کسب و کار ایرانیمجله عمومی

چه مشکلاتی در هنگام استفاده از سایبان به وجود می آید؟

در این مطلب به بررسی می پردازیم. به جرات می توان سایبان های برقی را یکی از وسایل رفاهی دانست زیرا مزایای زیادی را نصیب شما می کند. این وسیله رفاهی قابل نصب در اغلب اماکن هستند و می توانند از محدوده مورد نظر در برابر تابش مستقیم نور خورشید, بارش نزولات آسمانی و … محافظت کند اما در برخی از مواقع درگیر مشکلات سایبان مغازه نیز می شوید و به دنبال راهکاری برای رفع آن می گردید. در این مقاله قصد دارد به بررسی تمام این موارد پرداخته و به عنوان شرکتی که در زمینه  و … فعالیت دارد تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.

آیا شما هم درگیر مشکلات سایبان مغازه و ایرادات آن شده اید ؟ برخی از سایبان های برقی بعد از گذشت مدت زمانی از نصب دچار مشکلاتی از جمله تولید صدا و آسیب های جانبی می شوند. در این مطلب به بررسی این ایرادات و رفع آن ها می پردازیم. سایبان ها در دو نوع دستی و برقی موجود هستند که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی است. هر دوی این سایبان ها در اماکن مختلفی مانند استخرها و رستوران های روباز نصب می شوند. همچنین مغازه ها و پارکینگ ها نیز مکان مناسبی برای نصب سایبان ها محسوب می شوند زیرا از تابش مستقیم نور خورشید و اتفاقات غیر منتظره ای مانند بارش برف و باران و آسیب های مرتبط با آن جلوگیری می کند.

برخی از افراد به استفاده از سایبان های دستی و برخی دیگر به سایبان های برقی تمایل دارند. سایبان های دستی مکانیزمی دقیقا مانند چتر دارند و باز و بسته کردن آن راحت است. اما یکی از ایرادات عمده آن عدم پوشش گسترده در محیط است. اگر بخواهید فضای بیشتری را پوشش دهید باید از چند سایبان چتری در کنار یکدیگر استفاده کنید. اما سایبان های برقی طرفداران بیشتری دارند زیرا باز و بسته کردن آن به وسیله ریموت کنترل است و محدوده وسیع تری را پوشش می دهند. طبیعتا قیمت آن بیشتر و مشکلات مربوط به آن نیز بیشتر خواهد بود. در ادامه به مشکلات سایبان مغازه اشاره کرده ایم. با مطالعه راهکارها می توانید اقدام به تعمیر و برطرف کردن مشکلات آن کنید.

What problems arise when using the canopy?

انواع مشکلات سایبان مغازه

تولید صدای نابهنجار

یکی از مشکلاتی که بعد از گذشت مدت زمانی از استفاده سایبان برقی به وجود می آید تولید صدا در هنگام باز و بسته کردن آن است. این مشکل معمولا به دلیل استفاده زیاد رخ می دهد و براکت های آن شل می شود. برای رفع صدای اضافه در هنگام باز و بسته کردن سایبان می توانید اتصالات مربوط به براکت ها و پیچ و مهره ها را بررسی کنید و آن ها را سفت کنید. معمولا بعد از سفت کردن پیچ و مهره ها صدای آن رفع می شود. اما در صورتی که مشکلات سایبان برقی حل نشد می توانید از تکنسین ها و متخصصین کمک بگیرید. بسیاری از شرکت هایی که در حوزه تولید و فروش سایبان برقی فعالیت می کنند دارای خدمات پس از فروش و گارانتی هستند  و در صورت نیاز با مراجعه به محل اقدام به رفع ایرادات احتمالی خواهند کرد.

تغییر شکل پارچه

از متریال مختلفی در ساخت لایه پوششی سایه بان برقی استفاده می شود. شیشه , پی وی سی و پارچه های پلی استر از مرغوب ترین و متداول ترین متریال هستند. سایبان های برقی که از پارچه استفاده می کنند ممکن است بعد از باز و بسته کردن آن متوجه تغییر حالت و گود شدن پارچه شوند. توجه داشته باشید که پارچه برای اینکه در بهترین حالت قرار بگیرد باید دقیقا بر روی غلتک قرار بگیرد. راهکاری که برای رفع این مشکل وجود دارد این است که باید بازوهای سایبان را در خلاف جهت بکشید تا پارچه درست شود. زیرا قفل شدن بازوها می تواند منجر به بروز این اتفاق شود. به هیچ عنوان برای صاف کردن پارچه به زور متوسل نشوید زیرا ممکن است پارچه پاره شود و یا غلتک های سایبان آسیب ببیند.

از کار افتادن موتور

سایبان های برقی از قطعات مختلفی ساخته می شوند که هر کدام از آن ها وظیفه مهمی به عهده دارند. یکی از این قطعات سنسورها هستند. در سایبان های برقی سنسورهای گرمایشی نصب می شود تا در صورت داغ شدن موتور آن را خاموش کند. معمولا بعد از استفاده های مکرر و طولانی مدت موتور سایبان گرم می شود و برای حفظ سلامت سایبان سنسور وارد عمل می شود و موتور را خاموش می کند. موتورهایی که برای ساخت سایبان های برقی از آن ها استفاده می شود معمولا از نوع موتورهای است.

در بسیاری از مواقع از کار افتادن موتور یکی از مشکلات سایبان برقی است که با خنک کردن موتور حل می شود. فقط کافی است تا 15 دقیقه از سایبان استفاده نکنید و به موتور اجازه خنک شدن دهید. در اغلب مواقع مشکل حل خواهد شد. اما اگر شاهد به کار افتادن موتور نبودید با شرکتی که از سایبان را از آن خریداری کرده اید تماس بگیرید تا به محل بیایند و مشکل را بررسی کنند. 

نکات مهم در هنگام استفاده از سایبان برقی

نه تنها سایبان های برقی بلکه تمام ابزارهایی که با برق کار می کنند نیاز به نگهداری و مراقبت خاصی دارند. سایبان های برخی نیز در هنگام استفاده نیاز به رعایت نکاتی دارند تا علاوه بر افزایش طول عمر آن ها شاهد بهبود راندمان و عملکرد باشیم. بسیاری از مشکلات سایبان برقی به دلیل عدم رعایت نکات اساسی و بی ملاحظگی اتفاق می افتد که موجب تخریب سایبان و هزینه های اضافه خواهد شد.

  • اولین نکته ای که باید در خصوص نگهداری صحیح از سایبان برقی در نظر داشته باشید این است که در هنگامی که به آن نیازی ندارید آن را جمع کنید. با انجام این کار به حفظ کیفیت سایبان کمک خواهید کرد و عمر آن نیز افزایش پیدا می کند.

برخی از افراد از سایبان استفاده های دکوری نیز می کنند . آویزان کردن وسایلی مانند گلدان از چارچوب سایبان علاوه بر خطرات جانی منجر به آسیب به سایمشکلات رایج استفاده از سایبان چیست؟ سایبان ها در کنار مزایایی که دارند، دارای یک سری مشکلات نیز می باشند. سایبان ها یکی از ابز ارهای بسیار ارزشمند برای ایجاد سایه به شمار می روند که معمولا برای پارکینگ ها، خودروها، پوشش استخر، رستوران ها و … مورد استفاده قرار می گیرد. این ها ممکن است پس از مدتی استفاده به دلایل مختلفی دچار مشکل شود. در زیر به برخی از مشکلات رایج استفاده از سایبان اشاره می کنیم.

تولید صدا در هنگام باز و بسته شدن

در برخی موارد سایبان ها پس از مدتی استفاده دچار ایجاد سر و صدا می شوند. دلیل این صدای ایجاد شده شل شدن براکت های سایبان است. زیرا در برخی موارد شما در هنگام نصب به خوبی این براکت ها را به خوبی محکم نکردید و پس از مدتی شل شده و باعث بروز سر و صدا می شود. بنابراین در این حالت بهتر است که سفت بودن براکت ها و مهره ها را مورد بررسی قرار دهید. با این کار صدای سایبان را در هنگام باز و بسته کردن کاهش خواهید داد.

گود شدن پارچه سایبان ها

پارچه های سایبان در حالت عادی به صورت محکم و زیبا بر روی بدنه سایبان قرار دارند. این پارچه ها پس از مدتی گود شده و سفتی خود را از دست می دهند. دلیل این امر قفل شدن بازوهای سایبان می باشد. با مشاهده گود شدن پارچه ها نیازی به نگرانی نیست و برای رفع آن تنها کافیست بازوها را در جهت معکوس بکشید تا پارچه ها کاملا محکم شده و گودی آن از بین برود. به همین راحتی مشکل گودی پارچه های سایبان را برطرف خواهید کرد.

عدم کارکرد موتور سایبان

عدم کارکرد موتور یکی از مشکلاتی است که در برخی موارد در به وجود می آید. لازم به ذکر است که موتور سایبان ها مجهز به یک سنسور گرمایشی می باشد تا مانع از گرمای بیش از اندازه سایبان ها شود. در برخی موارد باز و بسته کردن مکرر سایبان ها باعث داغ شدن موتور شده و نتیجتا باعث از کار افتادن موتور خواهد شد. برای رفع این مشکل به مدت 10 الی 15 دقیقه صبر کنید تا گرمای موتور کاهش یابد و سپس مجدد باز و بسته شدن سایبان را امتحان کنید. در صورتی که مشکل همچنان پا بر جا بود با شرکت سازنده تماس بگیرید.

هزینه رفع مشکلات رایج سایبان ها

سایبان ها به دلایل مختلفی ممکن است که دچار مشکل و ایراد شود، رفع این مشکلات و هزینه های آن به نوع مشکل و طریقه رفع آن بستگی دارد. برای برآورد هزینه رفع مشکلات سایبان ها ابتدا باید سایبان را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به صورت دقیق ایراد آن را پیدا کنید. بنابراین شما برای محاسبه دقیق هزینه رفع مشکلات سایبان ها از طریق راه های ارتباطی درج شده در سایت با سایبان برقی متین تماس بگیرید تا پس از بررسی مشکل به صورت دقیق قیمت آن را تخمین بزنید.

نصب سایبان پارکینگ

یکی از مهم ترین مواردی که باعث کاهش مشکلات سایبان ها می شود نصب صحیح و اصولی سایبان ها می باشد. نصب سایبان ها دارای اصولی هستند که رعایت نکردن آن ها باعث بروز مشکلاتی در این محصول می شود. به همین منظور در صورتی که تخصصی در زمینه ندارید بهتر است که که این پروسه را به نصابان متخصص بسپارید.

پیشگیری از بروز مشکل در سایبان ها

در مقاله مشکلات رایج در هنگام استفاده از سایبان چیست؟ باید به روش های پیشگیری از آن بپردازیم. در هنگام استفاده از سایبان ها باید اصول و نکاتی را در نظر بگیرید تا از بروز مشکل در سایبان ها جلوگیری کنید:در زمان عدم استفاده از سایبان ها برای پیشگیری از آسیب دیدن سایبان را جمع کنید.

آویزان کردن گلدان و سایر المان های تزئینی می تواند فشار زیادی به سایبان ها وارد کند و در نتیجه به آن آسیب برساند. به همین دلیل توصیه می شود که از آویزان کردن اجسام به سایبان ها خودداری کنید.در شرایط بد آب و هوایی و در هنگام طوفان های شدید بهتر است سایبان ها را باز نکنید.در هنگامن قطعی برق بهتر است برای باز کردن سایبان ها فشار بالایی به آن ها وارد نکنید.در صورت بروز هر گونه مشکل در سایبان ها بهتر است با شرکت سازنده تماس بگیرید تا مشکل به صورت اصولی برطرف شود.

دکمه بازگشت به بالا