اقتصادی

ورود نفتکش‌ها با پرچم کامرون به آب‌های امارات ممنوع شد

امارات عربی متحده برای اجتناب از کشتی‌های پرخطری که برای حمل نفت تحریم شده استفاده می‌شوند، ورود کشتی‌ها با پرچم کامرون را به آب‌های این کشور ممنوع کرد.

به گزارش کندوج، طبق بخشنامه وزارت انرژی و زیرساخت که در وب سایت بندر فجیره منتشر شده، پرچم کامرون به لیست ممنوعه‌ها اضافه شده است و شرکت‌های دریانوردی و عاملان کشتی، نباید به کشتی‌های ثبت شده در این کشور آفریقایی، خدمات ارائه دهند. این ممنوعیت در مورد کشتی‌هایی که توسط یک نهاد طبقه بندی بین‌المللی، ارزیابی شده اند، اعمال نمی‌شود.

اکثر کشتی‌های تجاری با پرچم‌هایی حرکت می‌کنند که بسیار دور از کشورهایی هستند که در آنجا، مالکیتشان ثبت شده است. جزایر مارشال و پاناما از جمله محبوب‌ترین کشورهای صاحب پرچم‌ هستند که برای رعایت استانداردهای ایمنی در صنعت حمل و نقل، ضروری شمرده می‌شود.

اما زمانی که روسیه، به ناوگان گسترده‌ای از نفتکش‌های معروف به شبح روی آورد تا با دور زدن تحریم‌های غربی، نفت خود را صادر کند، از پرچم‌های نه چندان شناخته شده‌ای مانند کامرون استفاده کرد.

تا اواسط سال میلادی گذشته، کامرون به عنوان کشور دارنده ریسک بسیار بالای مردود شدن کشتی‌ها در بازرسی ایمنی هنگام تردد در بنادر، شناخته شده بود.

ناوگان نفتکش‌های ثبت شده در کامرون، کوچک است اما اکثر آنها در سال میلادی گذشته، به روسیه رفته‌اند.

بر اساس داده‌های صنعتی که توسط بلومبرگ گردآوری شده است، از ۱۴ نفتکش با پرچم کامرون که به اندازه کافی کوچک هستند تا نفت را از بنادر روسیه دریافت کنند، ۱۱ کشتی در ۱۲ ماه گذشته، این کار را انجام داده‌اند. این نفتکش‌ها در کمتر از یک درصد از کل ارسال محموله‌های نفت روسیه سهم دارند.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا