مجله علمی و سلامت

خطری که با خوردن فست فود تهدیدتان می‌کند!

اعلام روشن، یک مطالعه جدید نشان داد که خوردن فست فود با بیماری کبد چرب غیر الکلی مرتبط است. یک وضعیت بالقوه تهدید کننده زندگی که در آن چربی در کبد تجمع می یابد.

محققان دریافتند افراد مبتلا به چاقی یا دیابت که 20 درصد یا بیشتر از کالری روزانه خود را از فست فود مصرف می کردند، در مقایسه با افرادی که کمتر یا بدون فست فود می خورند، به میزان قابل توجهی سطح چربی کبد را افزایش دادند. . و زمانی که یک پنجم یا بیشتر از رژیم غذایی آنها فست فود باشد، افزایش اندکی در چربی کبد دارند.

آنی کارداشیان، متخصص کبد در مؤسسه پزشکی کک و نویسنده ارشد می گوید: «کبد سالم حاوی مقدار کمی چربی، معمولا کمتر از 5 درصد است، و حتی افزایش اندک چربی می تواند منجر به بیماری کبد چرب غیرالکلی شود». از برنامه افزایش شدید چربی کبد به ویژه در افراد مبتلا به چاقی یا دیابت قابل توجه است و احتمالاً به این دلیل است که این شرایط کبد را مستعد تجمع چربی می کند.

این نتایج همچنین نشان می دهد که مصرف مقدار نسبتاً متوسط ​​فست فود که دارای کربوهیدرات و چربی بالایی است می تواند به کبد آسیب برساند.

کارداشیان گفت: «اگر مردم یک وعده غذایی در روز در یک رستوران فست فود بخورند، ممکن است فکر کنند که کار بدی انجام نمی دهند. اما اگر آن یک وعده حداقل یک پنجم کالری روزانه آنها باشد، کبد خود را در معرض خطر قرار می دهند.

بیماری کبد چرب غیر الکلی، همچنین به عنوان بیماری کبد چرب شناخته می شود، می تواند منجر به سیروز یا زخم کبد شود که می تواند منجر به سرطان یا نارسایی کبد شود.

منبع: Science Daily

دکمه بازگشت به بالا