مجله علمی و سلامت

ببینید نسخه جدید گوگل‌مپ چه تغییری کرده‌است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلان، رابط کاربری سرویس مسیریاب گوگل مپس در چندین سال گذشته تا حد زیادی بدون تغییر بوده، اما اکنون اصلاحاتی همچون بازطراحی ویژگی‌های کلیدی، ازجمله بازطراحی رابط کاربری درهنگام جست‌وجوی مسیر را شاهد هستیم.

براساس گزارش زومیت، بنا بر گزارش 9to5Google، در جدیدترین نسخه‌ی برنامه‌ی گوگل مپس با ضربه بر مکانی روی نقشه، برگه‌ای با طراحی جدید ظاهر می‌شود که دارای گزینه‌های بستن و اشتراک‌گذاری در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه است.

تغییر مهم دیگر این است که برگه‌ی یادشده، دیگر تمام فضای صفحه را اشغال نمی‌کند و بخشی از نقشه در بخش بالایی نمایان است.

ببینید نسخه جدید گوگل‌مپ چه تغییری کرده‌است؟

ببینید نسخه جدید گوگل‌مپ چه تغییری کرده‌است؟

بزرگترین تغییر در گوگل مپس، بازطراحی بخش جست‌وجوی مسیرها است. رابط کاربری این بخش دیگر تمام‌صفحه نیست و قسمت بالای صفحه اکنون صرفاً به وارد کردن آدرس اختصاص داده می‌شود. این ویژگی، شلوغی رابط‌ کاربری را کمتر می‌کند.

ببینید نسخه جدید گوگل‌مپ چه تغییری کرده‌است؟

مجموعه اسکرین شات از طراحی جدید بخش مسیر یابی برنامه گوگل مپ در اندروید

گزینه‌ی روش‌های مختلف حمل‌ونقل به پایین نمایشگر منتقل شده‌ است که دسترسی آسان‌تر به این ویژگی را در موبایل فراهم می‌کند. در این حالت با کشیدن انگشت به بالا، برگه به‌صورت تمام‌صفحه ظاهر نمی‌شود. این ویژگی امکان می‌دهد روش‌های ناوبری بیشتری مانند، حمل‌ونقل عمومی موجود در نقشه، روی صفحه دیده شوند.

با تغییرات جدید در سرویس مسیریاب گوگل شاهد رابط کاربری‌ ساده‌تر و خلوت‌تر هستیم که درنهایت تجربه‌ی کاربری را بهبود می‌بخشد. این تغییرات در حال حاضر تنها در نسخه‌ی آزمایشی مشاهده شده‌اند و هنوز به‌طور گسترده در دسترس نیستند. انتظار می‌رود که تغییرات جدید گوگل مپس به‌زودی دردسترس کاربران گوشی‌های اندرویدی و گوشی آیفون نیز قرار گیرد.

227227

کارگروه خبری علمی پزشکی

هدفم این است که از طریق مطالب علمی و پزشکی، شما را در مسیر بهبود و حفظ سلامتی همراهی کنم و بهترین توصیه‌ها و راهکارها را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا