دمای۲۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای۱۰- و ۷- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا