مجله بانوان

دیدار خزعلی با وزیر توسعه اجتماعی و خانواده قطر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در حاشیه نشست ۶۸ کمیسیون مقام زن در مقر سازمان ملل با مریم بنت علی بن‌ناصر المسند وزیر توسعه اجتماعی و خانواده قطر دیدار کرد.

در آغاز نشست خزعلی از مواضع دولت قطر در حمایت از مردم مظلوم غزه قدردانی نمود و ابراز امیدواری کرد با همکاری گسترده کشورهای مسلمان، آتش بس فوری در غزه برقرار شود و امکان دسترسی مردم به کمک‌های بشردوستانه فراهم گردد.

وی با اشاره به ایده «جنبش تعهد به خانواده» که توسط رئیس جمهور کشورمان در نشست هفتاد و هشتم مجمع عمومی ملل متحد طرح گردید، از دولت قطر دعوت کرد برای احیا و ترویج ارزش‌های خانواده طبیعی و فطری به این جنبش بپیوندند.

بن‌ناصر المسند ضمن ابراز خرسندی از دیدار با معاون رئیس جمهور کشورمان ابراز امیدواری کرد همکاری پایدار و گسترده در موضوعات مرتبط با زنان و خانواده بین دو کشور برقرار گردد.

وی اذعان داشت: کشورهای اسلامی و بسیاری از کشورهای غیر مسلمان، در موضوع صیانت از خانواده همسو هستند.

وزیر قطری افزود: منشور ارزشهای خانواده بدین منظور در وزارت توسعه اجتماعی و خانواده تنظیم گردیده و توسط تعداد زیادی از کشورهای آسیایی امضا شده است.

معاون رئیس‌جمهور کشورمان، ضمن تقدیر از وزیر خانواده قطر، از تدوین سند خانواده در معاونت زنان ایران خبر داد و پیشنهاد بررسی اسناد دو کشور برای رسیدن به سند مشترک خانواده را ارائه نمود که مورد موافقت و استقبال طرف قطری قرار گرفت.

در ادامه این نشست خزعلی بحران جنسیت و شناخت انحرافی از هویت جنسی را از فجایع انسانی پیش روی نسل بشریت در جهان خواند و نگرانی خود را از تهدید جدی دامن‌گیر نهاد خانواده که منافع کودکان، زنان و سلامت جوامع را بخاطر انداخته است، ابراز داشت.

وی همچنین بر موضوع اشتغال، کارآفرینی و اقتصاد برای بسط تعاملات و تبادلات تجاری بین زنان دو کشور تاکید نمود که مورد استقبال طرف قطری نیز قرار گرفت.

دکمه بازگشت به بالا