مجله ورزشی

سوریه تیمی نیست که جلوی ایران حرفی برای گفتن داشته باشد

یک پیشکسوت فوتبال گفت: سوریه تیمی نیست که جلوی ایران عرض اندام کند و حرفی برای گفتن داشته باشد.

پایان رافت در گفت‌وگو با کندوج، در ارزیابی از وضعیت تیم ملی ایران در بازی برابر سوریه در مرحله حذفی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: درست است که ایران از گروه خود به عنوان تیم اول صعود کرد و در ذهن تمام فوتبال دوستان و هواداران این بود که چون حریفان هنگ کنگ، امارات و فلسطین بود باید صعود می‌کردیم اما به اعتقاد من آماده نگه داشتن بازیکنان از نظر فنی و روانی در بازی‌های جام ملت‌ها کار سختی است.

وی گفت: سوریه تیمی نیست که جلوی تیم ما عرض اندام کند و حرفی برای گفتن داشته باشد. البته حضور بازیکنان دو ملیتی و داشتن یک مربی خوب سبب شده این تیم نسبت به گذشته تقویت شود. ما هم از بازیکنان خوبی برخوردار هستیم و اگر روز چهارشنبه روز ایران باشد و بازیکنان با تمام توان برابر این تیم بازی کنند به راحتی می‌توانند از مرحله حذفی عبور کنند و راهی یک مرحله بعد شوند.

این پیشکسوت فوتبال درباره نقاط ضعف ایران اظهار کرد: در خط دفاع متاسفانه صادق محرمی مصدوم است و کنعانی زادگان به دلیل دو اخطاره بودن برابر سوریه نمی‌تواند بازی کند. هر چقدر در خط دفاع ضعف داریم در خط هافبک و حمله بازیکنان خوبی داریم. البته این ضعف‌ها بعد از عبور از سوریه و بازی برابر ژاپن باید رفع شوند و اشتباهات فردی خود را تا حد امکان کاهش دهیم تا مرحله به مرحله پیشرفت کنیم و رو به جلو برویم تا در سکوی قهرمانی قرار بگیریم.

رافت با اشاره به پیشرفت عراق در جام ملت‌های آسیا گفت: ژاپن، کره، استرالیا و عربستان جزو تیم‌هایی بودند که انتظار دیگری از این تیم‌ها داشتیم اما پیشرفتی که عراق در این جام داشت در هیچ کدام از تیم‌ها ندیدیم. در این جام عراق را تیمی متحول شده و قدرتمند دیدم.

وی افزود: در مرحله حذفی جای هیچ گونه خطا و اشتباهی وجود ندارد و باید ببینیم چه نتیجه‌ای در روز چهارشنبه رقم خواهد خورد.

پیشکسوت فوتبال درباره امکان تبانی تیم‌ها در جام ملت‌های آسیا گفت: AFC چون به تیم‌های سوم نیز اجازه داده تا از گروه خود صعود کنند این مساله کار را سخت و معادلات فوتبال را پیچیده کرده است. بنابراین تیم‌ها برای اینکه در ادامه بازی‌ها به تیم سختی برنخورند مرتب در حال برنامه ریزی هستند که نمی‌توان از آن به عنوان تبانی نام برد. به هر صورت در مرحله حذفی رقابت‌ها سخت‌تر و جذابتر می‌شود و باید منتظر ماند و دید چه اتفاقی رقم خواهد خورد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه وجود مصدومیت، محرومیت و ضعف دفاعی سبب شده تا حدودی دچار مشکل شویم. امیدوارم در بازی با ژاپن این مشکلات رفع شوند تا در فینال زودهنگام حذف نشویم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا