مجله اجتماعی

حکم کارگزینی قضات، چهار گروه افزایش یافت

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه از صدور احکام ریالی قضات بر اساس جزء (۲) بند (ح) تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور خبر داد.

به گزارش کندوج به نقل از قوه قضاییه، محمدباقر الفت در این باره گفت: بر اساس دستور ریاست معظم قوه قضاییه و مطابق با اصلاحیه آیین نامه تعیین گروه های شغلی مصوب ۱۳۹۶/۰۸/۱۴، حکم کارگزینی هریک از قضات به میزان چهار گروه افزایش یافت و همچنین ظرفیت قانونی ایجاد شده مبنی بر تخصیص گروه ۲۰ بعنوان آخرین گروه شغلی با تدبیر ریاست محترم قوه قضاییه تثبیت گردید. وی افزود: بر همین اساس، معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در اسرع وقت نسبت به اصلاح کامل آیین نامه اقدام خواهد کرد تا آیین نامه اصلاحی به تصویب ریاست محترم قوه قضاییه برسد.

این مقام عالی قضایی اعلام کرد: تاریخ اجرای احکام ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ می باشد و در حقوق دی ماه به همراه معوقه آن پرداخت خواهد شد.

وی همچنین ادامه داد: احکام افزایش ۲۰ درصدی فوق العاده جذب و نگهداشت نیز از ابتدای سال صادر گردیده که با معوقات آن در حقوق دی ماه پرداخت می گردد.

معاون رئیس قوه قضاییه از اهتمام مجلس شورای اسلامی نسبت به وضع قانون مذکور با  درک صحیح از وضعیت موجود در دستگاه قضا و همچنین وضعیت معیشت و رفاه کارکنان و قضات تقدیر کرد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه همچنین از همراهی ویژه معاونت اول دستگاه قضا، وزارت دادگستری، معاونت مالی، پشتیبانی و عمرانی قوه قضاییه و مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه تشکر و قدردانی نمود و از زحمات پرسنل خدوم اداره کل کارگزینی قضات در صدور بیش از ۴۰ هزار حکم (از احکام جاری، اصلاحی، تکمیلی و آیین نامه  طی سه هفته گذشته) تقدیر بعمل آورد.

انتهای پیام

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا