جزئیاتی درباره برگزاری اجلاسیه شهدای اطلاعات سپاه

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: اجلاسیه شهدای اطلاعات سپاه و مراسم بزرگداشت سالروز شهادت سرلشکر شهید حسن باقری در روز ۹ بهمن برگزار خواهد شد.

به گزارش کندوج،سردار سرتیپ پاسدار «حسین معروفی» معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین در نشست خبری کنگره شهدای اطلاعات سپاه و یادواره سردار شهید «حسن باقری» که امروز (چهارشنبه) در این سازمان برگزار شد، با تبریک سالروز میلاد امیرالمومنین علی (ع) اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، رزمندگانی که در واحدهای اطلاعات وظیفه شناسایی مواضع دشمن را بر عهده داشتند، سخت‌ترین اقدام را انجام می‌دادند؛ زیرا مجبور بودند برای شناسایی دقیق مواضع دشمن به ویژه در زمان حمله ده‌ها بار به مواضع دشمن نفوذ کنند و فعالیت خود را انجام دهند.

سردار معروفی افزود: به عنوان مثال در جریان عملیات والفجر ۸ نیروهای اطلاعات مجبور بودند در سنگری کوچک تا یک‌ ماه بمانند تا بلکه اطلاعات لازم را بدون لو رفتن محل اختفای خود جمع آوری کنند؛ لذا همه شهدا به ویژه شهدای اطلاعات قطب‌نمایی هستند که راه را به ما نشان می‌دهند به همین علت باید تا جایی که می‌توانیم این شهدا را به جامعه معرفی کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین گفت: اگر می‌خواهیم دلیل بزرگی و اقتدار جمهوری اسلامی را بیابیم، باید آن را در بین شهدا پیدا کنیم؛ چون آن‌ها بزرگترین معجزه انقلاب اسلامی و زیرک‌ترین شخصیت‌های جامعه بودند؛ هرچند همه ما روزی با مرگ مواجه خواهیم شد، اما شهدا با انتخاب نوع جان دادن، به زیبایی با خدا معامله کردند به همین جهت همه آن‌ها برای ما الگو هستند.

شهید باقری؛ معجزه دفاع مقدس

وی ادامه داد: شهید حسن باقری یکی از این الگوها بود که می‌توان او را معجزه دفاع مقدس دانست؛ زیرا قبل از آنکه فرمانده و رزمنده‌ای در دفاع مقدس باشد، یک روزنامه‌نگار بود؛ اما با شرایطی که به واسطه تجاوز دشمن به خاک کشورمان ایجاد شد، این خبرنگار با ورود به صحنه دفاع از کشور تبدیل به خوش‌فکرترین نیروی نظامی و از طراحان اصلی صحنه نبرد دفاع مقدس می‌شود.

سردار معروفی یکی از عملکردهای شهید باقری را پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر دانست و افزود: در واقع این هنر ولایت بود که حسن باقری روزنامه‌نگار را به یک استراتژیست بزرگ نظامی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم عزیز کشورمان تبدیل کرد؛ موضوعی که باعث شده تا امروز اثرات ارزشمند آن را در چارچوب تخصصی اطلاعات و اشراف اطلاعاتی در نیروهای مسلح مشاهده کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: البته حسن باقری یک نماد است؛ چرا که همه شهدا به ویژه شهدای اطلاعات که گمنام هستند، کمتر مطرح شدند؛ در صورتی که رزمندگان واحدهای اطلاعات همیشه در سخت‌ترین شرایط در دل دشمن بودند.

وی گفت: مسئولیت برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های شهدا در سراسر کشور بر عهده سازمان بسیج مستضعفین است؛ لذا در همین رابطه توانسته‌ایم اقدامات خوبی را برای گرامیداشت چهار هزار و ۹۴ شهید عزیز اطلاعات سپاه و بسیج انجام دهیم؛ بدین صورت که از سال گذشته تاکنون ۳۱۵ یادواره شهدای اطلاعات و عملیات در سطح کشور برگزار کردیم و ۲۲۷ عنوان کتاب نیز درخصوص شهدای اطلاعات منتشر شده و ۳۰ عنوان کتاب دیگر هم آماده چاپ است.

سردار معروفی با بیان اینکه سالروز شهادت سرلشکر شهید حسن باقری و شهدای همراه ایشان به عنوان روز اطلاعات و عملیات نام‌گذاری شده است، عنوان کرد: موفق شدیم یادواره شهدای اطلاعات را به اجلاسیه تبدیل کنیم؛ به همین جهت امسال بزرگداشت شهادت حسن باقری در قالب اجلاسیه شهدای اطلاعات به مرکزیت تهران و همزمان در ۳۱ استان کشور به صورت تصویری برگزار می‌شود و خانواده معظم شهدا هم می‌توانند به صورت تصویری در این مراسم حضور داشته باشند.

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: یکی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در برگزاری کنگره‌های شهدا نوآوری، به‌روزرسانی و کار هنرمندانه بود؛ بنابراین مراسم یادشده با تغییرات جدی برگزار خواهد شد؛ به نحوی که در این اجلاسیه کار ویترینی انجام نخواهد شد، بلکه کاری هنرمندانه با استفاده از چهار پرده نمایش انجام خواهیم داد.

تجلیل از خانواده‌ شهدای اطلاعات دفاع مقدس

وی اضافه کرد: البته پیش از برگزاری این اجلاسیه، دیدارهایی با خانواده‌های شهدا را هم برنامه‌ریزی کردیم که در حال انجام است؛ همچنین در این اجلاسیه از خانواده‌های شهدای اطلاعات دفاع مقدس و خانواده‌های شهدایی که اخیراً در سوریه به دست رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند نیز تجلیل خواهد شد.

سردار معروفی اظهار داشت: نگاه ما به شهدای عزیز نگاه صرف اعتقادی نیست، بلکه با هر نگاهی به این شهدا داشته باشیم، مقدس است؛ حتی اگر دید اعتقادی هم نداشته باشیم و نگاه ملی مد نظر باشد، باید گفت که این عزیزان همچون نورافکن‌های درخشان در حال نورافشانی هستند.

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه هرکس با الگو گرفتن از یک شهید آخرت خود را آباد کند، افزود: رسانه بیشترین تأثیر را در ترویج سیره شهدا دارد؛ لذا در این اجلاسیه که به پاس بزرگداشت مقام چهار هزار شهید اطلاعات در نهم بهمن برگزار می‌شود، عاشقی جوانان را به شهدا دوچندان کنید.

وی در ادامه با اشاره به نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان حرم در آزادسازی عراق و سوریه از چنگ تروریست‌های تکفیری، گفت: سیطره داعشی که از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی ایجاد شده بود و ادعای حکومت در شام و عراق را داشت، با مجاهدت شهید سلیمانی برچیده شد.  

آغاز شمارش معکوس برای نابودی رژیم صهیونیستی

سردار معروفی در ادامه به نبرد جبهه مقاومت با رژیم صهیونیستی و دنیای استکبار اشاره و تصریح کرد: شمارش معکوس برای نابودی رژیم صهیونیستی آغاز شده است. علی‌رغم ادعاهایی که رژیم صهیونیستی داشت، در عملیات طوفان‌الاقصی پوشالی بودن قدرت این رژیم مشخص شد؛ چرا که این عملیات هیمنه اطلاعاتی و اجتماعی آن‌ها را خرد کرد و شجاعت را از ارتش رژیم صهیونیستی گرفت.

معاون هماهنگ‌کننده سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: موضوع فلسطین در دنیا فراموش شده بود؛ اما طوفان‌الاقصی موجب شد تا در کنار کاخ‌های سناریونویسان علیه مردم فلسطین، جمعیت‌های ۵۰۰ هزار نفری در حمایت از مردم فلسطین به خیابان‌ها بیایند.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی اکنون در غزه شکست خورده و در حال فرار است؛ لذا دست به انتحار می‌زند؛ اما کاری که سپاه در اربیل عراق و ادلب سوریه انجام داد، مطابق با موازین دین اسلام بود؛ یعنی به گونه‌ای عمل می‌کنیم که کودکان و زنان آسیب نبینند.

سردار معروفی با بیان اینکه دعوای دشمنان با ملت ایران است؛ چون مردم پای این نظام ایستادند و تکیه گاه جهان اسلام محسوب می‌شوند، گفت: ملت ما در دفاع مقدس وقتی که خاک کشورش مورد حمله قرار گرفت در برابر دشمن متجاوز ایستادگی کردند و بعد از آن نیز همواره در برابر فتنه‌ها ایستادند و این ایستادگی موجب شده تا آن‌هایی که سال گذشته به دنبال پایان عمر انقلاب اسلامی ایران بودند، امروز شاهد سالگرد ۴۵ سالگی این انقلاب باشند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا