مجله اجتماعی

در تهیه تجهیزات پالایشگاه‌ها باید مقررات رعایت شود

رییس سازمان بازرسی کل کشور گفت: در تهیه تجهیزات پالایشگاه‌ها باید مقررات رعایت و صرفه و صلاح بیت المال لحاظ شود.

به گزارش کندوج، خدائیان در دیدار با مدیران عامل سازمان منطقه ویژه عسلویه، مجتمع گاز پارس جنوبی و نفت و گاز پارس و مدیران پالایشگاهی با اشاره به اینکه در سفرهای ریاست قوه قضاییه فقط به مسائل قضایی پرداخته نمی شود، گفت: با توجه به شعار سال و اهمیتی که رئیس قوه قضاییه به خصوص به بحث اقتصاد جامعه می دهد این موضوعات در دستور کار است و در سفرها با صنعتگران، تولیدکنندگان و… جلساتی برگزار و مسائل و مشکلاتی توسط آنها مطرح می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه برخی از مسائل و مشکلات مطرح شده در این جلسات در صلاحیت مراجع قضایی است، ادامه داد: این مسائل در جلسه با رییس قوه قضاییه مطرح می شود و در چارچوب قوانین و مقررات نسبت به رفع آنها اقدام خواهد شد تا حقی از تولیدکنندگان و صنعتگران تضییع نشود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه ممکن است برخی از مشکلات نیاز به پیگیری از سوی مراجع غیرقضایی داشته باشد، افزود: معمولا این بحش به سازمان بازرسی محول می شود و به دلیل اینکه این سازمان یک دستگاه نظارتی است و در تعامل نزدیکی با دستگاه های اجرایی است و وظیفه دارد که مسائل و مشکلات در بخش‌های مختلف به ویژه بخش اقتصاد را بررسی کند، مراتب را به مراجع ذی صلاح منعکس می کند.

وی با اشاره به استقبال رئیس جمهور و دولت برای انعکاس موضوعات و مشکلات از سوی سازمان بازرسی قول مساعد داد که دغدغه های مدیران پالایشگاه‌ها را پیگیری کند.

 خدائیان با تاکید بر اینکه سازمان بازرسی به عنوان یک دستگاه نظارتی باید هم محاسن دستگاه ها را ببیند و هم معایب را اظهار کرد: ممکن است برخی از مشکلات با یک پیشنهاد یا تذکر در استان رفع شود و یا ممکن است نیاز به پیگیری از وزارتخانه یا سازمانی داشته باشد که این امر نیز از سوی سازمان بازرسی دنبال خواهد شد.

وی با بیان اینکه هدف از سفرهای استانی کمک به دولت برای رفع مشکلات است، یادآور شد: به طور حتم کارهای اجرایی برعهده قوه مجریه است اما ما به عنوان یک دستگاه نظارتی، خودمان مسائل و مشکلات را منعکس و پیگیری می  کنیم تا کارها سریعتر به سرانجام برسد.

این مقام عالی قضایی بر لزوم رفع نواقص طرح ها تاکید کرد و گفت: یک مدیر توانمند، مدیری است که مسائل و موضوعات را مستمر پیگیری کند.

وی با اشاره به طرح موضوعی مبنی بر فعال کردن مجتمع‌های بندری و استفاده از تمام ظرفیت‌های آن گفت: ظاهرا این موضوع به طور کامل مورد استفاده قرار نگرفته که ضرورت دارد با اتخاذ تدابیری این امر نیز محقق شود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به آلودگی های زیست محیطی در این منطقه نیز اشاره و بر لزوم رفع مشکلات این بخش نیز تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه در کارهای پیمانکاری حتما باید مزایده برگزار شود، بیان کرد: باید شرایط برای حضور افراد متعدد فراهم باشد و صرفه و صلاح بیت المال در آن لحاظ شود نباید پیمانکاری ها انحصاری باشد و تمام کارهای یک پالایشگاه فقط به یک شرکت خاص سپرده شود باید رقابتها بیشتر باشد تا مورد سوءاستفاده افراد خاصی قرار نگیرد.

خدائیان با بیان اینکه در تهیه تجهیزات پالایشگاه‌ها باید مقررات رعایت و صرفه و صلاح بیت المال لحاظ شود، به مسئله مسئولیت اجتماعی اشاره کرد و یادآور شد: مسئولیت اجتماعی را گذاشته‌اند که ما در قبال مردم پاسخگو باشیم و کمک کنیم  نه اینکه در خدمت افراد خاصی باشد لذا سازمان بازرسی باید این موضوع را پیگیری و ورود کند.

در ابتدای این دیدار، مدیران پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی مسائل و مشکلات خود را با خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در میان گذاشتند.

انتهای پیام

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا