مجله اجتماعی

 پایه‌گذاری حمل و نقل برقی در پایتخت/ نصب کارتخوان‌ در ۱۰۰۰ اتوبوس‌ تک‌کابین

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از نصب کارت‌خوان‌های جدید در اتوبوس‌های بخش خصوصی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت خبر داد.

به گزارش کندوج، محسن هرمزی با اعلام این خبر، افزود: در تفاهم با وزارت دفاع، در تلاش هستیم تا نسبت به نصب و راه‌اندازی کارتخوان‌های جدید در ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس‌ بخش خصوصی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه فرایند اورهال اتوبوس‌های فرسوده در دست انجام است، اظهار کرد: امیدواریم تا پایان امسال، عملیات بازسازی ۵۰۰ دستگاه اتوبوس ۱۸ متری بی‌آرتی به پایان برسد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال، ۱۲ رام قطار مترو اورهال شده است، تصریح کرد: در پی سفر شهردار محترم تهران به چین، داخلی‌سازی بوژی واگن‌ها محقق شده و تولید قطار ملی به مراحل مطلوبی رسیده است.

هرمزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود از ورود دو نمونه از اتوبوس‌های جدید برقی خریداری‌شده به کشور در بهمن‌ماه، گفت: پس از ورود این نمونه‌ها، خرید  دو هزار و ۱۹۴ دستگاه اتوبوس برقی که قرارداد آنها قبلاً با چین منعقد شده است، اجرایی خواهد شد.

وی با تأکید بر تفاهم صورت‌گرفته مبنی بر ورود ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برقی به کشور به فاصله هر دو ماه یک بار، افزود: این اتوبوس‌ها با تنها یک‌بار شارژ، می‌توانند یک شبانه‌روز کامل فعالیت کنند.

هرمزی با اشاره به اینکه واردات اتوبوس‌های برقی به شرط انتقال تکنولوژی به شرکت‌های داخلی است، اظهار کرد: قرارداد ورود ۲۵ هزار تاکسی برقی، ۱۰ هزار وَن و ۱۰۰ هزار موتور برقی نیز نهایی شده است و امیدواریم ورود این تعداد وسایل نقلیه به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کمک کند.

وی با بیان اینکه اثر ورود ناوگان جدید به صورت تدریجی نمایان خواهد شد و اوضاع حمل‌ و نقل عمومی تا سال آینده تا حدودی بهبود خواهد یافت، تصریح کرد: اساس کارمان را بر مبنای اثرگذاری در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی گذاشته ایم. 

 پیش‌شرط تحقق اولویت حمل و نقل پاک، به‌کارگیری ناوگان انبوه‌بر برقی است

هرمزی با اعلام اینکه پیش‌شرط تحقق اولویت حمل و نقل پاک، به‌کارگیری ناوگان انبوه‌بر برقی است، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا با مشارکت نخبگان و صاحب‌نظران، طرح جدید ترافیک تهران را جایگزین طرح فعلی کنیم که موجبات مردگی مرکز شهر شده است.

وی با ابراز امیدواری در مورد کاهش محدوده طرح ترافیک با با ادغام طرح ترافیک و طرح زوج و فرد، افزود: البته اعمال قوانین و مقررات خاص برای تردد خودروهای برقی به ویژه در محدوده‌ مرکزی شهر ضرورت دارد.

روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران؛ هرمزی با اشاره به اینکه خودروهای برقی را در محدوده طرح ترافیک گسترش خواهیم داد، اظهار کرد: استفاده از موتورسیکلت‌های برقی را با کمک مردم توسعه می‌دهیم و اتوبوس‌های برقی را در ناوگان اتوبوسرانی به کار می گیریم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان با قدردانی از کمک‌های دولت برای گسترش ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت، خاطرنشان کرد: با کمک دولت و همراهی شهروندان، حمل و نقل برقی را در پایتخت پایه‌گذاری می‌کنیم.

انتهای پیام

بخش مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا