مجله اجتماعی

رییس بنیاد مستضعفان: موضع حاکمیتی ما نباید موجب تضییع حق مردم شود

حسین دهقان با اشاره به ضرورت رعایت حال مردم در دعاوی با بنیاد مستضعفان گفت: به هیچ عنوان موضع حاکمیتی ما نباید موجب شود تا حقی از مردم ضایع شود.

به گزارش کندوج، دوره نهایی دومین دوره مسابقات شبیه‌سازی دادگاه معاونت حقوقی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برگزار شد.

در این دوره از مسابقات ۴ تیم شرکت زمزم تهران، اموال و املاک اصفهان، قطران زغال سنگ و هلدینگ سیاحتی و مراکز تفریحی پارسیان انتخاب و پس از شور نهایی نفرات برگزیده این مسابقه معرفی و با اهدای لوح و تندیس تجلیل شدند.

حسین دهقان در پایان برگزاری این دوره از مسابقات با اشاره به اهمیت دفاع از حقوق مستضعفان گفت: باید از حقوق مستضعفان دفاع کرد و جوهر تهاجمی بودن برای دفاع از حقوق آنها را داشته باشیم. بنیاد مستضعفان در هر جایی که احساس کند که درصدی از حق با طرف مقابل است قطعا با وی مصالحه خواهد کرد.

دهقان با تاکید بر اینکه بنیاد به هیچ عنوان چنین سیاستی ندارد که دارایی را از مردم بگیرد و به اموال خود اضافه کند، تصریح کرد: در هر دعوی نیم نگاهی به طرف مقابل داشته باشیم و بدانید چون ما در موضع حاکمیتی هستیم باید مراعات مردم را کنیم و به هیچ عنوان موضع حاکمیتی ما نباید موجب شود تا حقی از مردم ضایع شود.

به گزارش مرکز رسانه بنیاد مستضعفان‌، محمدصادق اسلامی مدیرکل حقوقی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی نیز در حاشیه برگزاری این مسابقات گفت: هدف از برگزاری مسابقات شبیه‌سازی دادگاه ارتقا و تقویت سطح علمی و تجربی گروه‌های حقوقی بنیاد مستضعفان و لزوم شناسایی استعدادها، محک توانمندی‌ها، سنجش استدلالات و فن دفاع آنان است.

انتهای پیام

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا