مجله فرهنگ

تجلیل از دست‌اندرکاران کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت

همایش تشریح برنامه‌های آتی و تجلیل از دست‌اندرکاران کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت عصر پنجشنبه با حضور جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دست‌اندرکاران کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت برگزار شد.

به گزارش کندوج، در این مراسم سردار علی فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: امیدوارم در مهمانی بزرگ خداوند یعنی ماه مبارک رمضان مراقب باشیم که میزبان خداوند است و از این ماه نهایت استفاده را ببریم.

وی گفت: خدا به همه عزیزان به‌خاطر برنامه‌های کنگره 24 هزار شهید پایتخت قوت بدهد؛ با این وجود ما مردم تهران باید توجه داشته باشیم که حتی اگر همه در یک جا جمع بشویم و برای شهدا کار کنیم نمی‌توانیم قدردان آن‌ها باشیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: شهدا می‌توانند شفاعت کنند و این مقام شهدا را نشان می‌دهد که از سوی خداوند اجازه شفاعت دارند؛ لذا اگر اقدامی برای پاسداشت شهدا انجام شده برای خودمان بوده تا شهدا دست‌گیر ما باشند و باید این کار تعمیم داده شود.

سردار فدوی ادامه داد: شناخت شهدا برای جوانان بسیار مهم است؛ گاهی جوانان بزرگترین شهدای ما را نمی‌شناسند و این مشکل از جانب ما است.

وی گفت: با تکرار و ترقیب می‌شود باور ساخت و این تکرار با ساخت فیلم و کتاب و غیره اتفاق می‌افتد؛ دیگران خبیث‌ترین خبیثان تاریخ را به جوانان ما می‌شناسانند اما ما با وجود اینکه دستمان باز است و ظرفیت کافی داریم که همه کاری را برای شناساندن شهدا به جوانان انجام بدهیم ولی در این کار کوتاهی می‌کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: درست است که در تمام سال‌های پس از انقلاب دشمن شکست خورده است اما ما باید تمام هم‌وغممان این باشد که دشمنان به ما ضربه نزنند.

سردار فدوی اضافه کرد: باید مواظب باشیم که جوانان و مردم آنچنان معرفت پیدا کنند که دشمن هچوقت در روالی قرار نگیرد که اقدامی علیه کشور انجام دهد.وی افزود: وقتی شهدای ما الگو باشند قطعا اگر همه عالم هم دشمن ما باشند آن‌ها همانطور که اکنون آمریکا در یمن و فلسطین مستاصل شده، شکست خواهند خورد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: باید قدردان میراث امام و شهدا یعنی انقلاب اسلامی که عنایت خداوند است و برای ما باقی‌مانده باشیم و آن را نسل به نسل به نسل‌های آینده منتقل کنیم.سردار فدوی گفت: شهدای تهران شهدای بی‌نظیری هستند، کسانی که برای شهدا زحمت کشیدند برای خودشان زحمت کشیده‌اند و به آن‌ها خداقوت عرض می‌کنیم.

تجلیل از دست‌اندرکاران کنگره ملی ۲۴ هزار شهید پایتخت

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا