رقابت ۵۳۰ هزار نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ جذب ۲۸ هزار آموزگار ابتدایی

کندوج/خوزستان سرپرست وزارت اموزش و پرورش از جذب ۲۸ هزار معلم از طریق آزمون استخدامی خبر داد.

رضامراد صحرایی امروز (۸ اردیبهشت‌ماه) در حاشیه بازدید از روند برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در حوزه امتحانی ۱۳ آبان آموزش و پرورش ناحیه ۱ اهواز، اظهار کرد: امروز شاهد رقابت ۵۳۰ هزار داوطلب در آزمون استخدامی ماده ۲۸ برای ورود به آموزش و پرورش هستیم و در این آزمون و پس از طی فرآیندها ۲۸ هزار آموزگار در کشور استخدام خواهند شد.

 به گزارش کندوج، وی در ادامه با اشاره به تغییر منابع آزمون و ارتقای سطح کیفی این منابع، خاطرنشان کرد: آیین‌نامه اجرایی مدارس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش روش‌های تدریس و کتاب‌های دوره ابتدایی بخشی از منابع مطالعاتی آزمون امروز بودند که از حیث محتوا هم راستا با اهداف، برنامه‌ ها و ماموریت نظام تعلیم و تربیت کشور است.

 سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت‌های مجموعه تعلیم و تربیت کشور در بحث جذب نیروی انسانی توجه به جذب افرادی با خلق و خوی معلمی است، خاطرنشان کرد: معلمی عشق است و نباید به عنوان شغل به آن نگاه کنیم و بر این اساس باید افرادی به این حرفه وارد شوند که شرایط رفتاری، حرفه‌ای و عملکردی مورد نیاز برای امر معلمی را داشته باشند.

 صحرایی اضافه کرد: یکی از مهمترین تحول‌هایی که در برگزاری آزمون امسال ایجاد شده است توجه به نمره مصاحبه و آزمون‌های ارزیابی و افزایش وزن تاثیر این بخش در پذیرش نهایی افراد برای حرفه معلمی است. بر این اساس ۴۰ درصد نمره مربوطه به آزمون کتبی و ۶۰ درصد نمره مربوط به آزمون‌های ارزیابی و مصاحبه است که دو روز پس از اعلام نتایج آغاز خواهد شد.

 وی در پایان گفت: آزمون استخدامی دبیری به زودی و برای جذب ۲۸ هزار دبیر متوسطه اول، دوم و فنی حرفه‌ای و کاردانش در سراسر کشور برگزار خواهد شد و برای تسریع این امر در تعامل با سازمان اداری و استخدامی هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا