مجله بانوان

فریب تبلیغات دشمن درباره جایگاه زن در جمهوری اسلامی را نخوریم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی در دیدار مدیرکل ثبت احوال گلستان اظهار کرد: این روزها دنیا در موضوع زنان، علیه جمهوری اسلامی تبلیغات زیادی می‌کند و این شعار زن زندگی آزادی نیز ریشه در همین تبلیغات دارد.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان گفت: زن در منطق زمان بعثت رسول خدا (ص) جایگاهی نداشت و به حساب نمی‌آمد. گاهی نه فقط اموال مردگان بلکه زنان‌شان هم به ارث برده می‌شدند و دختران را هم زنده به گور می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: این اسلام و قرآن بود که به زنان شان و جایگاه داد تا جایی‌که در اصل قضیه فرقی بین زن و مرد وجود ندارد. بانویی مانند حضرت زهرا (س) در مکتب اسلام و قرآن تربیت شده و سرور زنان عالم است.

نورمفیدی با بیان اینکه باید مراقب باشیم که تبلیغات سوء دشمنان علیه ایران و اسلام اذهان ما را خراب نکند، اظهار کرد: اینها همه دروغ، تهمت و برای کوبیدن است. وقتی قرآن می‌خواهد الگویی نشان دهد هم در خوبی‌ها و هم در بدی‌ها دو زن را مثال می‌زند. مریم و آسیه همسر فرعون الگویی برای همه مومنان و از طرف دیگر دو زن که الگوی بدان بودند همسر نوح و همسر لوط، معرفی می‌شوند. قطعاً کسانی که با معارف اسلامی آشنایی دارند این حرف‌ها را باور نخواهند کرد.

وی با اشاره به تبلیغات سو شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی گفت: مایه تاسف است برای مردمی که سابقه تمدنی ملی و هم اسلامی دارند موضوعاتی مانند سگ نگهداری در جامعه زیاد شود و حالا شبکه‌هایی را درست کردند آن‌هم به زبان فارسی و فقط برای ایرانیان تا در آن تبلیغ سگ نگه‌داری کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گلستان با اشاره به آمارهای کاهش ازدواج و ولادت‌ها و افزایش طلاق، گفت: آمارهایی که داده شد ناراحت‌کننده است و عوامل و انگیزه‌هایی که سبب این اتفاق شده نیازمند بررسی است.

وی با اشاره به صدور شناسنامه برای شهدا، این اقدام را کار خوبی دانست و ادامه داد: اما این نباید شبیه شناسنامه‌های معمولی باشد و لازم است تا نکته اساسی و برجستگی‌های شهدا هم به آن اشاره شود.

نورمفیدی افزود: مفاخر این استان امثال میرداماد، میرفندرسکی، میرسیدشریف جرجانی و … هستند که از هر نظر امتیازات زیادی دارند و بهتر است ثبت احوال تعبیر دیگری برای این پروژه داشته باشد.

دکمه بازگشت به بالا