مجله ورزشی

مصیب‌زاده: نیروی زمینی مصداق باشگاه را دارد/ اهل دلالی و گاوبندی نیستیم

مصیب‌زاده: نیروی زمینی مصداق باشگاه را دارد  اهل دلالی و گاوبندی نیستیم

مدیرعامل باشگاه نیروی زمینی گفت: ادعا می‌کنم نیروی زمینی مصداق باشگاه را دارد و نزدیک به ۵۰ تیم داریم.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرهنگ چنگیز مصیب‌زاده در نشست خبری تربیت بدنی ارتش اظهار کرد: ادعا می‌کنم که باشگاه نیروی زمینی تنها باشگاهی است که مصداق باشگاه را دارد. در آقایان ۴۲ تیم، در بانوان ۶ تیم و در جانبازان یک تیم داریم. تنها رشته‌ای که در آن قهرمان نشده‌ایم فوتبال است و در سایر رشته‌ها موفق شده‌ایم کاپ قهرمانی بگیریم. 

وی ادامه داد: در رشته‌های مختلف رزمی صاحب عناوین هستیم، در رشته‌های توپ و تور فعالیتی جدی داریم. در فوتبال با برنامه‌ریزی که کرده‌ایم وضعیت بسیار خوبی در لیگ دسته دوم داریم و اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای رخ ندهد این فصل به لیگ دسته یک صعود خواهیم کرد. در هندبال تیم‌های شهید شاملی و پرواز نیروز را داریم که تیم شاملی سه سال است در سطح قهرمانی است و در جام باشگاه‌های آسیا نماینده ایران بودیم. در والیبال و بسکتبال در لیگ دسته یک هستیم، در فوتسال هم تلاش می‌کنیم تا به لیگ یک بیاییم. 

مدیرعامل باشگاه نیروی زمینی خاطرنشان کرد: در تیراندازی سرآمد هستیم و هر ساله به قهرمانی می‌رسیم. در کراس فیت نایب قهرمان شدیم، در فیتنس به مرحله یک هشتم نهایی رسیده‌ایم، باید بگویم پارسال در ۲۶ رشته ۱۷ کاپ قهرمانی گرفتیم و امسال هم تا اینجا ۱۹ کاپ قهرمانی به دست آورده‌ایم. هدف در رشته فوتبال تربیت نیروهای ورزشی است چون در تهران مستقر هستیم و امکانات سخت‌افزاری فراهم است، شهرستان نمی‌روند. 

مصیب‌زاده: نیروی زمینی مصداق باشگاه را دارد/ اهل دلالی و گاوبندی نیستیم

وی یادآور شد: ۱۵ سال در تیم ملی تیراندازی حضور داشتم و به صورت تخصصی در این ورزش مهارت دارم. در فوتبال فصل قبل برنامه‌ریزی کردیم تا صعود کنیم ولی در چهار هفته آخر حریف دلالان، سایت‌هایی شرط‌بندی و رانت نشدیم و با سوت داوران از کوران رقابت خارج شدیم. ما اهل دلالی و گاوبندی نیستیم و اخلاق مداریم. باید در داخل و بیرون زمین بجنگیم تا به لیگ برتر برسیم. هیچ مقاصد انتفاعی نداریم و برای جوانان هدف داریم. این خواسته رهبر انقلاب ،و فرماندهی کل ارتش است. تنها سه بازیکن غیرسرباز داریم در حالی که هیچ تیم نظامی شالوده ورزشکاران سرباز ندارد. ما قهرمانی را به هر قیمتی دوست نداریم.

سرهنگ مصیب‌زاده افزود: تیم امید ما در لیگ برتر تهران با مربیگری توتونچی نایب قهرمان شد، ابتدای فصل بالغ بر ۱۲۰۰ بازیکن رایگان تست دادند. ۸ بازیکن غیرسرباز را استعدادیابی کردیم و دو بازیکن از آنها به تیم بزرگسالان کمک کردند. سه پیشنهاد هم از تیم‌های خوب داریم. این کشور برای پولدارها نیست و برای خانواده‌های کم برخوردار هم بوده و خواهد بود. بازیکنانی را گرفتیم که رزومه‌دار نبودند و به استعداد توجه می‌کنیم و به رزومه کار نداریم. امیدوارم تیم‌های متمول هم در این راستا اقدام کنند چون بضاعت ما ۳۰ تا ۴۰ نفر است. 

وی تصریح کرد: با اکثر فدراسیون‌ها تعامل داریم. تیم‌های ما هفته‌ای ۱۶تا ۱۷ بازی دارند. روزی داشتیم که سه تیم ما بازی داشتند. هزینه‌های تیم‌ها کم نیست و با ۵۰ نفر این تیم‌ها را می‌گردانیم. با فدراسیون تکواندو در مقطعی چالش داشتیم حق تیم ما قهرمانی بود و نایب قهرمان شدیم. خدمت هادی ساعی رئیس فدراسیون رفتیم و حق را به ما داد ولی سازمان لیگ این فدراسیون نپذیرفت حق ما را بدهد. فدراسیون‌ها‌یی هستند که در هزینه‌ها به ما کمک می‌کنند و ما هم تجهیزات و سالن‌هایی را که داریم به آنها می‌دهیم. امسال فدراسیون کوهنوردی با ما همکاری کرد و مسابقات جهانی سیزم را با ۱۲۰ کوهنورد در دماوند برگزار کردیم. امیدوارم نیروی زمینی را فدراسیون‌ها خاص و ویژه ببینند. 

مصیب‌زاده: نیروی زمینی مصداق باشگاه را دارد/ اهل دلالی و گاوبندی نیستیم

مدیرعامل باشگاه نیروی زمینی تصریح کرد: از بسکتبال کنار نکشیده‌ایم و امسال هم در لیگ حرفه‌ای بسکتبال حضور داشتیم و تیم نیروی زمینی تا مرحله پلی‌آف هم راه یافت اما فدراسیون بسکتبال طی برنامه‌ریزی که انجام داد تیم‌هایی که دارای قدرت مالی بیشتر و حامی مالی داشتند در بخش سوپر لیگ قرار گرفتند اما از آنجایی که هدف تشکیل باشگاه نیروی زمینی استفاده از بازیکنان سرباز است و نمی‌توانیم بازیکنان گران قیمت در اختیار داشته باشیم ما در لیگ دسته پایین‌تر حضور یافتیم.تیم بسکتبال رعد پدافند ارتش هم شرایط مشابهی نسبت به ما داشت اما از آنجایی که استان خراسان رضوی دارای یک سهمیه در سوپر لیگ بود تیم رعد پدافند با نماینده مشهد ادغام شد و به همین جهت این تیم توانست در مسابقات سوپر لیگ حضور داشته باشد. ما از فدراسیون بسکتبال درخواست کردیم که به سوپر لیگ باز گردیم اما با درخواست ما مخالفت شد به همین جهت ما در لیگ حرفه‌ای حضور یافتیم و امسال هم در نیم فصل دوم چند بازیکن را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و نتوانستیم نتایج خوبی را کسب کنیم. برنامه‌ریزی کرده‌ایم که برای سال آینده تیم قوی‌تری را تشکیل دهیم تا به توانیم به سطح اول لیگ بسکتبال برسیم.

وی یادآور شد: در تیم داری بانوان در رشته‌های کاراته، کیک بوکسینگ، موی تای، دفاع شخصی، آمادگی جسمانی و جهت یابی تیم داریم. 

سرهنگ مصیب‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار آنا درباره تیم‌های رشته‌های پایه و مادر ورزش گفت: در ارتش و نیروهای مسلح به این رشته‌ها کاربردی می‌گوییم. رشته‌هایی که توان رزمی را بالاتر می‌برد. دوومیدانی، چتربازی، تیراندازی و رشته پنج‌گانه نظامی داریم که شامل دوومیدانی، شنا، موانع، دوچرخه‌سواری و تیراندازی است و تیم نیروی زمینی به نمایندگی نیروهای مسلح به سوئیس رفت و در میان ۳۷ کشور رتبه دوازدهم را کسب کردیم. این رتبه از سال ۲۰۰۳ به بعد ارتقاء نیافته بود. در دوومیدانی حضور خوبی نداشتیم ولی در تیراندازی در ماده تفنگ قهرمان کشور شدیم. در مسابقات کشوری هیچ برنامه‌ای برای مسابقات سلاح خفیف ندارند ولی ما در مسابقات داخلی سلاح خفیف را برگزار کردیم. در واترپلو تیمداری کردیم و در شنا هم که از رشته‌های کاربردی است برنامه داریم در مسابقات لیگ شرکت کنیم ولی برای سکو نمی‌جنگیم چون زمان نیاز دارند تا به سطح اول برسند.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا