مجله بانوان

خزعلی عازم نیویورک شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور به همراه خدیجه کریمی مدیر کل امور بین‌الملل این معاونت جهت شرکت در نشست کمیسیون مقام زن عازم نیویورک شد.

خزعلی قرار است در این سفر با رئیس کمیسیون ملی زنان لبنان، وزیر جنسیت و امور کودکان سیرالئون، دبیرکل شورای امور خانواده عربستان سعودی، وزیر امنیت اجتماعی فنلاند، وزیر توسعه اجتماعی و خانواده قطر، وزیر خانواده و خدمات اجتماعی ترکیه، وزیر کار و امور اجتماعی ارمنستان، رئیس پارلمان ازبکستان «هماهنگ کننده امور زنان سیاست‌های جنسیتی و توانمندسازی زنان»، وزیر توسعه اجتماعی و خانواده سنگاپور، رئیس کمیسیون مقام زن «سفیر فیلیپین»، وزیر فرهنگ و برابری نروژ و وزیر امور زنان لیبی دیدار و گفت‌وگو داشته باشد.

همچنین نشست توانمندسازی اقتصادی زنان، توان افزایی خانواده، توسعه جامعه با حضور خزعلی برگزار می‌شود.

سخنرانی تعاملی داوطلبانه جمهوری اسلامی ایران با موضوع سیستم‌های تأمین اجتماعی دسترسی به خدمات عمومی و زیرساخت پایدار برای برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان و خانواده توسط معاون رئیس جمهور صورت می‌گیرد.

«کمیسیون مقام زن» یکی از اولین نهادهای بین‌المللی است که ذیل شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد به منظور تصمیم‌گیری و سیاستگذاری برای بهبود شرایط زنان در سراسر دنیا ایجاد شده است.

این کمیسیون اصلی‌ترین رکن بین‌المللی است که درباره تمامی مسائل مرتبط با زنان، پیشنهادها و گزارش‌های خود را به دبیرکل سازمان ملل متحد ارائه می‌کند.

دکمه بازگشت به بالا