اقتصادی

طلای جهانی با افزایش دلار ترمز برید

طلا در روز جمعه (۵ ژانویه) پس از نوسان یک درصدی بالا و پایین بر اساس داده‌های اقتصادی ایالات‌متحده ثابت ماند اما به اولین کاهش هفتگی خود در چهار هفته گذشته به دلیل تقویت کلی دلار و بازدهی بالاتر خزانه‌داری چشم دوخت.

به گزارش کندوج، طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۲۰۴۴ دلار و ۲۱ سنت در هر اونس افزایش یافت. قیمت‌ها طی هفته نزدیک به یک درصد افت داشته است. طلای ایالات‌متحده  به ۲۰۴۹ دلار و ۸۰ سنت رسید.

داده‌های رسمی نشان می‌دهد که کارفرمایان ایالات‌متحده در ماه دسامبر بیش از آنچه انتظار می‌رفت، استخدام کرده‌اند اما داده‌های جداگانه از موسسه مدیریت عرضه (ISM) نشان می‌دهد که بخش خدمات ایالات‌متحده در ماه گذشته کاهش قابل‌توجهی داشته است.

بازده دلار آمریکا و اوراق قرضه ۱۰ ساله به بالاترین سطح خود در سه هفته گذشته رسیدند و به ترتیب به بهترین هفته‌های خود از جولای و اکتبر رسیدند. بازار بر اساس ابزار CME FedWatch انتظار دارد که احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو تا ماه مارس حدود ۶۷ درصد باشد. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

خرید طلا در هند از نظر فیزیکی در این هفته افزایش یافت زیرا قیمت‌های داخلی از بالاترین رکورد کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۸ درصد افزایش به ۲۳.۱۷ دلار در هر اونس رسید اما برای دومین سقوط هفتگی خود آماده شد و پلاتین با ۰.۵ درصد افزایش به ۹۶۱.۵۳ دلار رسید اما به بدترین هفته خود در هشت هفته گذشته رسید. پالادیوم با ۰.۹ درصد کاهش به کمترین میزان در سه هفته اخیر ۱۰۲۷ دلار و ۱۱ سنت رسید و در هفته ۶.۴ درصد کاهش یافت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا