مجله بانوان

نگاه اسپانسرها به ورزش بانوان ضعیف است

کندوج/اصفهان پیشکسوت والیبال بانوان اصفهان و مسئول امور بانوان هیئت استان با اشاره به نگاه ضعیف اسپانسرها به ورزش بانوان، می‌گوید: این نگاه ضعیف سبب شده که ورزشکاران ما از حمایت‌های مالی و معنوی کمی برخوردار باشند.

تیم والیبال بانوان سپاهان پس از قهرمانی در لیگ دسته یک کشور، برای نخستین تجربه لیگ‌برتری خود به سراغ پرافتخارترین مربی اصفهانی رفت که علاوه بر بومی‌گرایی، از ظرفیت‌های بالای استان نیز استفاده کند.

سپاهانی‌ها در این فصل از لیگ‌ برتر از فریبا صادقی، در راس نیمکت بهره می‌برند که سرمربی‌گری تیم ملی والیبال بانوان بزرگسالان، جوانان و نوجوانان و سرمربی‌گری ذوب‌آهن و قرارگیری جزء سه تیم برتر لیگ کشور را در کارنامه خود دارد.

شاگردان صادقی در نخستین تجربه لیگ‌برتری سپاهان در والیبال بانوان توانسته‌اند با گذشت ۱۲ هفته از لیگ برتر، بدون شکست در صدر جدول قرار گیرند و صعودشان به پلی‌آف را قطعی کنند.

فریبا صادقی در گفت‌وگو با کندوج، درباره دلیل انتخاب سپاهان اظهار می‌کند: در حقیقت قرار بر این بود که امسال به عنوان مدیر فنی سپاهان را همراهی کنم، اما با توجه به اینکه برای لیگ برتر، سیاست باشگاه بر انتخاب بازیکنان باتجربه در تیم و افزودن چندین بازیکن جوان بود، تصمیم مدیران باشگاه بر این بود که یک مربی قدیمی‌تر و باتجربه‌تر را انتخاب کنند.

او افزود: سال گذشته، رهبری تیم بر عهده یک مربی جوان‌تر بود و به اتفاق همان مربی تصمیم بر این شد که هدایت تیم به من سپرده شود.

سرمربی تیم والیبال بانوان سپاهان درباره ترکیب تیم گفت: سیاست امسال باشگاه بر استفاده از پتانسیل بازیکنان بومی استان و پشتوانه‌سازی برای سال‌های آینده بوده و ما نیز بر همین اساس، از وجود بازیکنان اصفهانی بهره گرفته‌ایم.

صادقی با اشاره به هدف امسال تیم، ادامه داد: هدف‌گذاری باشگاه در شروع بر مبنای حضور تیمی خوب و ترکیبی از بازیکنان جوان، باتجربه و بومی بود. همچنین حضور در بین ۴ تیم برتر و در صورت امکان، کسب مقام بوده است.

او درباره شرایط ورزش بانوان در اصفهان به ویژه در زمینه والیبال، اضافه کرد: استان اصفهان در رشته والیبال بانوان، یکی از قطب‌های مهم کشور است و همیشه حرفی برای گفتن دارد. در اکثر قهرمانی‌های کشور، مقام‌های قهرمانی برای والیبال استان اصفهان است. در لیگ بانوان نیز ۲ نماینده در لیگ برتر و ۲ نماینده در لیگ زیرگروه داریم و سالیان سال است که تیم‌هایی مانند ذوب‌آهن و سپاهان در زمینه بانوان برای استان افتخارآفرینی می‌کنند.

مسئول امور بانوان هیئت والیبال استان اصفهان همچنین درباره چالش‌هایی که فعالین این رشته با آن روبرو هستند، گفت: متاسفانه نگاه ضعیف اسپانسرها به ورزش بانوان به خصوص والیبال که رشته اول بانوان است، باعث شده که والیبالیست‌های ما از حمایت‌های مالی و معنوی کمی برخوردار باشند. در کل، تعداد اسپانسرها کم و از نظر کیفی نیز از آقایان بسیار پایین‌تر است.

صادقی در ادامه پیشنهاد کرد: مسئولین استان بهتر است در این زمینه یک سری محدودیت قائل شوند که باشگاه‌های بزرگ و اسپانسرهای دولتی مانند شهرداری‌ها و.. بیشتر مجاب به حضور در ورزش قهرمانی کنند. همچنین اختصاص امتیازهایی برای اسپانسرهای خصوصی، آن‌ها را ترغیب به حمایت از ورزش بانوان کنند.

او در پایان از باشگاه‌هایی که در زمینه ورزش بانوان حامی هستند و به طور مستمر در این زمینه فعالیت دارند تشکر کرد.

به گزارش کندوج، شاگردان فریبا صادقی تنها ۲ بازی دیگر تا پایان مرحله گروهی و صعود به پلی‌آف دارند که در حساس‌ترین دیدار، جمعه (۶ بهمن ماه) در اصفهان میزبان سایپا به عنوان رقیب اصلی قهرمانی‌اش خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا