مجله عمومی

توجیه ترسناک – کندوج

اسکوچیچ – چه خوب و چه بد – رفته است اما امیدواریم از این به بعد شاهد تیم شدن بازیکنان برای سرنگونی کادر فنی نباشیم و این داستان توسط کارشناسان توجیه شود.

به گزارش روزنامه کندوج همشهری نوشت: «صرف نظر از اینکه تغییرات کادر فنی تیم ملی در آستانه جام جهانی درست بوده یا خیر، اغلب استدلال های نگران کننده ای در این مورد شنیده می شود. چون رختکن تیم ملی از دست اسکوچیچ گم شد، دیگر صلاح نبود او در این تیم بماند. آیا می دانید جنبه خطرناک این ماجرا کجاست؟ چنانکه به نظر می رسد قضات خواسته یا ناخواسته به دنبال مشروعیت بخشیدن به کودتا و بی نظمی هستند.

اجازه دهید فرض کنیم که این استدلال صادق است. یعنی هر هوادار فوتبال باید بپذیرد که وقتی رختکن یک تیم از دست سرمربی خارج شد، به راحتی حذف می شود. آیا در این صورت سنگ بسته می شود؟ با این شرایط کافی است چند نفر دور هم جمع شوند، باند و گروه درست کنند و آنقدر به آبروی سرمربی لطمه بزنند که تنها گزینه اخراج او باشد.

منطق حکم می کند در چنین مواقعی کارشناسان و کارشناسان تا حد امکان پشت تیم فنی بایستند و بی نظمی ها را مقصر بدانند اما اتفاقی که این بار در تیم ملی ایران افتاد دقیقا برعکس بود. اسکوچیچ خوب یا بد پیش رفت، اما امیدواریم از این به بعد شاهد اتحاد بازیکنان برای سرنگونی تیم فنی نباشیم و این ماجرا توسط کارشناسان توجیه شود.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا