مجله حوادث

بهسازی مناطق سیل زده امام‌زاده داوود منوط به تخریب ساخت‌و سازهای اطراف رودخانه

استاندار تهران از کشته شدن 44 نفر و خسارت 4 هزار میلیارد تومانی در کل استان تهران بر اثر سیل اخیر خبر داد.

به گزارش کندوج، محسن منصوری در جمع خبرنگاران درباره تعداد تلفات جانی و میزان خسارات سیل در استان تهران اظهار کرد: در مجموع 44 نفر بر اثر سیل در استان تهران جان خود را از دست دادند و بیشترین آمار مربوط به امامزاده داوود با 23 کشته بود. . یک نفر بوده است البته این آمار هنوز قطعی نیست زیرا بررسی در حال انجام است که می تواند این آمار را تغییر دهد.

استاندار تهران افزود: در فیروزکوه 15 نفر بر اثر سیل جان خود را از دست داده اند و این ضایعه را به خانواده های جان باختگان تسلیت می گویم. روند خدمات رسانی همچنان ادامه دارد و بازسازی و بهسازی منطقه ادامه دارد. آغاز شده است، اما در امامزاده داوود عملیات عملی نداریم، زیرا عملیات امداد و نجات و گل جمع آوری به پایان رسیده است، اما مغازه های زیادی در بستر رودخانه ساخته شده است.

وی افزود: تمام مغازه هایی که در بستر رودخانه ساخته شده باید تخریب شود. قوه قضائیه وارد این پرونده شد و دستور تخریب را صادر کرد. بنابراین باید هر چه سریعتر کانال رودخانه آزاد شود و با ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد قانونی شود. این در حالی است که عده‌ای ساکن هستند و اراضی دولتی را تصرف کرده‌اند و عده‌ای مجوزهای قانونی دریافت کرده‌اند که نیاز به جبران خسارت و حتی جابجایی آن‌ها دارد.

موضوع ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه امامزاده داوود حل می شود

منصوری تاکید کرد: در خصوص سیل وظایف هر دستگاه ذی ربط به گونه ای مشخص شده است که آبدهی بستر رودخانه باید از آب های منطقه تبعیت کند. مصمم هستیم مشکل ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده امامزاده داوود را حل کنیم، اما این کار به روش خودمان انجام می شود، یعنی از هرگونه اقدام بازدارنده خودداری می کنیم تا این موضوع به بهترین شکل ممکن حل شود. مسیر. البته در دربند، درکا و جاجرود نیز موارد مشابهی داریم، اما تجربه نشان داده هر جا که ایستاده ایم و قانون را اعمال می کنیم، آسیب کمتری در تصادفات دیده ایم. مانند دماوند که در سیل اخیر کمترین تلفات را داشت، زیرا اخیراً گرفتار ساخت و سازهای غیرمجاز شده بود.

استاندار تهران در خصوص میزان خسارات ناشی از این سیل گفت: برآوردهای اولیه نشان می دهد که کل خسارات استان تهران در حوزه های مختلف از جمله زیرساخت ها، منازل مردم و … وارد شده است. حدود 4000 میلیارد تومان بود که البته در حال تکمیل است. ; اما برخی از این آسیب ها فوری هستند و باید هر چه سریعتر کار آغاز شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا