مجله بانوان

نسرین مقیمی: نمی‌دانم بی‌نظمی فوتسال آسیا را گردن چه کسی بیندازیم؟

ملی‌پوش فوتسال زنان ایران گفت: آخرین دوره جام ملتهای آسیا در سال ۲۰۱۸ برگزار شده و نمی‌دانیم این بی‌نظمی را گردن چه کسی بیاندازیم.

به گزارش کندوج، نسترن مقیمی بازیکن تیم ملی فوتسال زنان درباره آخرین شرایط تیم پیش از حضور در جام کافا، گفت: بازی‌های سوپر لیگ روز گذشته به پایان رسیده و تحت فشار این بازی‌ها بودیم به ویژه زمانی که تاریخ برگزاری مسابقات کافا را اعلام کردند هر ۵ روز بازی بود و تحت فشار مسابقات سوپر لیگ قرار داشتیم. طی این چند روز حواسمان بود که بدنمان درست ریکاوری شود تا با فیزیک بدنی و روحیه خوب به این جام اعزام شویم تا برای سومین بار جام را به ایران بازگردانیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر تیم نسبت به گذشته تغییر پیدا کرده است و آمادگی تیم را چطور می‌بینید؟ خاطرنشان کرد: تیم تغییر کرده، از مرداد اردو داشتیم و این پنجمین اردوست که قبل از اعزام به کافا برگزار شد. بازیکنان جوان و مستعد به ترکیب تیم اضافه شدند. این بازیکنان نیاز به بازی‌های برون مرزی دارند و با یکسری تیم‌ها از جمله روسیه، ایتالیا و اسپانیا رقابت کنند تا آن چیزی که بزرگترهای تیم طی این سال‌ها کسب کرده‌اند به بازیکنان جوان انتقال دهند. تنها با برگزاری اردو این بازیکنان تجربه کسب نمی‌کنند و نیاز به بازی‌های برون مرزی دارند تا تجربه خود را افزایش دهند.

مقیمی تصریح کرد: همان طور که از مرداد اردوها منظم برگزار شده، بازی‌های تدارکاتی نیز اضافه شود تا تمام شرایط برای مقدماتی جام جهانی سال آینده فراهم شود تا از اسم و شان ایران دفاع کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که سال آینده جام ملت‌های آسیا را نیز پیش رو دارید؟ گفت: ۲۰۱۸ بود که آخرین دوره بازی‌ها برگزار شد، نمی‌دانم این بی‌نظمی نسبت به فوتسال آسیا را به گردن چه کسی می‌توانیم بیندازیم. از ۲۰۱۸ تاکنون ۶ سال سپری شده و وقتی طی این سال‌ها بازی‌های رسمی برگزار نشود سبب افت انگیزه بازیکنان و افزایش سن آنها می‌شود. آن طور که سایر تیم‌ها هر سال در حال رقابت هستند برای تیم ایران این موضوع اتفاق نیفتاده و ما از تورنمنت‌های رسمی دور بودیم بنابراین باید از تمام توان خود در این مسابقات استفاده کنیم.

مقیمی خاطرنشان کرد: بازی های آسیایی آبان سال آینده است. لیگ تمام شده و بعد از بازگشت از کافا باید استراحتی داشته باشیم تا از سال آینده اردوها به طور منظم برگزار شود و به آن هدفی که می‌خواهیم دست پیدا کنیم. بعد از بازی‌های آسیایی، مقدماتی جام جهانی را پیش رو داریم و فکر می‌کنم ۱۴۰۳ و ۲۰۲۵ روزهای پرمشغله و شلوغی را داشته باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا