کسب و کار ایرانیمجله علمی و سلامت

مهمترین ویژگی های هایفو که باید به آنها توجه ویژه داشته باشیم

هایفو چیست؟ آیا هایفو بک روش غیر جراحی امن می باشد؟ هایفو ( HIFU ) از انرژی فراصوت متمرکز برای هدف قرار دادن لایه  های زیرین سطح پوست استفاده می کند. انرژی فراصوت باعث می شود که دمای بافت به سرعت بالا برود. هنگامی که سلول های منطقه مورد هدف به دمای معینی می رسند، آسیب سلولی را تجربه می کنند. در حالی که این ممکن است متناقض به نظر برسد، اما این آسیب در واقع سلول  ها را تحریک می کند تا کلاژن (پروتئینی که ساختار پوست را فراهم می کند) بیشتری تولید کنند. افزایش کلاژن باعث کشیدگی و استحکام بیشتر منابع مورد اطمینان پوستی می شود. از آنجا که پرتوهای فراصوت با فرکانس بالا روی یک بافت خاص در زیر سطح پوست، متمرکز می شوند، اما هیچ آسیبی به لایه  های بالایی پوست و مناطق مجاور آن وارد نمی کنند. شما در ادامه این مقاله از دکتر سلام اطلاعات کاملی درباره روش هایفو و فواید استفاده از آن کسب می کنید.

کاندیدهای مناسب هایفو (HIFU) صورت

هایفو ( HIFU ) ممکن است برای همه مناسب نباشد. به طور کلی، این روش بر روی افراد بالاتر از ۳۰ سال با متوسط تا شدید عمل می کند. افرادی با افتادگی پوستی زیاد، ممکن است نیاز به چند جلسه درمانی داشته باشند. افراد سالمند با افتادگی پوست زیاد، الاستیسیته بالای پوست، یا افتادگی شدید پوست گردن، گزینه های خوبی برای این روش نیستند و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند. هایفو ( HIFU ) برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیه هدف، جوش زیاد یا فیبروز کیستی و دارای ایمپلنت های فلزی در منطقه درمان توصیه نمی شود.

چرا روش هایفو را انجام بدهیم؟

به شما توصیه می شود که این روش را برای درمان و یا تسکین درد ناشی از سرطان استخوان انجام دهید. هایفو ( HIFU ) همچنین می تواند برای درمان سرطان پروستات، هم به عنوان درمان اولیه و هم بعد از رادیوتراپی مورد استفاده قرار گیرد. تحقیقات در مورد استفاده از هایفو ( HIFU ) برای درمان تومورهای کبد، سینه و مغز منجر به نتایج امیدبخشی شده است. عمل فراصوت با هدایت MR به عنوان یک درمان غیر تهاجمی برای تومورهای اساسی، درد نئوروپاتیک و مفید گزارش شده است.

فواید سونوگرافی متمرکز با شدت بالا یا هایفو

 • کاهش
 • درمان افتادگی پوست گردن (گاهی به گردن بوقلمون معروف است)
 • لیفت گونه ها، ابروها و پلک ها
 • بهبود ظاهر فک
 • کشیدگی پایین گردن

نتایج مطالعات امیدوارکننده است. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ که شامل ۳۲ نفر از مردم کره بود نشان داد که هایفو ( HIFU ) به طور قابل  توجهی خاصیت کشسانی پوست گونه  ها، شکم و ران را پس از ۱۲ هفته بهبود می دهد. در یک مطالعه بزرگ  تر انجام شده در بین ۹۳ نفر، ۶۶ درصد از کسانی که با هایفو ( HIFU ) درمان شدند، پس از ۹۰ روز شاهد بهبود ظاهر صورت و گردن خود بودند.

هزینه هایفو (HIFU) چهره

هایفو ( HIFU ) چه احساسی دارد؟

اثرات جانبی درمان هایفو ( HIFU )  برای صورت

هایفو ( HIFU ) اگر توسط یک متخصص آموزش  دیده و حرفه ای انجام شود، بسیار امن است. بهترین موضوع درباره این درمان این است که شما می توانید بلافاصله پس از ترک دفتر پزشک، فعالیت  های معمول خود را ازسر بگیرید. ممکن است کمی قرمزی و یا ورم رخ دهد، اما به سرعت از بین می رود. ممکن است برای چند هفته احساس سوزش در ناحیه تحت درمان باقی بماند. به ندرت ممکن است بی  حسی موقتی و یا کبودی را تجربه کنید، اما این عوارض جانبی معمولا بعد از چند روز از بین می روند.

خطرات هایفو

خطرات این روش به سونیفیکیشن های خاص غیر هدف مرتبط هستند (هنگامی که بافت اطراف ناحیه تحت درمان تحت تاثیر امواج فراصوت قرار می گیرد). خطر محتمل تر، تخریب ناقص ضایعه ناشی از گرمایش ناکافی است. هایفو ( HIFU ) برای استفاده در برخی از قسمت  های بدن مناسب نیست چون امواج فراصوت برروی برخی از مواد تاثیر منفی دارند، با این حال رادیولوژیست شما می تواند با انجام روش های تحت تصویربرداری رزونانس مغناطیسی، از این اثرات جلوگیری کند.

نظریه ماشین اولترا هایفو ( HIFU )

ماشین اولترا هایفو ( HIFU ) با استفاده از تکنولوژی فراصوت متمرکز دارای شدت بالا (هایفو ( HIFU ))، که انرژی سونوگرافی متمرکز را در عمق دقیقی اعمال می کند، باعث تخریب سلول  های چربی  شود، تا رسوب موضعی و محیطی بدن را کاهش دهد. این یک روش غیر تهاجمی برای و ، ران و پهلوهای بدن است که به وسیله تاثیرات موثر و طولانی  مدت، رضایت بیماران زیادی را به همراه داشته است.

توضیح تکنولوژی هایفو

ماشین هایفو ( HIFU ) به وسیله انرژی فراصوت به عمق دقیقی (۱.۲ سانتی متر)نفوذ می کند. انرژی فراصوت با عمق دقیق (۱.۲ سانتی متر)، تنها بافت چربی زیر پوستی را هدف قرار می دهد و به طور انتخابی سلول  های چربی موضعی را در زیر لایه سطحی پوست از بین می برد. همچنین بافت  های اطراف مانند سطح پوست، رگ  های خونی و اعصاب، آسیبی نمی بینند. در همین حال، محتوای تجزیه شده (، اسیدهای چرب، بقایای سلولی) ناشی از سلول های چربی تخریب  شده توسط مسیرهای فیزیولوژیکی و متابولیک بدن پردازش خواهند شد.

برخلاف دیگر تکنولوژی  های کاهش چربی غیر تهاجمی مثل فرکانس رادیویی، لیزرها و خلا، انرژی جذب  شده و یا پراکنده در نزدیکی سطح پوست، با ایجاد اثرات گرمایی و برای رسیدن به نتایج کاهش چربی مطلوب و به وسیله روش مکانیکی و در عمق کنترل  شده در لایه چربی زیرجلدی مورد استفاده قرار می گیرد.

بهترین ماشین هایفو ( HIFU ) چیست؟

برای یافتن بهترین فروشنده ماشین هایفو ( HIFU )، باید بدانید که ماشین هایفو ( HIFU ) با کیفیت بالا باید دارای مزایای زیر باشد.

 1. CE کیفیت بالای دستگاه هایفو ( HIFU ) را تایید کند.
 2. عمر بالا. طول عمر ماشین هایفو ( HIFU ) ۱۰،۰۰۰ عکس برای هر کارتریج است.
 3. هایفو ( HIFU ) صورت و بدن، در مجموع و به طور انتخابی نیازمند 5 کاتریج هستند.
 4. هایفو ( HIFU )  ها در دو نوع عمودی و قابل  حمل قابل تهیه هستند.

اثر جانبی ماشین هایفو ( HIFU ) چیست؟

هایفو ( HIFU ) اولترا روشی غیر تهاجمی و غیر جراحی است. هیچ زمان بهبودی ای برای درمان روی صورت مورد نیاز نیست. بعد از درمان هایفو ( HIFU ) امکان ایجاد قرمزی وجود دارد. اما نگران نباشید، این یک علامت خوب است. این یعنی درمان واقعا کارساز بوده است. به خاطر داشته باشید که هر روز و به مدت یک هفته از ماسک مرطوب کننده استفاده کنید. از رفتن به سونا و یا استحمام با آب داغ خودداری کنید.

درمان های جایگزین هایفو برای جراحی زیبایی صورت

 • بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، با هدف تغییر شکل پلک ها انجام می شود. با گذشت زمان پوست شل می شود و ممکن است افتادگی ای در پلک بالا یا پایین اتفاق بیفتد. جراحی پلک ممکن است جنبه کاربردی، زیبایی، و یا هر دو را داشته باشد. این کار معمولا شامل حذف یا تغییر مکان پوست و چربی اضافی است. این روش می تواند عضلات و تاندون های اطراف ناحیه تحت درمان را نیز تقویت کند. جراحی می تواند شکل صورت را تغییر دهد یا پوست را سفت کند.
 • در رینوپلاستی که تحت عنوان “” نیز شناخته می شود، جراح برای بهبود ظاهر و تنفس، تغییری در بینی بیمار ایجاد می کند. این کار ممکن است شامل تغییر شکل نوک و کاهش کوهان استخوانی موجود در قسمت بالای بینی باشد. این کار را می ‎توان با ایجاد برش های کوچک که به خوبی پنهان شده و اغلب در سوراخ  های بینی ایجاد می شوند، انجام داد. جراحان تا زمانی که بیمار حداقل ۱۵ سال سن نداشته باشد، این عمل را توصیه نمی کنند، زیرا از آن سن به بعد، رشد غضروف و استخوان بینی کامل می شود.
 • اتوپلاستی، یا جراحی گوش، گوش های برجسته و بد شکل را با عمل جراحی تغییر می دهد و گوش را با بخیه زدن به سر، تغییر شکل غضروف یا هر دو به صورت متناسب در می آورد.ممکن است یک یا هر دو گوش درمان شود. این کار عموما در کودکان بالای ۵ یا ۶ سال انجام می شود، چون در آن سن، گوش  ها به اندازه گوش های بزرگسالان رشد کرده اند.
 • ریتیدکتومی که به عنوان جراحی کشیدن پوست شناخته می شود، با هدف از بین بردن چین و چروک و انقباض پوست صورت و به منظور دستیابی به ظاهری جوان تر انجام می گیرد. به طور معمول، برشی در جلو و پشت گوش  ها ایجاد می شود و به سمت خط مو در شقیقه ها کشیده می شود. پوست از بافت عمیق  تر صورت کشیده می شود و پوست بیش از حد سفت شده و پوست اضافی حذف می شود. پس از آن، شکاف  ها با بخیه بسته می شوند. بافت  های عمیق  تر صورت و گردن نیز ممکن است کشیده شوند. بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ممکن است به صورت هم  زمان انجام شود.
 • لیفت ابروها، بروپلاستی، یا لیفت پیشانی با هدف از بین بردن علائم افزایش سن و به وسیله بالا بردن ابروهای افتاده و حذف چین و چروک پیشانی و یا خطوط نگرانی، انجام می گیرد. این کار اغلب در کنار سایر روش های زیبایی و برای رسیدن به ظاهری مناسب صورت می گیرد.
 • تقویت چانه به هدف برجسته تر کردن آن و ایجاد تعادل بهتر در ویژگی های صورت انجام می پذیرد. این کار ممکن است هم  زمان با رینوپلاستی و با توجه به اندازه  گیری  های قبل از عمل جراحی انجام شود. این کار را می توان با یک ایمپلنت مصنوعی یا از طریق دستکاری استخوان چانه انجام داد.
 • مالار یا تقویت گونه، می تواند استخوان های گونه را برجسته  تر کند. جراح ممکن است ایمپلنت را در بالای استخوان گونه قرار دهد.

ماسک ها، پرکننده ها، پیوند و درمان لیزری جایگزین هایفو

هدف از روش  های جراحی زیبایی بهبود ظاهر است و از آن برای درمان چین و چروک صورت استفاده می شود. این روش با مسدود کردن سیگنال دریافتی از اعصاب به ماهیچه  ها عمل می کند. ماهیچه ی مورد تزریق واقع شده دیگر نمی تواند منقبض و یا مثل قبل سفت شود و این منجر به استراحت کنترل  شده ماهیچه می شود. این روش برای درمان خطوط اخم روی پیشانی، خطوط پا کلاغی یا خطوط اطراف چشم  ها، هیپرهیدروز جانبی و یا افزایش تعریق زیر بغل تائید شده است. اکنون به غیر از “بوتاکس”  نام  های تجاری بسیاری با هدف تولید سم بوتولونیوم به صورت تجاری در دسترس هستند.

از نظر تجاری محصولات موجود عبارتند از هیالورونیک اسید، پلی لاکتیک اسید، کلسیوم هیدروکسی پتیت و پلی متیلمتاکریلیت. این محصولات به طور معمول به صورت ژل تولید می شوند و از طریق سوزن  های ظریف می توانند به لایه  های عمیق  تر پوست و بافت یکدست چهره تزریق شوند. خوب است بدانید که دیگر تزریق کلاژن انجام نمی شود چون برخی از بیماران واکنش  های آلرژیک را تجربه کرده اند که برخی از آن  ها جدی بوده اند. مشکلات موجود می تواند با پرکننده های صورت و به خصوص پر کننده های دائمی رخ دهد. کارمندان کلینیک و بیماران باید پیش از عمل به بررسی محتوای پرکننده و بحث در مورد همه اثرات جراحی آن بپردازند.

نتایج به طور کلی ایمن و بادوام هستند و می توانند مزایای خوبی را به همراه داشته باشند. چربی برداشته شده و سپس شسته و تصفیه می شود و سپس به دقت با سوزن  های مخصوص بازتزریق می شود. گاهی اوقات برای کسب بهترین نتیجه، جراحی باید چندین بار تکرار شود. پیوند چربی غنی  شده با سلول  های بنیادی برای جراحی ترمیمی، با نتایج موفقی، مورد استفاده قرار گرفته است و این امر نشان می دهد که این روش، قابل  اعتماد، ایمن و موثر است. با این حال، رشد تومور می تواند یکی از آثار زیان آور باشد، پس قبل از اینکه سلول  های بنیادی به طور کلی جایگزین جراحی پلاستیک و عمل های بازسازی شوند، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

لیزر و درمان چهره مبتنی بر نور، که تحت عنوان و یا درمان پوست با استفاده از لیزر نیز شناخته می شود، می تواند به کاهش خطوط، چین و چروک، و رنگدانه  های غیر عادی کمک کند. در این درمان از نور متمرکز و جهنده استفاده می شود. برای درمان انواع مختلفی از لیزر مورد استفاده قرار می گیرند، که در شدت و زمان  های ریکاری متفاوت هستند. ممکن است برای دیدن نتایج کامل، نیاز به چندین جلسه درمانی باشد.

لیفت صورت و تفاوت آن با هایفو

چرا این کار انجام می شود؟

همانطور که سنتان بیشتر می شود، ظاهر و شکل چهره شما به دلیل تغییرات مربوط به افزایش سن تغییر می کند. الاستیسته پوست شما کم تر شده و پوست دچار افتادگی می شود و تجمع چربی در برخی مناطق صورت کاهش و در برخی دیگر افزایش می یابد. تغییرات مربوط به سن موجود در چهره که ممکن است با لیفت صورت کاهش یابد، شامل موارد زیر است:

 • افتادگی ظاهر گونه ها
 • وجود پوست اضافی در فک پایین (غبغب)
 • افتادگی لایه ای از پوست اطراف بینی
 • افتادگی پوست و چربی اضافی در گردن (اگر درمان شامل لیفت گردن نیز باشد)

درمانی برای چین و چروک سطحی، آسیب های تابش خورشید، چین و چروک اطراف بینی، لب فوقانی و یا بی  نظمی در رنگ پوست نیست.

خطرات لیفت صورت

جراحی لیفت صورت می تواند موجب مشکلاتی شود. برخی را می توان با مراقبت  های مناسب، دارو و یا اصلاح جراحی مدیریت کرد. عوارض طولانی  مدت یا دائمی، با این که نادر هستند، اما می توانند باعث تغییرات قابل  توجهی در ظاهر شوند. این خطرات شامل موارد زیر هستند:

هماتوما. تجمع خون در زیر پوست است که باعث تورم و فشار می شود و شایع ترین مشکل جراحی لیفت صورت است. تشکیل هماتوما، که معمولا ۲۴ ساعت پس از جراحی رخ می دهد، باید سریعا به وسیله جراحی درمان شود تا از آسیب به پوست و بافت  های دیگر جلوگیری شود.

زخم. جای زخم برش های ایجاد شده بر روی پوست صورت، دائمی هستند اما به طور معمول توسط خط مو و خطوط طبیعی صورت و گوش پنهان می شوند. به ندرت، بریدگی های ایجاد شده می توانند منجر به ایجاد زخم  های بزرگ و قرمز شوند. ممکن است برای بهبود ظاهر زخم  ها، داروی کورتیکستروئید یا درمان  های دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

جراحت عصب. آسیب به اعصاب، با اینکه نادر است اما می تواند به طور موقت یا دائمی بر روی اعصابی که احساس یا ماهیچه ها را کنترل می کنند، تاثیر بگذارد. فلج موقت یک ماهیچه، منجر به تغییر ظاهر یا ایجاد حالت غیر یکنواخت و یا از دست دادن موقت احساس می شود، که این مشکل می تواند چند ماه به طول بینجامد. مداخلات جراحی ممکن است باعث بهبود جزئی مشکل شود.

ریزش مو. شما ممکن است ریزش موقت یا دائمی موهای نزدیک محل برش را تجربه کنید. ریزش موی ثابت می تواند با جراحی پیوند پوست و به وسیله کیسه های ترشحی مو مورد درمان قرار گیرد.

از دست دادن پوست. به ندرت، لیفت می تواند ارتباط منبع خون با بافت های چهره را قطع کند. این امر می تواند منجر به از دست دادن پوست شود.در صورت نیاز این مشکل با درمان به وسیله دارو، مراقبت  های بهداشتی مناسب و در صورت لزوم، جراحی ای برای به حداقل رساندن زخم ها، درمان می شود.

همانند هر نوع جراحی بزرگی، لیفت نیز با خطر خونریزی، عفونت و واکنش منفی به بی  هوشی همراه است. مشکلات پزشکی و یا عادت  های زندگی خاص نیز می تواند خطر بروز مشکلات را افزایش دهد. عوامل زیر می توانند خطرات قابل  توجهی را به همراه داشته باشند یا منجر به نتایج نامطلوب شوند، و ممکن است پزشک شما تصمیم به مقابله با آن ها بگیرد.

شرایط پزشکی. اگر شرایط پزشکی ای داشته باشید که از لخته شدن خون جلوگیری کند، قادر به انجام لیفت صورت نخواهید بود. شرایط دیگر مانند دیابت کنترل شده ضعیف و یا فشار خون بالا، خطر التیام زخم، تومورها و مشکلات قلبی را افزایش می دهند.

سیگار کشیدن. سیگار کشیدن به میزان قابل توجهی خطر التیام زخم، تومورها و یا از دست رفتن پوست را پس از لیفت صورت افزایش می دهد.

نوسان وزن. اگر شما دارای سابقه افزایش وزن و کاهش وزن تکرار شونده هستید (عواملی که بر شکل چهره و شرایط پوستی شما تاثیر می گذارند)، ممکن است نتیجه عمل جراحی برایتان رضایت بخش نبوده و یا برای مدت کوتاهی رضایت  بخش باشد.

مراحل جراحی لیفت صورت چیست؟

جراحی لیفت صورت شامل مراحل زیر است:

مرحله ۱ – بیهوشی

برای راحتی شما در طی روند جراحی، داروهایی تجویز می شوند. این گزینه  ها شامل مسکن  ها و بی  هوشی عمومی هستند. پزشک شما بهترین انتخاب را برای شما تجویز می کند. چندین روش دیگر می تواند نتیجه لیفت پوست صورت را افزایش دهد. آن  ها شامل موارد زیر هستند:

 • ایمپلنت های صورت یا انتقال چربی برای بهبود بافت
 • روش های بازگردانی سطحی برای بهبود شدت و بافت پوست صورت
 • کاهش چروک با تزریق چربی یا پر کننده

مرحله ۲ – برش

بسته به درجه تغییری که دوست دارید، جراحی کشیدن پوست تان شامل لیفت پوست صورت سنتی، لیفت صورت با برش محدود و یا لیفت گردن است. جراحی لیفت پوست صورت سنتی اغلب از سمت شقیقه  ها شروع می شود و تا اطراف گوش ادامه می یابد و در پایین پوست سر به پایان می رسد. ممکن است چربی از صورت، غبغب و گردن برداشته می ‎شود و بافت زیرین جا به جا شود. معمولا لایه  های عمیق  تر صورت و ماهیچه  ها نیز کشیده می شوند. در انتها نیز پوست روی سطح بالایی مجددا کشیده شده و پوست اضافی بریده می شود.

ممکن است برای بهبود بیشتر سالخوردگی گردن، برش دیگری در زیر چانه ایجاد شود. بخیه و یا چسب پوستی نیز زخم را می بندد. یکی از جایگزین های کشیدن پوست سنتی از بریدگی  های کمتری در شقیقه استفاده می کند و تا اطراف گوش ادامه می یابد. “لیفت کوچک” معمولا برای بیمارانی با آرامش پوستی کم  تر انجام می شود و نتایج ضعیف تر از لیفت کامل صورت است. لیفت گردن، غبغب، افتادگی پوست گردن و تجمع چربی زیر چانه را هدف قرار می دهد. برش لیفت گردن معمولا از قسمت جلویی نرمه گوش شروع می شود و تا پشت گوش ادامه داده می شود و در قسمت پشتی گوش به پایان می رسد.

مرحله ۳ – بستن شکاف

این شکاف  ها با بخیه هایی بسته خواهند شد که ممکن است پس از چند روز از بین بروند یا نیاز به حذف داشته باشند. برخی از جراحان از چسب های پوست برای بستن شکاف ها استفاده می کنند. پس از درمان، خطوط حاصل از برش به خوبی در خط مو و در خطوط طبیعی صورت و گوش پنهان می شوند.

بعد از عمل لیفت صورت

بعد از لیفت صورت ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

 • درد آرام یا شدید
 • ترشح از محل برش
 • تورم
 • کبودی
 • بی حسی

اگر موارد زیر را تجربه کردید، فورا با پزشک خود تماس بگیرید:

 • درد شدید موجود در یک ظپسمت صورت یا گردن و در عرض ۲۴ ساعت پس از جراحی
 • ضربان قلب نامنظم

برش ها احتمالا با نوارهای زخم پوشانده خواهند شد که فشار ملایمی را برای به حداقل رساندن تورم و کبودی ایجاد می کنند. ممکن است یک لوله کوچک در زیر پوست پشت یکی از دو گوش شما قرار داده شود تا خون و مایعات اضافی را تخلیه کند.

در چند روز اول بعد از جراحی لیفت صورت :

 • در حالیکه سرتان رو به بالاست استراحت کنید.
 • طبق دستور پزشک، داروهای مسکن را مصرف کنید.
 • برای کاهش درد و تورم، روی صورت خود کمپرس سرد بگذارید.

مراقبت از خود بعد از جراحی لیفت صورت

مراقبت از خود در خانه (در طول سه هفته اول) به بهبودی شما کمک خواهد کرد و خطر بروز مشکلات را به حداقل می رساند:

 • دستورالعمل های مراقبت از زخم تجویز شده توسط جراح خود را به صورت هدایت  شده دنبال کنید.
 • به زخم های دلمه بسته که روی زخم تان ایجاد می شوند، توجه نکنید.
 • دستورالعمل های زمانی استفاده از شامپو و صابون و نوع شوینده مصرفی را دنبال کنید.
 • لباس هایی بپوشید که از جلو بسته می شوند (به جای لباسی که بالای سر کشیده می شود).
 • از اعمال فشار بیش از حد و یا حرکت دادن بریدگی های روی برش اجتناب کنید.
 • از مصرف لوازم آرایش اجتناب کنید.
 • از فعالیت یا ورزش های هوازی شدید دوری کنید.
 • برای سه هفته از تابش مستقیم خورشید بر روی برش اجتناب کنید و از کرم ضد آفتاب با SPF ۳۰ یا بالاتر استفاده کنید.
 • برای حداقل شش هفته از رنگ کردن موهایتان خودداری کنید.

در هفته های بعد از لیفت صورت، ممکن است نیاز باشد تا مدل موهای خود را تغییر دهید تا هر گونه علایم باقیمانده از برش را پنهان کنید. همچنین ممکن است نیاز باشد تا برای دو ماه و تا زمانی که به حالت عادی باز می گردید، از شرکت در رویدادهای مهم اجتماعی خودداری کنید.

نتایج لیفت صورت

لیفت صورت می تواند به صورت و گردن شما ظاهر جوان تری بدهد. نتایج لیفت صورت دائمی نیستند. با گذشت زمان ممکن است پوست صورت دوباره افت پیدا کند. به طور کلی، انتظار می رود که لیفت صورت تا 10 سال دوام داشته باشد.

آیا روش درمانی سونوگرافی متمرکز با شدت بالا یا هایفو می تواند جایگزین لیفت صورت شود؟

سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (هایفو) یک روش نسبتا جدید زیبایی برای کشیدگی پوست است که برخی آن را جایگزینی غیر تهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت می دانند. این روش از انرژی فراصوت برای بهبود تولید کلاژن که منجر به کشیدگی پوست می شود، استفاده می کند. هایفو ( HIFU ) عمدتا به دلیل کاربرد آن در درمان تومورها شناخته می شود. اولین مورد استفاده از هایفو ( HIFU ) برای کاربرد زیبایی  شناختی در سال ۲۰۰۸ انجام شد.

کلینیک ایران با بیش از 20 سال سابقه و مجوز رسمی وزارت بهداشت و درمان با کادری با تجربه در زمینه زیبایی، پوست، کاشت مو و ابرو، جراحی، لیزر، لاغری با جدیدترین متد خدمت شما عزیزان می باشد

دکمه بازگشت به بالا