یا استقلال، یا بیرون می‌مانم و پولم را می‌گیرم!

آفتاب‌‌نیوز :

رافائل سیلوا، مدافع برزیلی استقلال در فصل گذشته برای دریافت مطالباتش از این باشگاه، شکایتی را مطرح کرده که باعث شده تا به‌زودی منجر به اعلام حکمی از سوی فیفا شود. درواقع سیلوا پس از اینکه با ارسال نوتیس به باشگاه استقلال، نتیجه‌ای نگرفت برای دریافت مطالباتش در سال دوم قرارداد با آبی‌های تهران شکایتی را مطرح کرد. قرارداد این بازیکن به‌گونه‌ای بسته شده که باشگاه موظف به پرداخت کامل حق و حقوق بازیکن است.

گفته می‌شود قرارداد سیلوا فقط در سال دوم حدود ۵۰۰ هزار دلار است که ممکن است در کنار شکایت ۵۱۲ هزار دلاری آمانوف برای پنجره بعدی استقلال دردسرساز شود.

این بازیکن بر سر مطالباتش که بیشتر از ۸۰۰ هزار دلار است، به فیفا شکایت کرده و منتظر رای کمیته تعیین وضعیت فدراسیون جهانی فوتبال است. این مدافع حدود ۳۰۰ هزار دلار از مطالبات خود از بابت قرارداد و پاداش‌های فصل گذشته و ۵۰۰ هزار دلار نیز از بابت فصل جاری از استقلال طلبکار است. این در حالی است که در صورت امضای قرارداد این بازیکن با تیمی جدید، مبلغ قرارداد وی به‌عنوان مابه‌التفاوت، از قرارداد با باشگاه ایرانی کسر خواهد شد، هرچند این اتفاق هنوز محقق نشده و باشگاه استقلال در صورت محکومیت، باید مطالبات سیلوا را به صورت کامل به او پرداخت کند. در این خصوص استقلالی‌ها نیز دفاعیه خود را به فیفا ارسال کرده و طرفین پرونده منتظر صدور رای هستند.

شاید سیلوا مسیر استراماچونی را رفته و همان‌طور که سرمربی ایتالیایی سابق استقلال نیز به خاطر داشتن قرارداد دو ساله با استقلال، با همین ترفند در سال دوم قراردادش با باشگاه ایرانی، از امضای قرارداد با تیمی جدید امتناع کرد تا مطالبات خود را به صورت کامل از باشگاه استقلال دریافت کند، چه‌بسا سیلوا نیز در حال تکرار همین ماجرا باشد.

نکته قابل توجه اینکه چندی پیش انتشار خبری مبنی‌بر اینکه سیلوا برای بازگشت به استقلال اعلام آمادگی کرده، موجب خوشحالی هواداران این تیم شد چراکه با این وضعیت آبی‌ها از پرداخت یک جریمه چندین میلیاردی دیگر معاف شده و بازیکن در ازای پوشیدن پیراهن آبی و خدمت به استقلال مطالباتش را دریافت خواهد کرد. با این حال طبق شنیده‌ها گویا این موضوع یک ماه پیش به کادر فنی منتقل شده، اما نکونام با اعلام اینکه روی بازیکن خارجی در فاز هجومی استقلال حساب باز کرده است این درخواست را رد می‌کند.

بر همین اساس و طبق شنیده‌ها از نزدیکان بازیکن برزیلی، گویا مدیر برنامه‌های این بازیکن برای آنکه سیلوا برای فصل جدید از دور خارج نشده ضمن اینکه با بستن قرارداد با تیمی جدید، بخشی از مطالبه خود از باشگاه استقلال را نیز از گردن این باشگاه باز کند به وی سه پیشنهاد خارجی دیگر را ارائه می‌دهد که این بازیکن در پاسخ هر سه پیشنهاد را رد کرده و اعلام می‌کند یا به استقلال برمی‌گردم یا بیرون نشسته و پول فصل دوم را می‌گیرم!

دکمه بازگشت به بالا