شامپو کندش چیست

ریزش مو از مشکلات بسیار رایج است که مطمئنا یا خودتان دچار آن شده آید و یا از افراد دور و بر خود درباره این مشکل شنیده آید با توجه به اینکه مو نقش بسیار زیادی در زیبایی دارد ریزش آن می تواند در روحیه تاثیر بسیار بدی داشته باشد این امر برای خانم ها از اهمیت بیشتری برخوردار است. یکی از راهکارهای مهم استفاده و خرید اصل است. البته با توجه به زندگی صنعتی امروزه و مشکلات مختلفی که افراد دارند زمینه ریزش مو افزایش پیدا کرده است شاید هم این امر را بتوان به استفاده بیشتر مردم از شیمیایی نسبت به گذشته نسبت داد فارغ از اینکه علت ریزش مو در افراد چیست پیدا کردن راهی که بتواند از این مشکل جلوگیری کند مهم به نظر می رسد.

سالهاست که برای جلوگیری از ریزش مو راه های مختلفی ارائه می دهند و شامپوها و داروهای فراوانی با ادعای جلوگیری از ریزش مو وارد بازار شده‌اند که موثر بودن و یا نبودن آن محل بحث است اما باید توجه داشت که معمولا ترکیبات و داروهای گیاهی دارای اثرات جانبی کمتری هستند اگر به دنبال راهی برای جلوگیری از ریزش موی خود هستید کندش توصیه می شود کندش یک ترکیب قوی و طبیعی است که اثر آن در جلوگیری از ریزش مو شناخته شده است و سالیان زیادی است که حکیمان طب سنتی این ماده را برای کاهش ریزش مو توصیه کرده اند اغلب برای این کار از روغن کندش استفاده می شود. تولید کنندگان روغن کندش معتقدند استفاده از این روغن می تواند جلوی ریزش مو را بگیرد و از طرف دیگر در مدت شش ماه قادر است موی ریخته شده را برویاند.

از دیرباز کندش در طب سنتی به عنوان یک ماده موثر و قوی برای ریزش مو شناخته شده است کندش گیاهی است که خاستگاه آن کشور هندوستان می باشد و پایه های کوتاه دارد می توان گفت تا حدی شبیه کنگر است طبع کنگر از نظر حکیمان طب سنتی گرم و خشک است و ریشه آن رنگی تیره دارد و بوی آن بسیار تند است از این ماده برای تولید انفیه و بسیاری دیگر از داروهای گیاهی استفاده می شود و با توجه به نوع و واریته آن قیمت و کیفیت متفاوتی دارد به طوری که گفته می شود کندش پاکستانی در مقایسه با کندش هندی و سوری قیمت پایین تری دارد جالب آن است که بدانید ریشه کندش تاریخ انقضا ندارد و تا 20 سال قابل استفاده است.

این ماده گیاهی علاوه بر ریزش مو برای درمان بی حسی دست و پا، قولنج و لقوه نیز مفید است و از آن برای کاهش دردهای عضلانی نیز استفاده می شود برای این مشکلات معمولا توصیه می شود افرادی که مبتلا به بیماری هایی مانند روماتیسم، کمردرد و سایر دردهای عضلانی هستند با دستور پزشک طب سنتی برای کاهش درد می توانند از این روغن  استفاده کنند.

پودر کندش بسیار عطسه آور است بنابراین برای تولید انفیه کاربرد دارد از طرف دیگر افرادی که دچار سرما خوردگی هستند با استنشاق پودر کندش و عطسه کردن رطوبت اضافی بدن را دفع می کنند که این دفع رطوبت هم برای درمان سینوزیت و هم سرما خوردگی مفید است.

شامپو کندش چیست؟ خواص شامپو کندش

با همه خواصی که برای کندش خاصیت ذکر شد خاصیت ضد ریزش مو بودن گیاه از شهرت خاصی برخوردار است به همین خاطر امروزه شامپوهای تولید شده از این گیاه به بازار آمده است تجربه استفاده از این شامپو در افراد مختلف نشان‌دهنده موثر بودن آن در رشد و جلوگیری از ریزش مو می باشد از دیگر خواصی که برای شامپوی کندش شمرده شده است جلوگیری آن از سفیدی مو و ضد شپش بودن آن است همچنین این شامپو یک نرم کننده طبیعی و تثبیت کننده رنگ مو به حساب می آید.

شامپو کندش چربی زاید مو را نیز از بین می برد و باعث رشد سریعتر مو می شود بنابراین افرادی که دوست دارند موی آنها سریع بلند شود می توانند از این شامپو استفاده کنند شامپو کندش ترمیم کننده موهای آسیب‌دیده است می توان از آن برای موهای رنگ شده نیز استفاده کرد زیرا همان طور که گفته شد تثبیت کننده رنگ است.

آیا شامپو کندش برای ریزش مو خوبه؟

قدرت رویش موی مجدد برای کندش به قدری است که بعضی از طبیبان طب سنتی گفته اند اگر بر روی کف دست نیز این گیاه ریخته شود باعث رشد مو می شود بدون شک این گفته حقیقت ندارد و اغراق است اما نشان دهنده قدرت این گیاه برای رویش مو است، تولید کنندگان شامپوهای کندش معمولا توصیه می کنند هنگام شستشوی سر سعی شود شامپو به قسمتهای دیگر بدن سرایت نکند زیرا در بعضی از افراد با توجه به خاصیت رویش مو، ممکن است در بدن نیز باعث رشد مو شود. شامپو کندش ترب هم به صورت خالص و هم به صورت ترکیب با گیاهان دیگر که آنها نیز برای مو مفید هستند قابل تولید است و هر کس با توجه به نیاز و انتظاری که از یک شامپو دارد می تواند انواع مختلف آن را تهیه نماید.

روش مصرف شامپو کندش

برای شستشوی سر با این شامپوی گیاهی مقداری از آن را بر روی موها ریخته و به آرامی ماساژ دهید و اجازه دهید تا چند دقیقه روی موها کف موجود بماند و سپس آن را شستشو دهید و همان طور که گفته شد از سرایت کف به سایر نواحی بدن جلوگیری نمایید.

شامپوهای بسیاری در بازار وجود دارند که برای آنها خواص مختلفی ذکر شده است اما باید توجه داشت که در بسیاری از این شامپو ها استفاده از مواد شیمیایی غیر قابل اجتناب است با توجه به این که همیشه مواد طبیعی بر مواد شیمیایی برتری دارند استفاده از شامپو هایی که بر پایه گیاهی هستند با بدن سازگار تر است شامپو های مختلفی در بازار وجود دارند که از گیاهان تولید شده اند و روز به روز با توجه به افزایش استقبال مردم به این شامپوها تولید و فروش آنها گسترش بیشتری می یابد بنابراین اگر به دنبال شوینده هایی هستید که با طبیعت بدن سازگار تر باشد استفاده از مواد طبیعی قابل توصیه تر است البته با توجه به اینکه در این بازار به خاطر استقبال زیاد امکان تقلب نیز زیاد است حتماً از فروشنده های معتبر کاملا گیاهی
حاوي عصاره کندش

200 میلی گرم

برای موهای معمولی تا چرب
خواص: ضد ریزش و تقویت کننده مو، ضد موخوره و شوره، جلوگیري از شپش، کمک به رویش مجدد

ترکیبات: عصاره گیاه کندش، گل ختمی، زردچوبه، میخک، روغن آرگان، رنگ طبیعی زردچوبه، عطر طبیعی گیاه چریش، پودر لیمو(نگهدارنده طبیعی)

 گیاه کندش چیست؟

کندش، گیاهی نسبتا کمیاب است که در مناطق خاصی رشد می کند. این گیاه در طب سنتی جهت درمان بسیاری از بیماری ها، به خصوص ریزش مو، پیسی و… توصیه موکد شده است. کندش ریشه گیاهی است، شبیه به کنگر. برگ های این گیاه سبز مایل به سفیداست، سطح ریشه سیاه رنگ و داخل آن سفید مایل به زرد است و دارای بوی تند می باشد. اثرات دارویی این گیاه می توانند تا 20 سال خواص خود را حفظ کنند. این گیاهی تقریباً سمّی است. گیاه کندش به شدت عطسه آور است واگر آن را در روغن بنفشه یا روغن بادام شیرین مخلوط کرده و در بینی بچکانند، عطسه شدید عارض می شود. در طب سنتی از این گیاه استفاده های فراوانی می شود، اما این گیاه به دلیل اثرات خاص خود بر روی پوست و مو در بین آحاد مردم به عنوان گیاهی جهت درمان ریزش مو و رشد مجدد مو جا افتاده است.

 امروزه شاهد این هستیم که بنا به دلایل مختلف از جمله آلودگی های محیطی، فشار های کاری و استفاده زیاد از مواد شیمیایی بهداشتی میزان و آمار ریزش مو افزایش یافته ، و تمامی افرادی که دچار این عارضه شده اند به نحوی در فکر درمان و بهبودی این بیماری هستند. روغن گیاه کندش با خاصیت هایی که برای آن ذکر شده علاوه بر تغذیه پوست می تواند کمکی برای رشد مجدد مو باشد که این مورد بستگی به سازگاری با پوست و موی سر دارد. و این اثر بخشی در حدی است که محمد حکیم مومن در کتاب تحفه حکیم مومن بیان کرده که حتی باعث رویش مو از کف دست می شود ( البته در واقع چنین چیزی نیست و رویش مو از کف دست محال است ولی با این مثال خواسته اند میزان اثرگذاری ان را اعلام کنند )   
سوالی که در ذهن اکثر مردم وجود دارد این است که آیا شیوه و روشی جهت رویش مجدد مو وجود دارد ، آیا این امکان وجود دارد که موها مجدد رشد کند!!
روغن گیاه کندش یکی از این داروهای کاملا گیاهی است که با خواص خود طراوت و شادابی دوباره را به پوست و موی شما می بخشد و در صورت سازگاری می‏تواند باعث رشد مجدد موهای شما گردد ( این سخن بر گرفته از کتاب های طبی و سنتی از جمله کتاب تحفه حکیم مومن است )

اقدام به خرید این شوینده ها و شامپو ها کنید تا از خواص مورد نظر آن استفاده نمایید.

برای این منظور میتوانید شامپو کندش را از خریداری نمایید.

 

دکمه بازگشت به بالا