مجله فرهنگ

برنامه‌های افطار تلویزیون و مجریانش را بشناسید + جدول

ویژه برنامه های افطار تلویزیون امسال در حالی روی آنتن می روند که محمد دلاوری، مصطفی امامی، رسالت بوذری، صابر خراسنی، سارا روستاپور، اسماعیل باستانی و … به عنوان مجریان این ویژه برنامه ها به اجرا خواهند پرداخت.

به گزارش کندوج، ویژه برنامه های افطار تلویزیون با عناوین «هلال»، «پناه»، «محفل»، «زندگی پس از زندگی»، «شبستان»، «بهارترین بهار»،  «همسفره»، «ماه ماه»، «جشن فرشته ها» و «آن» از سه شنبه (۲۲ اسفند ماه) و ابتدای رمضان پخش خود را آغاز کردند.

«هلال» و اجرای محمد دلاوری

ویژه برنامه افطار شبکه یک سیما با نام «هلال» به تهیه کنندگی مجید ظریف هر شب ساعت ۱۷ در ماه مبارک رمضان روی آنتن می رود. این برنامه با رویکرد امتی و شناخت آداب رسوم و مشترکات فرهنگی و تاریخ کشورهای مسلمان پخش خواهد شد.

این ویژه برنامه با اجرای محمد دلاوری، همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این برنامه امسال در حالی برای اولین بار روی آنتن می رود که سال های گذشته برنامه «دعوت» با اجرای حجت الاسلام محمد برمایی به عنوان ویژه برنامه افطار شبکه یک بود.

«پناه» با مصطفی امامی

برنامه «پناه» با اجرای مصطفی امامی هر غروب قبل از لحظات عرفانی اذان مغرب تا بعد از آن با موضوع آنلاین امام رضا (ع) برای همه از حرم مطهر ایشان به صورت زنده پخش می شود.

این برنامه هر شب با حضور مهمانانی ویژه همراه با سوژه‌ای از جنس مهربانی و روایت‌هایی شنیدنی از بازخوانی قصه میهمانان آقا علی بن موسی الرضا (ع) همراه مخاطبان است. هدیه مهربانی و نجوا به همراه شگفتانه‌هایی برای میهمانان از دیگر آیتم‌های «پناه» است که به مدت ۳۰ شب از شبکه دو سیما پخش می شود.

این برنامه محصول گروه معارف شبکه دو سیماست که با اجرای مصطفی امامی، به تهیه کنندگی حسام جمارانی، کارگردانی محمد خندان و با مشارکت آستان قدس رضوی در ۳۰ قسمت ۹۰ دقیقه‌ای به عنوان ویژه برنامه افطارهای ماه مبارک رمضان از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

«محفل» و اجرای رسالت بوذری

برنامه «محفل» برنامه قابل توجه مناسبتی در تلویزیون است که فصل اول آن در ایام ماه مبارک رمضان ۱۴۰۲ از شبکه سوم سیما پخش شد. امسال نیز فصل دوم این برنامه، حوالی افطار روی آنتن خواهد رفت. دکور فصل دوم محفل نسبت به سال گذشته تغییرات بیشتری داشته، البته داوران حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان، احمد ابوالقاسمی، حامد شاکرنژاد، رضوان درویش از کشور سوریه و حسنین حلو از کشور عراق، کارشناسان و میزبانان ایرانی و بین‌المللی برنامه «محفل» و مجری رسالت بوذری همان تیم فصل قبل هستند.

ویژه‌برنامه تلویزیونی محفل از ابتدا تا انتهای ماه مبارک رمضان، هر روز در ساعات پیش از افطار مهمان از شبکه سه سیما پخش می شود.

«زندگی پس از زندگی» و اجرای عباس موزون

برنامه «زندگی پس از زندگی» همچون سال‌های گذشته با روایتی از تجربیات افرادی که گوشه‌ای از عالم غیب را تجربه کردند یکی از گزینه‌های برنامه‌های افطار خواهد بود.

«زندگی پس از زندگی» برنامه‌ای متفاوت درباره مرگ و عالم ماوراء شبکه چهارسیما برای لحظات عرفانی افطاراست. «زندگی پس از زندگی» روایت افرادی که در تجربه‌ی مرگ تقریبی، از کالبد جسم خارج شدند و عالم برزخ را درک کردند و بازگشتند. در این برنامه با سفر به نقاط مختلف ایران و جهان، مخاطبان برنامه مهمان روایت‌های شگفت انگیز تجربه گران مرگ تقریبی از عالم غیب می‌شوند.

افطار در «شبستان» شبکه تهران

 «شبستان» عنوان ویژه برنامه افطار شبکه تهران است که در ماه مبارک رمضان هر شب از ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روی آنتن می رود.  

این برنامه با اجرای محسن قره شیخ لو در قالب یک مهمانی ساده افطاری از شبستان مسجد صنیع الدیوان یکی از مساجد معروف شهر تهران و با قدمتی بیش از ۱۱۰ سال، پخش می شود.

در این ویژه برنامه حجت الاسلام محمد محمدی به عنوان کارشناس درخصوص سوژه ها و موضوعات متنوع با مهمانان گفتگویی خودمانی دارد و هر شب یکی از کانون های فرهنگی و هنری مساجد تهران نیز در برنامه حضور خواهند داشت.

 برنامه «شبستان» کاری از گروه معارف است که به تهیه کنندگی فاطمه زهرا بازرگان در ماه مبارک رمضان در ۳۰ قسمت روی آنتن می رود. 

برنامه های افطار تلویزیون و مجریانش را بشناسید + جدول

«بهارترین بهار» و شبکه قرآن و معارف سیما

ویژه برنامه زنده افطار با عنوان «بهارترین بهار» هر روز ساعت ۱۷ و ۳۰ روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

این ویژه برنامه با اجرای مهدی اعرابی روی آنتن خواهد رفت.

همچنین پخش سه ویژه برنامه «محفل» هرشب ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه، برنامه «مهمان» هر شب ساعت ۱۹ و برنامه «زندگی پس از زندگی» هر روز ساعت ۹ صبح از شبکه قرآن و معارف سیما بازپخش می شود.

«همسفره» در شبکه افق

شبکه افق برنامه همسفره با اجرای محمدمحسن آزادی را روی آنتن می برد.

این برنامه در لحظات پیش از افطار از شبکه افق سیما روانه آنتن می شود.

«ماه ماه» در شبکه سلامت

ویژه برنامه «ماه ماه» نیز با اجرای اسماعیل باستانی از شبکه سلامت سیما روی آنتن می رود. این ویژه برنامه نیز لحظات پیش از افطار در ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه راهی آنتن این شبکه می شود.

شبکه جام جم نیز این برنامه را در ساعت ۱۹ تکرار می کند.

«جشن فرشته ها» و اجرای سارا روستاپور

ویژه برنامه «جشن فرشته ها» با اجرای سارا روستاپور از شبکه پویا روی آنتن خواهد رفت.

این ویژه برنامه ساعت ۱۸ و ۳۰ در لحظات افطار هر روز روی آنتن این شبکه قرار می گیرد.

برنامه «آن» و اجرای صابر خراسانی

 این برنامه تلویزیونی به تهیه کنندگی سید احمد موسوی صمدی و سینا شعرباف با اجرای صابر خراسانی، از ابتدای ماه مبارک رمضان هر روز در ساعات پیش از افطار روی آنتن این شبکه می رود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا