مجله عمومی

شرکتهای دانش بنیان خراسان رضوی ۳۰۰میلیارد ریال درآمد کسب کرده‌اند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مسعود نجفی در نشستی خبری با موضوع معرفی توانمندی‌های شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز دهکده فناور و دانش بنیان اظهار کرد: شرکت‌های فناور و دانش بنیان مقیم در این مرکز از ابتدای امسال تاکنون موفق به کسب درآمد ۳۰۰ میلیارد ریالی شدند، درآمدی که توسط شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی خراسان رضوی به عنوان نخستین دهکده فعال در این حوزه در کشور حاصل شده است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی بیان کرد: از زمان تأسیس این دهکده تاکنون ۷۵ شرکت فناور و دانش بنیان در آن مستقر شده‌اند و به تولید محصولات فناورانه مشغول هستند.

وی افزود: امسال ۳۹ ایده متقاضی برای ورود به دهکده دریافت شده است که نسبت به پارسال ۳۰ درصد افزایش دارد.

نجفی با اشاره به اینکه میزان شرکت‌های تازه وارد به دهکده در سال جاری ۱۲ درصد به نسبت سال قبل افزایش داشته و این تعداد در سال ۱۴۰۲ به ۲۸ شرکت رسیده است، افزود: میزان برگزاری نشست‌های تخصصی و رویدادهای تخصصی امسال نیز با ۴۳ افزایش درصدی به نسبت سال قبل همراه بوده است.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی گفت: اول امسال تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این شرکت‌های دانش بنیان قرار گرفته است که این عدد نیز رشدی ۳۸ درصدی نسبت به سال گذشته داشته است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر مهمترین چالش شرکت‌های دانش بنیان و فناور صدور مجوز از سوی دستگاه‌های متولی بوده و متأسفانه به دلیل ماهیت نوآور فعالیت‌ها و اقدامات این شرکت‌های فناور برای دستگاه‌های نظارتی و متولی، صدور مجوز و همخوان کردن فعالیت‌ها با قوانین موجود مشکل ساز شده است.

نجفی گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر، نمایشگاه کاروان راهیان پیشرفت کشاورزی دانش بنیان با هدف معرفی فعالیت و محصولات شرکت‌های دانش بنیان و فناور و بازاریابی محصولات در محل مرکز تحقیقات کشاورزی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا