مجله عمومی

نامزدهای انتخابات استان سمنان به دنبال هنجار شکنی نباشند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان سمنان، محمدجعفر عبدالهی با تاکید بر رفتار منطبق با قانون نامزدهای انتخاباتی، افزود: آغاز زمان فعالیت تبلیغات انتخاباتی مشخص است و بهتر است نامزدهای تأیید صلاحیت شده بر مدار قوانین و مقررات قبل از شروع فعالیت‌های تبلیغاتی، زمینه افزایش مشارکت مردم را فراهم و از بروز رفتارهای غیرقانونی پرهیز کنند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در دیدارهای مختلف، انتخابات را نماد تقویت و تحکیم بنیان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانستند و حمایت نخبگان، خواص، افراد صاحب نفوذ و دارای مخاطب را عامل تداوم اقتدار و صلابت کشور به شمار آورده است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: امام شناسی و رفتار منطبق با قوانین و مقررات خاستگاه گفتمان نظام است و به جز رعایت اخلاق در گفتار، حُسن کردار و عملکرد صحیح، چیز دیگری از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان سمنان انتظار نیست.

عبدالهی بیان کرد: نظام به اشخاص تأیید صلاحیت شده اعتماد کرده است تا رقابت توأم با صحت و سلامت در انتخابات اسفند ماه رقم بخورد چرا که قرار است انتخابات مایه رشد و اعتلای کشور شود.

وی کسب روزی حلال را وظیفه هر شخصی دانست و کسب آرای حلال را از وظایف نامزدهای انتخاباتی عنوان و تصریح کرد: تبلیغات و عملکرد منطبق با موازین قانونی همان کسب رأی حلال است که نامزدهای تأئید صلاحیت شده باید در اندیشه تحقق آن باشند.

رئیس کل دادگستری استان سمنان خودداری از بروز عناوین مجرمانه در تبلیغات انتخاباتی شامل افترا و تشویش اذهان عمومی را مهم دانست و افزود: نسبت دادن عمل مجرمانه به دیگری و نشر مطالب غیرواقعی، جرم تلقی می‌شود و نامزدهای انتخاباتی رسانه‌های جمعی و مجازی را وسیله‌ای برای بیان اهداف دست‌یافتنی و وعده‌های واقع‌بینانه قرار دهند.

عبدالهی با اشاره به رمز افزایش مشارکت مردم در انتخابات اسفند ماه توسط نامزدها گفت: عامه مردم به‌دنبال نامزدهای انتخاباتی هستند که دارای مدیریت صحیح، کارنامه مثبت و کارآمدی در عملکرد بوده و چنانچه اشخاص تأیید صلاحیت شده بتوانند به نیکی این معیارها را برای مردم تشریح و تبیین کنند، مردم پای صندوق‌های رأی می‌آیند و مشارکت خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری استان سمنان تأکید کرد: هنجارشکنی و شکستن خطوط قرمز نظام نباید اتفاق بیفتد و صداقت در گفتار و کردار و سخن سنجیده گفتن، انتظار به حق مردم از نامزدهای انتخاباتی است و باید به بیان مشکلات اصلی مردم که همان ارتقای معیشت آنان است، پرداخت و در کارزار انتخابات، التزام عملی به جمهوری اسلامی ایران باید از سوی همگان مشاهده شود.

دکمه بازگشت به بالا