مجله اجتماعی

مجلس باید قوانینی وضع کند که زبان حال مردم باشد

یک وکیل دادگستری گفت: مجلس باید قوانینی وضع کند که زبان حال مردم باشد و اگر قوانینی وضع کنند که مردم‌ نپذیرند و مقبول نباشد، اولین اتفاقی که رخ می‌دهد قانون شکنی است.

به گزارش کندوج، عبدالصمد خرمشاهی با حضور در غرفه کندوج در نمایشگاه رسانه های ایران درباره انتظارات جامعه حقوقی از مجلس آینده گفت: مجلس باید  قوانینی را که قانونگذاری می کند،  از حقوقدانان و وکلا استفاده کند  که به قوانین و مسایل مبتلابه مردم اشراف دارند. 

وی یادآور شد: یکی از مسئولین مجلس یادم هست  زمانی که صحبت می‌کرد می‌گفت ماده چند قانون اساسی که بازتاب منفی زیادی داشت زیرا  نماینده مجلس حداقل باید بداند قانون اساسی اصل دارد و  ماده قانون اساسی نداریم.

این وکیل دادگستری گفت: کمیسیون حقوقی مجلس کمترین طرفدار را دارد با اینکه از حساس ترین  و تخصصی ترین کمیسیون‌هاست. نمایندگان مجلس  باید با الفبای حقوق آشنا باشند. متاسفانه  قوانینی وضع می شود   که منطبق با واقعیات نیست و اگر قوانین  بگونه ای وضع شود که کسی از آن  تمکین نکند،  متروکه می شود.

وی تاکید کرد: مجلس باید قوانینی وضع کند که زبان حال مردم باشد و اگر قوانینی وضع کنند که مردم‌ نپذیرند و مقبول نباشد، اولین اتفاقی که رخ می‌دهد قانون شکنی است. مردمی که قانون را بپذیرند سعی می‌کنند قانون‌گریزی نکنند البته این امر منوط به این است که بخش عمده ای از نمایندگان فارغ التحصیل حقوق باشند. همچنین انتظار این است مردم به کسانی رای بدهند که متخصص باشند.  

انتهای پیام 

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا