مجله ورزشی

دوره ششم نظام پرستاری به دنبال رفع انحصار است

به گزارش خبرگزاری کندوج، شورای عالی سازمان نظام پرستاری اولین بیانیه خود را در آغاز دوره ششم فعالیت این سازمان منتشر کرد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

خداوند منان را شاکر و سپاسگذاریم که ما را لایق اخذ اعتماد جامعه بزرگ پرستاری کشور قرار داد تا بتوانیم با عمل به وعده‌های خودگام بلندی را در جهت ارتقای مولفه‌های سلامت هم میهمنان عزیز برداریم. به گواه پنج دوره گذشته، انتخابات دوره ششم یکی از رقابتی‌ترین انتخابات ادوار گذشته نظام پرستاری بود و در نهایت یکی از ائتلاف‌های انتخاباتی با عنوان “آرمان پرستاری کشور” که با شعار تغییر و رفع انحصار پا به عرصه گذاشته و از ابتدا با ارائه اصول، رویکردها، اهداف و برنامه‌های مشخص به رقابت پرداخت، توانست مورد اقبال جامعه پرستاری قرار گیرد. منتخبین دوره ششم امروز خود را متعهد به حمایت از یکایک جامعه پرستاری و فعالین حرفه از هر گروه و نگاه می‌داند و رجاء واثق دارد با همراهی همه کسانی که در کارنامه شان سلامت، دوری از سهم خواهی و خدمت صادقانه وجود دارد، خواهد توانست با ایجاد شبکه‌ای فعال، متعامل و علمی به اهداف اعلامی جامه عمل بپوشاند. رویکرد دور ششم سازمان نظام پرستاری همانگونه که در شعار‌های دوران انتخابات مکررا بیان شد مبتنی بر حرفه‌ای گرائی و خودداری از سیاست منفعت طلبانه در جهت تحقق مطالبات بر زمین مانده جامعه پرستاری است و در این راه اصولی نظیر حفظ استقلال سازمانی و حرفه‌ای را در تعامل با سایر سازمان‌های و نهاد‌های سلامت پایه کشور دنبال خواهد کرد.

متاسفانه در ماه‌های اخیر معدودی از چهره‌های انحصار طلب جامعه پرستاری که سازمان را ملک‌طِلق خود میدانستند، کوشیدند با اتهام پراکنی در فضای رسانه‌های خود و طراحی‌های محرمانه مانع امر تغییر شده و پس از مواجهه با موج شکننده اراده پرستاران نیز در اقدامی غیر اخلاقی با واگذاری سازمان با چند میلیارد بدهی و ابهامات چند لایه مالی و خط کشی بین هیات مدیره‌ها، مسیر تغییر را مسدود نمایند که در این خصوص گزارشات مستند آتی به سمع و نظر جامعه خدوم پرستاری خواهد رسید.

با همه این فشار‌ها منتخبین دور ششم معتقدند با مشارکت یکایک اعضا معزز سازمان خواهند توانست شرایط بغرنج ارائه هر چه مطلوب‌تر خدمات پرستاری را رفع نمایند. مجموعه نظام مسائل پرستاران احصاء شده و اولویت ما جهت پیگیری شرح زیر میباشد: – رفع معضل کمبود شدید نیروی تخصصی در بیمارستان‌ها و بازگرداندن امنیت شغلی پایدار به ویژه در خصوص نیرو‌های شرکتی و قراردادی با اولویت جهادگران دوران کرونا و گذر از دوران اضافه کاری‌های غیر داوطلبانه با دستمزد بسیار پایین. – توجه نظام‌مند به مولفه‌های انگیزشی پرستاران و جایگاه اجتماعی و فرهنگی آنان. – پرداختن به مشکلات مزمن شده معیشتی ناشی از مخدوش بودن عدالت در سلامت که با راهکار‌هایی از جمله اجرای ضابطه‌مند قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و برقراری فوق العاده خاص قابل ترمیم میباشد.

– توجه ویژه به افزایش کیفیت امر آموزش وتلاش در جهت توسعه مراقبت‌های پرستاری ایمن در سطوح پیشگیری، آموزش سلامت، تغییر سبک زندگی و مراقبت‌های سالمندی و نیز باز تعریف استاندارد‌های حرفه ای. – اجرای قانون بازنشستگی پرستاران بر اساس رعایت ضوابط مشاغل سخت و تلاش جهت ابلاغ قانون معافیت مالیاتی.

– ایجاد سامانه ارتباط مستمر با نهاد‌های بین المللی پرستاری به ویژه سازمان‌ها و انجمن‌های پرستاری در کشور‌های مسلمان.
یکی از شاخص‌هایی که رهبر حکیم انقلاب اسلامی برای وضعیت مطلوب نظام سلامت بیان فرمودند این بود که:”ما می‌خواهیم اگر کسی در خانواده مریض شد آن خانواده بیش از رنج مریض داری رنج دیگری نداشته باشد”و ما به جد معتقدیم جامعه پرستاری به عنوان ستون فقرات نظام سلامت، توان و تعهد لازم جهت تحقق این افق را دارد، در این مسیر ضروری است متولیان نظام سلامت به ویژه وزارت بهداشت و درمان، سازمان تامین اجتماعی، مجلس شورای اسلامی و نهاد‌هایی نظیر سازمان برنامه و بودجه، شورای عالی بیمه سلامت و همه دستگاه‌هایی که در خصوص جامعه پرستاری وظیفه‌ای را بر عهده دارند، همدلانه به وظایفی که قانون در قبال حمایت از پرستاران بر عهده آن‌ها گذارده، عمل کند.

در پایان از همه کسانی که طی ماه‌های اخیر در امر برگزاری پر شور انتخابات نظام صنفی پرستاران تلاش کرده و از همه پرستارانی که با حضور پر رنگ خود، ضریب مشارکت را نسبت به ادوار قبل توسعه داده و با این حسن اعتماد به تولید سرمایه اجتماعی حرفه پرداختند، کمال تشکر و امتتان را داریم.

انتهای پیام/

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا