مجله بانوان

نیکفر: پهلوانی از قهرمانی باارزش‌تر است

کندوج/اصفهان سرپرست باشگاه سپاهان گفت:با جدیت پیگیر و حامی فوتبال بانوان هستیم. امسال با هدف جوان گرایی و بومی گرایی پا به میدان گذاشته، و روح پهلوانی برای ما از قهرمانی ارزشمندتر است.

منوچهر نیکفر در نشست صمیمانه با کادر فنی و اجرایی تیم فوتبال بانوان سپاهان، اظهار کرد: فوتبال یک رویداد همه گیری است که موجب شادی و نشاط مردم دنیا است، هیجانی که در فوتبال ایجاد می شود بیش از هر رخداد دیگری است.

وی افزود: همه افراد از بازیکن، مربی، داور، اسپانسر و تماشاگر باید از فوتبال لذت ببرند، سکوهایی که مملو از جمعیت می شوند و ایجاد شادی می کنند و این آن چیزی است که دنیا از آن استفاده می کند.

وی با اشاره به گذشته لیگ فوتبال کشورمان گفت: زمانی که لیگ ایران با نام «لیگ قدس» بود، تنها دو تیم استقلال و پرسپولیس خود را قهرمان هر فصل می دانستند، بعد از آن شرایط به سمتی رفت که هر شهر که شرایط خوبی داشت دارای یک نماینده در لیگ فوتبال شد که این ایده خوبی بود و بعد از آن شرایط برای شرکت های صنعتی ایجاد شد.

سرپرست باشگاه سپاهان تصریح کرد: این رشد و توسعه و همه گیری فوتبال در کشور منجر به جذب تماشاگران بیشتر و بحث فرهنگ سازی آنها شد، که امیدوارم درحوزه بانوان هم شاهد چنین رشد و همه گیری باشیم و باشگاههای بیشتری در بخش بانوان به سمت تیم‌داری در فوتبال بانوان روی بیاورند، چرا که پنجاه درصد از جامعه ما بانوان هستند و حق آنها است که در مسابقات بین المللی و جهانی شرکت داشته باشند.

وی در خصوص کمبود فضای ورزشی اختصاصی بانوان به ویژه در فوتبال گفت: به دنبال آن هستیم که شرایطی ایجاد شود که بتوانیم فضای مناسبی را برای بانوان ایجاد کنیم از جمله ساخت ورزشگاه و سالنی که برای سالهای آینده بانوان بماند تا این قشر بتوانند در فضای راحت و با آرامش به فعالیت ورزشی بپردازند.

وی تاکید کرد: در این بخش تنها به باشگاه سپاهان فکر نمی کنیم؛ بلکه کل بانوان استان و کشور را در نظر می گیریم. چرا که ساخت چنین فضایی برای استفاده تمام بانوان است، البته زمین آن را در نظر گرفته ایم که حدود ۱۳ هکتار در مجموعه ورزشگاه بزرگ نقش جهان است و دنبال آن هستیم که مسائل حقوقی آن را از طریق برگزاری جلساتی که با مدیرکل ورزش و جوانان استان خواهیم داشت حل کرده تا همانند نقش جهان در اختیار فولاد قرار گیرد و در ادامه منابع مالی آن تامین شده و به قطب فوتبال بانوان تبدیل شود.

وی ادامه داد: با توجه به شرایطی که سپاهان دارد و در هر دو بخش آقایان و بانوان در سطح حرفه‌ای تیم‌داری می کند برای فوتبال زمین های زیادی برای تمرین و مسابقه نیاز داریم، این مسأله در فوتبال روز دنیا به خوبی مشاهده می شود.

نیکفر با بیان اینکه از فعالیت بانوان با تمام سختی و مشکلاتی که وجود دارد حمایت می کنیم، خاطر نشان کرد: باشگاه سپاهان از همان ابتدا با احترام به آداب، فرهنگ و مذهب کشورمان، همواره حامی ورزش بانوان بوده است به دنبال ایجاد فراهم کردن شرایط مناسب برای حضور بانوان در ورزشگاه هستیم و بانوان علاقمند به سپاهان نیز به زودی از نزدیک تیم خود را حمایت خواهند کرد.

وی اضافه کرد: در خصوص فوتبال بانوان سیاست باشگاه بر این است تیمی بسازیم برای آینده سپاهان و فوتبال کشورمان، پس به دنبال اسمها نباشید. استراتژی و سیاست باشگاه این است که از پایه ها شروع کنید و بالا بیایید و در این زمینه هر اقدام و موردی نیاز است را انجام خواهیم داد.

سرپرست باشگاه سپاهان با تاکید بر این که روح پهلوانی برای ما از قهرمانی ارزشمندتر است، اضافه کرد: هدف از ورزش روحیه جوانمردی، سلامت و رشد افراد در محیط خوب و مناسب است، زمانی که بچه ها از سنین کم در محیط های مناسب ورزشی تربیت می شوند، این روحیه پهلوانی و رفتارهای درست در آنها نهادینه می شود، در حال حاضر گرفتن کاپ برای همه یک هدف شده است، فلزی که دست ساز انسان است و این موضوع خوب نیست.

وی گفت: به هر قیمتی قهرمانی و پیروزی نمی خواهیم، همانگونه که در کارخانه فولاد مبارکه سپاهان، تولید را به قیمت جان انسانها نمی خواهیم. اصول انسانی و اخلاقی در سپاهان ریشه دوانده و بسیار مهم است و به شدت به بازی جوانمردانه معتقد هستیم.

وی تصریح کرد: بنابراین هر چقدر در تربیت و آموزش بازیکنان هزینه و سرمایه گذاری کنیم، ضرر نمی کنیم و آینده سازی و فرهنگ سازی خواهد شد.

نیکفر یادآور شد: بنابراین از شما می خواهم به دنبال یک برنامه ریزی و استراتژی بلند مدت و بسیار قوی برای فوتبال بانوان با هدف سرمایه گذاری بر روی بازیکن سازی و تربیت بازیکنان جوان باشد، بر روی آکادمی توجه بیشتری داشته باشید چرا که آینده از آن آنها است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا