مجله فرهنگ

فروش بیش از ۱۵ میلیارد ریالی محصولات صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان در ایام نوروز

کندوج/سیستان و بلوچستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان از فروش بیش از ۱۵ میلیارد ریالی محصولات صنایع‌دستی استان در ایام نوروز امسال خبر داد.

محمدهادی طهرانی‌مقدم در گفت‌وگو با کندوج اظهار کرد: همزمان با فعالیت رسمی ستاد خدمات سفرهای نوروزی استان از ۲۴ اسفندماه سال گذشته، مسافران و گردشگران زیادی این استان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند که تا تاریخ ۱۲ فروردین ماه میزان ورودی مسافران به عدد ۶۷۴هزار و ۷۸۲ نفر رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان افزود: از میان این آمار تعداد ۶۵۸هزار و ۱۵۷ نفر مسافر ایرانی و ۱۶هزار و ۶۲۵ نفر نیز توریست و گردشگر خارجی بوده‌اند که به ترتیب شاهد رشد ۶۷ و ۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده‌ایم.

به گفته طهرانی‌مقدم، بر اساس آمار ارسالی به ستاد خدمات سفر استان، تا تاریخ ۱۲ فروردین ماه تعداد ۲۶هزار و ۴۷۷ نفر از طریق فرودگاه‌های استان، ۸۱۲۴ نفر از طریق راه‌آهن و ۶۴۰هزار و ۱۸۱ نفر نیز از طریق حمل و نقل جاده‌ای وارد سیستان و بلوچستان شده‌اند که در این سه بخش نیز به ترتیب رشد ۳۸، ۱۷ و ۱۳۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را شاهد بوده‌ایم.

وی ادامه داد: خوشبختانه با برنامه‌ریزی های انجام شده و افزایش کیفیت و کمیت غرفه‌های صنایع‌دستی، در این بازه زمانی فروش صنایع‌دستی نیز به رقم یک میلیارد و ۵۸۸ میلیون تومان رسید که رشد ۶۸ درصدی را به ثبت رسانده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: در این بازه زمانی بیش از یک میلیون و ۳۶ هزار نفر نیز از جاذبه‌های طبیعی، گردشگری و تاریخی استان بازدید کرده‌اند.

انتهای پیام

نشر علوم هنری

با استفاده از ابزارهای زبانی، شما را به دنیای تخیل و هنر می‌برم.
دکمه بازگشت به بالا