مجله ورزشی

طلسم مقصودلو در مسابقات تاتا استیل/ چهارمین تساوی پیاپی در مسابقات هلند

ملی پوش شطرنج ایران در مسابقات تاتا استیل به چهارمین تساوی پیاپی خود رسید.

به گزارش کندوج، در دور هشتم مسابقات شطرنج تاتا استیل ۲۰۲۴، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران به مصاف یوردن فن فارست شطرنج‌باز هلندی رفت و به تساوی رضایت داد.

مقصودلو که با ریتینگ ۲۷۴۰ در این رقابت‌ها دست به مهره شده است درحالی مقابل حریفش به تساوی رسیدکه شطرنج‌باز هلندی دارای ریتینگ ۲۶۸۲ بود.

مقصودلو در این مسابقات به ۵ تساوی و ۳ شکست رسیده است که با این نتایج  ملی پوش شطرنج ایران با ۲.۵ امتیاز در رده ۱۳ این مسابقات قرار دارد. مقصودلو در این رقابت‌ها عملکرد خوبی نداشته به طوری که حدود ۱۵ واحد ریتینگ زنده خود را از دست داده است.

مرد شماره یک شطرنج ایران با تساوی در دور هشتم این مسابقات به چهارمین تساوی پیاپی خود در این رقابت‌ها رسید تا همچنان برد برای ملی پوش شطرنج ایران طلسم شده باشد.

به گزارش کندوج، هشتاد و ششمین دوره مسابقات تاتا استیل با حضور ۱۴ شطرنج‌باز از ۱۳ تا ۲۸ ژانویه در هلند برگزار می‌شود.

در دور هشتم مسابقات و در یک رقابت مهم، علیرضا فیروزجا شطرنج باز ایرانی که برای تیم ملی فرانسه بازی می‌کند به مصاف دینگ لیرن قهرمان چینی شطرنج جهان رفت که در این رقابت با پیروزی فیروزجا به اتمام رسید. فیروزجا با این پیروزی توانست به برد مهمی دست پیدا کند تا با 5 امتیاز در رده سوم مسابقات تاتا استیل تا پایان دور هشتم قرار بگیرد. آنیش گیری هلندی با 5 امتیاز و پوئن شکنی بهتر در رده نخست این مسابقات قرار دارد.

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا