مجله علمی و سلامت

تایید توانایی جسمی زائران حج ۱۴۰۲ سختگیرانه خواهد بود

رئیس هلال احمر گفت: آمادگی جسمانی زائران برای عزیمت به حج 1402 با حساسیت ویژه و بر اساس دستورالعمل مکتوب انجام می شود.

به گزارش کندوج، دکتر پیرحسین کولیوند در همایش توجیهی و آموزشی حج و اربعین 1402: شرایط کار در عملیات حج و حج ویژه است و با فکر آسیب شناسی سال قبل را انجام خواهیم داد و بر اساس آن برنامه مدون خواهیم داشت. برای سال جدید .

کولیوند در ادامه گفت: پزشکانی که به حج اعزام می شوند باید روحیه جهادی داشته باشند; زیرا می تواند چندین برابر بیشتر از آنچه از آنها انتظار می رود کار و فعالیت باشد. این پزشکان باید در مدت زمان معین خدمات حج را ترتیب دهند و اگر کسی احساس کرد ممکن است مشکلی برایش پیش بیاید باید از قبل اطلاع دهد زیرا نمی توان فرد دیگری را به حج و هلال احمر اضافه کرد. گروه زیارت انجام داد

رئیس هلال احمر در ادامه تصریح کرد: موضوع دیگر آزمون زائران است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است. امسال بر هوشمندسازی فعالیت ها تاکید بیشتری می شود و بسیاری از کارهای دستی در برگزاری امتحانات باید به گونه ای انجام شود که دین حججیان بر گردن ما نیفتد. اعزام زائران باید به درستی و بر اساس دستورات خاص و مدون پزشکی و با رعایت ضوابط توانایی جسمانی زائر برای انجام عملیات حج انجام شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر؛ کولیوند خاطرنشان کرد: آموزش زائران قبل از حج باید به درستی انجام شود و علاوه بر آن ترویج و توسعه یابد تا زائران خطرات آن را بشناسند و با آن مقابله کنند.

وی در پایان تاکید کرد: خسارت حج سال گذشته باید به صورت آماری و در جلسات توجیهی حل شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا