مجله بانوان

لزوم اصلاح الگوهای تربیتی در جامعه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت‌الاسلام شهاب مرادی عصر چهارشنبه در همایش دختران گیلان با اشاره به اینکه قرائت سوره واقعه برای آرامش و رزق و روزی توصیه و تاکید می‌شود، اظهار کرد: خداوند به جنس مونث اُنس و محبت بیشتری نسبت به مرد دارد.

خداوند نسبت به زنان رئوف است

کارشناس حوزه خانواده با بیان اینکه خداوند نسبت به زنان رئوف است و فداکاری، محبت و معرفت محوری مرد نسبت به زن، مورد عنایت خداوند قرار می‌گیرد، ادامه داد: اُنس و مهربانی به خانواده و فرزند موجب زدودن گناهان می‌شود.

این کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه اخلاق مداری منجر به حال خوب و آرامش روانی می‌شود، گفت: افراد خوش اخلاق دارای حال خوب، آرامش روحی و رزق و روزی فراوان هستند.

کارشناس مسائل خانواده، نیازهای عاطفی را از مهمترین خواسته‌های دختران برشمرد، گفت: تأمین نیازهای عاطفی دختران و بانوان جزو اولویت‌های جامعه بوده و پیش شرط گذاری برای محبت کردن به خانواده و فرزندان یک نوع آسیب و آفت است.

شکاف نسلی یکی از آسیب‌های مهم جامعه است

وی با بیان اینکه شکاف نسلی یکی از آسیب‌های مهم جامعه است، افزود: تفاوت تفکرات و اندیشه‌ها در بین نسل‌ها، منجر به تضاد رفتاری در جامعه می‌شود.

این کارشناس مسائل خانواده با بیان اینکه جامعه به درمان شناختی در ذهن افراد نیازمند است، گفت: شناخت ذهنی و فکری در بین افراد قدرت تأمل و درک را در جامعه بالا می‌برد.

حجت الاسلام مرادی با تاکید بر اصلاح الگوهای تربیتی در جامعه، اضافه کرد: خود تحلیلی نادرست خانواده‌ها در قبال فرزندان، آینده آنها را دچار خدشه می‌کند.

لزوم دقت در رفتار و فرزندان

وی با اشاره به شیوه نامه‌های نوین تربیت فرزندان در جامعه امروز، افزود: تفویض استقلال به فرزندان از سوی خانواده و لزوم دقت در رفتار و گفتار آنها مورد تاکید است.

این کارشناس مسائل خانواده با انتقاد از هزینه‌های عفاف و حجاب، اضافه کرد: قیمت چادر در کشور بسیار بالا است و این مهم بسیار ناراحت کننده است.

دکمه بازگشت به بالا