کسب و کار ایرانیمجله عمومی

هزینه تزریقات در منزل چقدر است؟

تقریبا همه‌ی ما در طول زندگی‌ چندین بار به تزریقات نیاز پیدا کرده‌ایم. از واکسیناسیون‌های دوره‌ای بگیرید تا آمپول‌های درمانی یا تقویتی. شاید بتوان گفت تزریقات یکی از رایج‌ترین اقدامات ما در حوزه‌ی درمان و سلامت است. حال سوالی که پیش می‌آید این است: آیا برای انجام تزریقات حتما باید به مراکز درمانی مراجعه کرد؟ نه اصلا! اتفاقا برای انجام تزریقات (که از نظر زمانی هم خیلی طول نمی‌کشد) خانه یا محل کار می‌تواند بهترین مکان باشد. ما در تلاش کرده‌ایم تا خدمت را برای شما فراهم کنیم و قصد داریم در این مقاله درباره‌ی این خدمات با شما صحبت کنیم

کدام نوع تزریقات در منزل انجام می شوند؟

تزریقات طیف گسترده‌ایی دارند. برای انجام برخی از آنها لازم است به مراکز درمانی مراجعه کنید، اما بسیاری از انواع تزریقات در منزل به راحتی انجام می‌شوند.

بیایید قبل از صحبت درباره‌ی تزریقات در خانه، تعریف دقیق تزریق را در سایت  با هم مرور کنیم:

تَزریق، درشانش یا انژکسیون در پزشکی به معنی روشی جهت وارد کردن داروهای مایع (آمپول) یا واکسن به داخل بدن با استفاده از سرنگ و سرسوزن تیز است. عمل تزریق به‌جز سرنگ با وسایل دیگری همچون جت اینجکتور (افشانه زیر پوست بدون سوزن) نیز انجام می‌شود.

تزریقات داخل جلدی: از این روش برای تزریق مقدار کمی از دارو به داخل لایه‌های پوست برای تشخیص و تست حساسیت استفاده می‌شود. سطح میانی ساعد بالای بازو، کتف و بالای سینه معمولا برای تزریق داخل جلدی انتخاب می‌شوند. نکته مهم این است که محل تزریق داخل جلدی نباید مو داشته باشد و فاقد ورید و هرگونه تغییر رنگی باشد.

تزریقات زیر جلدی: از این روش زمانی استفاده می‌شود که نیاز به جذب آهسته دارو باشد. سطوح قدامی و طرفی ران، قسمت تحتانی دیواره شکم و بافت چربی، قسمت پایین و پشتی و خلف بازوها از محل‌های مناسب برای تزریق زیر جلدی هستند.

تزریقات وریدی: در شرایطی انجام می‌شود که بیمار به دلایل مختلف قادر به دریافت مایعات از طریق دهان نیست. پرستار‌، وریدی را برای تزریق انتخاب می‌کند که به راحتی قابل لمس باشد.

تزریقات عضلانی: در تزریق عضلانی دارو در عضله و زیر بافت جلدی تزریق می‌شود. این نوع تزریق، رایج‌ترین روش تزریق است و در شرایطی از این روش استفاده می‌شود که دارو جذب گوارشی نداشته باشد و یا این احتمال وجود داشته باشد که به آن آسیب برساند

نحوه‌ی انجام تزریقات عضلانی بسیار مهم است و پرستار باید متناسب با سن و شرایط بیمار، محل تزریق را به درستی انتخاب نماید. بعد از تزریقات عضلانی معمولا ممکن است عوارض مختلفی نظیر درد شدید در محل تزریق، سوزن سوزن شدن یا بی‌حسی، قرمزی و تورم در محل تزریق  به وجود بیاید. اکثر این عوارض طبیعی است اما علائم و عوارض خاص ممکن است نشانه‌ی یک مشکل جدی باشد و بهتر است در این زمینه با پزشک مشورت شود.

برای ثبت رایگان درخواست کافیست روی دکمه زیر کلیک کنید.

 داخل صفاقی: تزریق معمولا برای بیمارهای مبتلا به سرطان که تحت شیمی‌درمانی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

داخل مفصلی: این نوع تزریق برای مفاصل آسیب دیده کاربرد داشته و برای درمان بیماری‌هایی چون  و التهاب از آن استفاده می‌شود.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که انجام هر یک از روش‌های فوق نیازمند مهارت‌های خاص است و نباید توسط افرادی غیرحرفه‌ای انجام شود. حال بیایید کمی درباره‌ی خدماتی شرکت ما در زمینه‌ی تزریقات در منزل شبانه روزی ارائه می‌دهد، صحبت کنیم.

خدمات تزریقات در منزل شامل چه مواردی است؟ 

تلاش ما این است که بخش بزرگی از نیاز‌های شما را در زمینه‌ی تزریقات برطرف کرده و آن‌ها را در قالب خدمت به شما ارائه دهیم. این خدمت بخش‌های متنوعی را شامل می‌شود:

 • تزریق آمپول و انواع دارو
 • وصل سرم‌های مختلف
 • تزریقات بر اساس درخواست شما
 • تزریقات بر اساس نسخه پزشک
 • تزریقات کودکان در منزل
 • تزریقات زنان در منزل
 • تزریقات بیماران کرونایی در منزل

در ادامه توضیحی مختصر در مورد این خدمات داده شده است. 

تزریق آمپول در منزل

بسیاری از مواقع، افراد به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند (این تزریقات می‌تواند تزریق آمپول تقویتی یا یک پنی‌سلین ساده باشد یا تزریق آمپول‌ برای بیماری‌هایی مانند ، التهاب و …). هر نیازی که در این زمینه داشته باشید می‌توانید روی ما حساب کنید. کافیست درخواست خود را از طریق دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست یا تماس  با ما اطلاع دهید و بقیه‌اش را به ما بسپارید.

وصل سرم در منزل

از جمله خدمات دیگری که در زمینه‌ی تزریقات در منزل به شما ارائه می‌دهد، خدمت تزریق است. تزریق سرم به وسیله‌ی صورت می‌پذیرد و باید توسط فردی با تجربه و آموزش‌دیده انجام شود. اگر بر اثر بیماری به سرم نیاز پیدا کردید می‌توانید به ما اطلاع دهید تا متخصص ما به منزل و محل کارتان اعزام شود و اقدامات مربوط به تزریق سرم را برایتان انجام دهد

انجام تزریقات بر اساس درخواست شما یا نسخه‌ی پزشک

اگر بر اساس تشخیص پزشکتان به تزریق نیاز دارید یا به خواست خودتان قصد دارید آمپول‌های تقویتی استفاده کنید، می‌توانید روی ما حساب کنید. ما در  تلاش می‌کنیم با اعزام پرستاران باتجربه و متخصص به منزل یا محل کار شما، نیازتان را برطرف کنیم

تزریقات در منزل برای کودکان

از جمله خدمات دیگری که در زمینه‌ی تزریقات در منزل انجام می‌دهد، انجام تزریق برای کودکان است. کودکان در طول زندگی خود به تزریقات مختلفی نیاز پیدا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها، تزریق واکسن‌های دوره‌ای است. از آن‌جایی که ممکن است کودکان به علت حضور در مراکز درمانی، دچار اضطراب و استرس شوند و تجربه‌ی بدی از تزریقات در ذهنشان باقی بماند، استفاده از خدمت تزریقات در منزل کودکان می‌تواند جایگزین بسیار مناسبی برای خانواده‌ها و کودکان باشد.

با استفاده از این خدمت، اضطراب و استرس کودک تا حد زیادی کاهش پیدا کرده و کودک با آرامش بیشتری واکسن‌های خود را دریافت خواهد کرد.

تزریقات زنان در منزل

بسیاری از بانوان به دلایل متعدد مایل هستند خدمات درمانی و پزشکی توسط متخصص خانم ارائه شود.  نیز با درک این نیاز، سعی کرده است پاسخی مناسبی به درخواست آنها دهد. این مجموعه آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی در منزل برای بانوان است

تزریقات در منزل شبانه روزی

همیشه دسترسی به خدمات پزشکی و مراقبتی در طول شب، سخت‌تر از روز است.  نیز با هدف دسترسی راحت و آسان کاربران به خدمات سلامت در منزل، سعی کرده است خدمات تزریقات در منزل شبانه‌روزی از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب را به کاربران خود ارائه دهد.

تزریقات بیماران کرونایی در منزل

بسیاری از بیماران کرونایی برای درمان به وصل سرم نیاز دارند. این خدمت به راحتی در منزل قابل ارائه است. متخصص  با تجهیزات لازم و  رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند

فرایند درخواست خدمات تزریقات در منزل چگونه است؟

برای درخواست خدمت تزریقات در منزل  کافیست مراحل زیر  طی شود. ثبت درخواست در  آسان‌تر از آن چیزی است که فکرش را کنید

 • در ابتدا بر روی دکمه‌ی ثبت رایگان درخواست کلیک کنید.
 • سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، می‌توانید نوع تزریقات مورد نظرتان را انتخاب کنید.
 • بعد از این که خدمت مورد را ثبت و نهایی کردید، پرستاران در همان زمان و محلی که تعیین کرده‌اید، تزریقات را انجام می‌دهند.

 

هزینه تزریقات در منزل چقدر است؟

قیمت تزریقات در منزل با توجه به نوع تزریق، تعداد دفعات مراجعه متخصص به منزل، وضعیت بیمار، نوع دارو و … تعیین خواهد شد. به همین دلیل نمی‌توان عدد ثابتی را ارائه کرد. مجموعه با درک نیاز جامعه، سعی کرده است خدمات آزمایشگاهی، درمانی و مراقبتی خود را با کیفیتی مطلوب و قیمتی مناسب در اختیار کاربران خود قرار دهد. برای دریافت جزییات کامل می‌توانید با همکاران ما در  تماس بگیرید

چه نکاتی باید در خدمت تزریقات در خانه توسط پرستار رعایت شود؟

پرستار در هنگام انجام خدمت تزریقات در خانه باید به نکات زیادی توجه کند که در زیر، به برخی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • پرستار باید تمام وسایل لازم به منظور تزریق در منزل را همراه خود داشته باشد و در مواقع مورد نیاز از آن‌ها استفاده نماید. لوازمی مانند سرنگ، سر سوزن، پانسمان، آنژیوکت و ..
 • برای انجام برخی از تزریقات، وجود نسخه و دستور پزشک ضروری است. به همین دلیل پرستار باید به این موضوع توجه کند.
 • رعایت موارد بهداشتی در هنگام تزریقات نظیر ضدعفونی دست و وسایل از جمله مواردی است که پرستار باید آن‌ها را رعایت نماید.
 • در صورتی که بیمار به تزریق‌های مختلفی نیاز داشته باشد، بهتر است که ناحیه‌های تزریق تغییر کند تا بیمار متحمل درد و فشار زیادی نشود.
 • در مورد برخی از داروهای تزریقی، لازم است که پرستار در مورد سابقه‌ی حساسیت بیمار به این تزریق اطلاعات لازم را کسب کند یا در صورت نیاز، تست حساسیت را انجام دهد.
 • در نهایت بهتر است که به منظور رعایت حریم شخصی بیمار، عمل تزریقات در منزل در اتاق جداگانه‌ای برای او انجام گردد.

تزریق نادرست چه عوارض و خطراتی را در پیش دارد؟

اگر تزریقات توسط فردی بی‌تجربه و غیرمتخصص انجام شود، ممکن است منتج به عوارض و خطرات زیادی گردد. در زیر به تعدادی از این خطرات و عوارض اشاره خواهیم کرد:

 • عوارض خفیفی نظیر تورم، درد و کبودی محل تزریق
 • آسیب‌رسانی به رگ، عضلات و ..
 • خونریزی
 • عفونت

به همین دلیل توصیه‌ی ما این است که برای انجام تزریقات، از افراد متخصص و دوره‌دیده استفاده نمایید. تلاش ما در این است که با کمک پرستاران متعهد و باتجربه، انجام تزریقات در منزل را برای شما آسان‌تر کرده و تجربه‌ی خوبی در این زمینه به شما هدیه دهیم. 

خدمت تزریقات در منزل  چه مناطقی را پوشش می‌دهد؟

در حال حاضر ساکنان تهران، کرج وحومه و شهر مشهد می‌توانند این خدمت را درخواست دهند. در ادامه به توضیح هرکدام از این بخش‌ها می‌پردازیم.

تزریقات در منزل تهران

هرجای تهران که سکونت داشته باشید می‌توانید از خدمات تزریقات در منزل  استفاده کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا این خدمت شامل شهرک‌های اطراف تهران مانند پرند، پردیس و .. هم می‌شود؟ باید بگوییم بله! حتی اگر در این شهرک‌ها ساکن هستید باز هم جای نگرانی نیست و می‌توانید روی ما حساب کنید. کافیست با استفاده از دکمه‌ی ثبت درخواست رایگان یا از طریق تماس با ما، درخواست خود را ثبت کنید. به همین سادگی!

تزریقات در منزل کرج 

ما در  تلاش کردیم تا بعد از تهران، خدماتمان را در شهر کرج نیز ارائه دهیم. بنابراین اگر ساکن کرج هستید، باعث خوشحالی ماست که از خدمات بهره ببرید

 

 به نظرتان امنیت و آرامش خانه قابل مقایسه با مراکز درمانی است؟ حسی که در خانه بودن به ما القا می‌کنند قابل مقایسه با هیچ مکان دیگری نیست. پس چه بهتر که در شرایط سخت و شرایطی که ممکن است استرس زیادی به ما وارد کند، از خانه کمک بگیریم!
از خانه کمک بگیریم و احساس امنیت و آرامش کنیم. ما نیز در  به شما قول می‌دهیم تا در خانه‌هایتان، تمام تلاشمان را برای کاهش دردها، بیماری‌ها و نگرانی‌های شما انجام دهیم، حال می‌خواهد انجام خدمات تزریق در منزل باشد یا هر خدمت دیگری که شما از ما بخواهید. اگر دوست دارید بیشتر با خدمات ما آشنا شوید می‌توانید به مقالات ، و مراجعه کنید.

دنیای‌اقتصاد- فربد فرزانه : شیوع ویروس کرونا، با سرعت بسیار زیاد و به شکل‌های گوناگونی جهان را دگرگون کرد. اثرات این ویروس تقریبا روی همه بازارها و مشاغل منفی بوده است، اما با این حال تولید و فروش مواد غذایی جزو بخش‌هایی بود که رشد مثبتی داشته است، اما در کنار مواد غذایی، برخی خدمات پزشکی نیز در این دوران مورد توجه مردم قرار گرفت. یکی از این خدمات معاینات پزشکی و خصوصا تزریقات در منزل بوده است. به طوری که با افزایش درخواست روزافزون بیماران، بیمارستان‌ها یا موسسات بسیاری به این فکر افتادند تا با فرستادن پرستار یا پزشک به منزل از سختی دوران نقاهت یا بیماری افراد بکاهند چرا که مراجعه حضوری برای رفتن به این گونه مکان‌ها چندان صحیح نیست و در نتیجه خدماتی مانند انواع تزریقات، فیزیوتراپی و حتی مشاوره‌های پزشکی آنلاین نیز در دوران کرونا به شدت افزایش پیدا کرده است.

همان طور که اشاره شد تقاضا برای این امکان به سرعت رو به افزایش می‌رود. بیمار بدون نیاز به مراجعه حضوری قادر به دریافت تزریقات در منزل است و می‌تواند روند درمان خود را در منزل پیگیری کند و درنهایت، در هزینه‌های رفت و آمد نیز صرفه‌جویی کند. به همین علت، درمان آنها سریع‌تر و آسان‌تر نیز پیش خواهد رفت.

مسلما برای همه پیش آمده است که گاهی برای انجام تزریقات و کارهایی از این قبیل، امکان خارج شدن از منزل را نداشته‌اند. مطمئنا در آن لحظه به این فکر می‌کردید که انجام کارهایی از قبیل تزریقات، نیازمند تخصص و مهارت است و نمی‌توان چنین اموری را به دست افرادی سپرد که هیچ سررشته‌ای در زمینه پرستاری ندارند. از طرفی، انجام ندادن تزریقات در چنین شرایطی، امکان دارد مشکلات جدی برای بیمار به وجود آورد و به همین خاطر، نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در چنین حالتی، بی‌شک مستاصل شده‌اید و به دنبال راهی برای انجام کار گشته‌اید.

جالب اینکه در روزهای اخیر که ظرفیت بیمارستان‌ها و حتی مطب پزشکان به دلیل انبوه بیماران کرونایی پر شده، برخی پزشکان برای تزریقات داروهای کرونا به منزل بیماران مراجعه می‌کنند. از سوی دیگر اکثر درمانگاه‌ها در روزهای تعطیل، خدمات ارائه نمی‌دهند به همین دلیل یکی از مزایای تزریق در منزل این است که تمامی ‌روزها از قبیل روزهای تعطیل، مجموعه آماده خدمت‌رسانی است و از ارائه هیچ خدمات تزریقی دریغ نمی‌کند. به همین دلیل بازار تزریقات خانگی در روزهای اخیر رونق گرفته است.

 عوارض کم‌تجربه‌ها

اما تزریقات بدون توجه به نکات بهداشتی و به طور غیر اصولی یا توسط شخصی نابلد، عوارضی را برای بیمار ایجاد می‌کند. عوارض خفیف عبارت هستند از کبودی و تورم، اما بی‌دقتی در تزریقات عوارض جدی‌تری را نیز می‌تواند به همراه داشته باشد که امکان وقوع آبسه در محل تزریق، احساس درد در محل تزریق، امکان بروز خونریزی در برخی از افراد، امکان بروز واکنش آلرژیک شدید یا شوک در برخی از بیماران  و آسیب رسیدن به رگ‌های خونی یا یافت بدن از جمله این عوارض است. به همین دلایل باید در انتخاب فردی که برای تزریقات انتخاب می‌شود دقت زیادی به خرج داد.

 اهمیت مجوز

به دلیل بروز برخی مشکلات احتمالی در تزریقات خانگی، نیاز است افرادی که برای این کار مراجعه می‌کنند مجوزهایی از سازمان‌های علوم پزشکی استان‌ها داشته باشند. البته موسسه‌هایی که مجوز این کار را دریافت کرده‌اند معمولا کادر درمان آنها شناسنامه‌دار هستند و در نتیجه در صورت بروز خطای پزشکی باید پاسخگو باشند، اما برای استفاده از خدمات تزریقاتی‌هایی که در مطب‌های پزشکان فعالیت می‌کنند باید احتیاط بیشتری کرد.

 مشکلات سرم

تقاضا برای تزریق انواع سرم‌ها همیشه وجود دارد، اما وضعیت تولید و توزیع این محصول پزشکی در طول دو ماه اخیر در کشور بسیار نابسامان و ملتهب شده و گفته می‌شود با کمبود آن، هرعدد سرم در برخی مراکز با قیمت ۱۵۰هزار تومان و به صورت محدود فروخته می‌شود. البته اعلام شده در روزهای اخیر تعداد زیادی سرم وارد کشور شده و پیش‌بینی می‌شود تا روزهای آینده وضعیت تهیه آن بهبود پیدا کند.

 قیمت تزریقات و فیزیوتراپی

باید توجه داشت که نرخ انواع تزریقات درمنزل ثابت نیست و در بیشتر شهر‌ها متفاوت است. این تفاوت قیمت بسته به مراکز خدمات و نفرات تزریقات مطب‌های خصوصی متغیر است، اما بر اساس تعرفه اقدامات پرستاری در منزل که در شهر تهران انجام می‌شود قیمت سرم‌تراپی ۱۶۰، تزریق آمپول داخل سرم بین ۱۰ تا ۲۵، تزریق عضلانی (پنی سیلین) ۱۰۰، پانسمان زخم بین  ۲۰۰ تا ۳۰۰، سونداژ ۲۲۰ و کشیدن بخیه بین ۱۶۰ تا ۱۸۰هزار تومان است. این درحالی است که قیمت تزریقاتی‌های مطب‌ها کمی‌ پایین‌تر است و مثلا آنها برای تزریق سرم ۱۰۰ و برای تزریق عضلانی ۶۰هزار تومان دریافت می‌کنند.

هزینه خدمات فیزیوتراپی در منزل را هم نمی‌توان به طور دقیق تعیین کرد، چرا که این هزینه براساس فاکتورهای مختلفی چون نوع آسیب، تعداد اندامی ‌که به فیزیوتراپی نیاز دارند، تعداد جلسات و روش فیزیوتراپی مشخص می‌شود، اما متوسط قیمت هر جلسه در منزل بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان است.

خدمات تزریقات در خانه می‌توان بر این مشکلات فائق آمد. این خدمات توسط مراکز درمانی و مراقبت و پرستاری در منزل ارائه می‌شود.

خدمات پرستاری در شرق تهران یکی از خدمات اصلی شرکت پرستاری در منزل می باشد

دکمه بازگشت به بالا