مجله ورزشی

شرایط در تیم ملی خنده‌دار است

آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا جهانبخش در نشست خبری قبل از بازی تیم ملی ایران و ازبکستان گفت: بعد از جام ملت‌ها نشد از همه رسانه‌ها تشکر کنم، ولی واقعاً از شما متشکرم. اکثر صحبت‌ها را آقای قلعه‌نویی گفت. وقتی بحث ملی می‌شود باید اولویت وجود داشته باشد، ولی اولین بار است که در این سال‌ها بدون تمرین به یک بازی رسمی رفتیم که به علت شرایط پروازی بود. ۲۳ ساعت در رفت در راه بودیم، چون برنامه‌ریزی وجود نداشت. بچه‌ها از اروپا می‌آیند و ساعت‌ها در راه بودند. ۴۸ ساعت قبل از بازی، خیلی خسته و بدون ریکاوری به هنگ‌کنگ رسیدیم، ولی توانستیم پیروز شویم. در این سطح بازی راحت نداریم.

وی در ادامه بیان داشت: این بازی را بردیم و فکر می‌کنم از فدراسیون و وزارت این مسئله بزرگ‌تر است. باید امکانات و شرایط تیم ملی در سطح قدرت آسیا باشد. شرایط خنده‌دار است! با دوستان آسیایی ام حرف می‌زدم که همه کشور‌ها پرواز اختصاصی دارند. فوتبال خیلی مهم است و روی زندگی مردم تاثیر مستقیم دارد. مسئولان در همان حد اهمیت باید از تیم ملی حمایت کنند. دور بعد به مراتب سخت‌تر است و نمی‌توانیم بدون تمرین به بازی‌ها برویم یا ۲۳ ساعت در راه باشیم. فردا هم بازی خیلی سختی داریم و ازبکستان در این چند ماه خیلی خوب بوده‌اند. متاسفانه بازی رفت مساوی شد، اما بازیکنان آماده هستند. مردم عزیز هم ما را تنها نگذارند و از این نسل جوان ورودی به تیم ملی حمایت کنند. حضور تماشاگران در عید در ورزشگاه خیلی حس خوبی داشت.

کاپیتان تیم ملی تصریح داشت: همه کشور‌ها در آسیا پیشرفت می‌کنند؛ اردن، فلسطین و…، اما سال‌ها در فوتبال پایه سرمایه‌گذاری کردند تا در فوتبال مدرن دنیا باشند. این کار را در کشورمان انجام نمی‌دهیم و نسل ما از ۲۰۱۰ استعدادیابی شده. مربیان دل‌سوزی داشتیم که از رده‌های پایه بیرون آمدیم، ولی ۶ سال است این اتفاق نمی‌افتد، چون مسائل مالی، فساد و منافع شخصی وجود دارد. در فوتبال پایه شنیده‌هایم ناراحت‌کننده است! تیم ملی نمی‌تواند جوان‌گرایی کند، این از رده‌ها می‌آید. من نگران آینده فوتبال ایران هستم.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا