کسب و کار ایرانیمجله علمی و سلامت

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

چربی یکی از انواع پرکننده‌ها (فیلرها) است که بر خلاف ژل از بدن خود فرد برداشته و در جایی دیگر از صورت و بدن، پس از مراحل آماده سازی تزریق می‌گردد. نتایج تزریق چربی هم مانند فیلرهای دیگر، پرکردن، حجم دادن و فرم دهی به اندام و صورت می‌باشد. این روش به دلیل اینکه بدون استفاده و تزریق ماده‌ای خارجی صورت می‌گیرد؛ و به همین علت امکان ایجاد عوارضی مانند آلرژی را ندارد؛ بسیار محبوب و پرطرفدار است. گرچه پروسه تزریق چربی مشکل تر از تزریق ژل است؛ ولی معیارهایی وجود دارد که این روش متقاضیان زیادی داشته باشد. در تزریق چربی یکی از مسائل حائز اهمیت، ماندگاری آن است؛ که در این بحث مفصل به آن خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید. ساکنین اصفهان برای تزریق چربی در اصفهان به کلینیک سینایار اصفهان مراجعه کنید.

در کلینیک دکتر رامین مدرسی همواره تلاش می‌شود؛ کلیه و زیبایی، در بالاترین سطح ممکن به متقاضیان ارائه گردد. شما با مراجعه به این مرکز می‌توانید بهترین تزریق چربی در اصفهان را تجربه نمایید. جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده در انتهای صفحه تماس حاصل فرمایید.

 

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

هنگام تزریق چربی به صورت و سایر اندام ها، پزشک از تکنیک های خاصی استفاده می کند تا چربی ها را با دقت به لایه های عمیق پوست بفرستد. پوست از لایه های متفاوتی تشکیل شده است و هر کدام از این لایه ها دارای رگ های خونی، اعصاب و غیره هستند. پزشک، چربی ها را بین رگ های خونی تزریق می کند تا سازگاری بیشتری با محل جدیدشان پیدا کنند و در مجاورت عروق از تغذیه بهتری بهره مند شوند. میزان ماندگاری تزریق چربی در صورت و سایر اندام ها، به بدن بیمار و میزان چربی‌های زنده تزریق شده موجود بستگی دارد.

در مورد میزان ماندگاری ، هر چقدر بیمار کمتر به محل تزریق دست بزند و آن را ماساژ بدهد، ماندگاری تزریق چربی در صورت می تواند بیشتر از حد معمول بشود. ثابت ماندن و حفظ وزن بعد از تزریق چربی هم نکته ای کلیدی در ماندگاری تزریق چربی است. برداشت چربی از قسمتی از بدن شما و تزریق آن به بخشی دیگر که مایل هستید افزایش حجم پیدا کند؛ یک روش دائمی محسوب می‌شود؛ مشورط بر اینکه با تکنیک درستی صورت گیرد. حقیقت دارد که بعضی از سلول های چربی، به محض تزریق می میرند اما این درصد در مقایسه با بافت های چربی که در محل جدید باقی می مانند و موقعیت خودشان را حفظ می کنند، بسیار ناچیز است. این ویژگی یک امتیاز بزرگ برای این کار محسوب می‌ شود.

چرا که روشهای دیگر افزایش حجم، عموما دائمی نیستند و نیاز به تجدید پس از چند ماه دارند. تزریق چربی از بدن خود فرد از این جهت با سایر روشها متفاوت است که سلول های چربی در محیط جدید، به زندگی خود ادامه می دهند. البته این به آن معنا نخواهد بود که همه سلول ها همواره با همان کیفیت اولیه حفظ می شوند. طبیعتا هر چقدر که سن بالاتر برود، ممکن است آثار تزریق چربی در چهره فرد به دلیل کاهش کیفیت سلولها یا مرگ آنها، کمی تضعیف شود؛ که این امر نه تنها باری سلولهای تزریق شده، که برای همه سلولهای بدن اتفاق می‌افتد. اما این چربی ها برای مدت بسیار زیادی باقی می‌مانند و ظاهر دلخواه را برای او به وجود می آورند.

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری تزریق چربی

یکی از عواملی که تزریق چربی را به عنوان ماندگارترین معرفی می کند، ساختار و نوع چربی ها است؛ ساختار چربی ها در بدن هر انسانی متفاوت است. هنگام تزریق چربی، از چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود. نتایج موفقیت آمیز و ماندگاری که از تزریق چربی بدست می آید، به دلیل همین سازگاری چربی ها است و ساختار چربی های بدن بیمار کاملا مشابه است و فقط در نوع محل قرار گیری با یکدیگر متفاوت هستند.

به پوست بیمار، می‌تواند باعث زنده ماندن 90 درصد از چربی ها در محل تزریق شود که در نهایت با تزریق سلول های چربی زنده و ادامه فعالیت آنها در اندام جدید، سبب ماندگاری تزریق چربی در محل چربی تزریق شده میشود. عدم بروز آلرژی و حساسیت بدن به چربی تزریق شده هم یکی دیگر از عواملی ست که به نتایج حاصل از تزریق چربی، ماندگاری زیادی می بخشد. توانایی تزریق چربی به دفعات متعدد هم می تواند نقش مهمی در دوام و میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد.

هر زمان که بیمار خواستار تزریق میزان بیشتری از چربی باشد، می توان به راحتی این کار را انجام داد. استفاده از چربی که در دفعه اول اضافه مانده و فریز شده است، هم راه خوبی برای جلوگیری از لیپوساکشن مجدد است. توجه بیمار به نکات بهداشتی و سایر دستورات پزشک هم می تواند نقش موثری در میزان ماندگاری تزریق چربی داشته باشد. بیمار نباید به نقاط تزریق شده، فشاری وارد کند. در واقع پس از تزریق چربی، فرد باید یک دوره جدید از زندگی را شروع کند و در این دوره، بیشتر مراقب جسم خودش باشد و با یک رژیم غذایی سالم، نتایج حاصل از تزریق را به خوبی حفظ کند.

نوع رژیم غذایی بیمار هم نقش مهمی در ماندگاری تزریق چربی دارد و گرفتن رژیم های سخت و کاهش وزن، نقش منفی بر روند جذب چربی دارد. در بیمارانی که بعد از تزریق چربی، پای بند رژیم غذایی متعادل و سالم باشند، مقداری از چربی تزریق شده، بطور دائم و همیشگی زیر پوستشان باقی می ماند.

تزریق چربی چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط، این روند در 30-60 دقیقه به پایان می رسد. حتی اگر از بی حسی موضعی استفاده شود، انجام این روش در محیط اتاق عمل استریل سالم تر خواهد بود.

ماندگاری تزریق چربی در افراد مختلف چگونه است؟

ماندگاری تزریق چربی در افراد مختلف متفاوت است. نمیتوان انتظار داشت ماندگاری تزریق در همه افراد یکسان باشد. ساختار بدن برخی از افراد به گونه ای هستند که ماندگاری تزریق چربی برایشان بیشتر از سایرین است. عکس این موضوع نیز صادق است. تعدادی از افراد هستند که ماندگاری چربی تزریق شده برای ایشان بسیار کمتر است. اشخاصی که ماندگاری تزریق چربی برای آن ها کمتر است ممکن است نیاز داشته باشند که تزریق چربی برای آن ها ترمیم شود.  به طور کلی، مواد تزریق شده در مناطقی که بیشتر تحت تأثیر حرکت عضلات قرار می گیرند، زودتر ماندگاری خود را از دست می دهند.

زمان تاثیر گذاری تزریق چربی

اگر بیمار پس از اولین تزریق چربی از نتیجه راضی نبود، تزریق را می توان چهار هفته پس از اولین تزریق چربی تکرار کند. به عنوان یک قاعده، در حین لیپوساکشن قبل از تزریق چین و چروک، مواد کافی برداشته می شود که در آن چربی به دست می آید تا بتواند اثرات را تشدید کند. نتایج نهایی تزریق چربی اتولوگ حدود 2 سال باقی می ماند و در هر زمان پس از آن قابل تجدید است.

مقایسه ماندگاری تزریق چربی با ژل

تزریق چربی و تزریق ژل دو روش مختلف در زیبایی‌سازی صورت هستند. هر دو روش برای پر کردن حجم و تغییر شکل صورت، به کار می‌روند. تزریق چربی برخلاف ژل که فیلر مصنوعی می‌باشد، از بدن بیمار گرفته می‌شود و در نتیجه دوام و ماندگاری بیشتری دارد. در نهایت، روش مناسب برای هر فرد باید بر اساس نیاز‌ها و مشکلات خاص او و همچنین بر اساس پیشنهادات پزشک انتخاب شود.

آیا ماندگاری تزریق چربی در نواحی مختلف بدن و صورت متفاوت است؟

در حال حاضر از تزریق چربی برای جوانسازی و اصلاح فرم قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. بسیاری از مردان و زنان برای داشتن چهره‌ای شاداب و اندامی متقارن از این روش برای شکل دادن انحنای بدن خود بهره می‌برند. صورت، سینه‌ها، باسن، بازوها و پاها ناحیه‌هایی از بدن هستند که با تزریق چربی شکل بهتری به خود می‌گیرند؛ اما ماندگاری تزریق چربی در صورت و قسمت‌های مختلف یکسان نیست.

زمانی که چربی در ناحیه‌هایی با خون فراوان قرار می‌گیرد، به بهترین شکل زنده می‌ماند. به همین خاطر است که انتقال چربی به صورت بسیار موفقیت‌آمیزتر از انتقال چربی به سایر قسمت‌های بدن است. چراکه رگ‌های بسیاری در صورت وجود دارد که به چربی اجازه می‌دهد تا مدت‌ها زنده بماند. بنابراین تزریق چربی به صورت نتایج ماندگارتری نسبت به تزریق چربی به قسمت‌های مختلف بدن دارد.

مقایسه ماندگاری تزریق چربی با فیلر

تزریق ژل یا فیلر یکی از محبوب‌ترین روش‌های جوانسازی و زیباسازی است. تزریق فیلر هم نتیجه‌ای مشابه تزریق چربی به همراه دارد و برای از بین بردن آثار پیری از قسمت‌های مختلف صورت و اصلاح فرم یا کانتورینگ صورت انجام می‌شود. فیلرها بسته به نوعی که دارند، معمولا با بدن سازگار هستند و عوارض جانبی به همراه ندارند؛ تنها مشکل تزریق فیلر را می‌توانیم ماندگاری کوتاه‌مدت آن بدانیم.

نتیجه جوانسازی با فیلر معمولا کمتر از یک سال طول می‌کشد. به همین خاطر برای افزایش ماندگاری تزریق فیلر باید هر چند ماه یک‌بار برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه کنید. درصورتی که حجم زیادی از چربی تزریق‌شده تا آخر عمر در ناحیه موردنظر باقی می‌ماند.

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا