مجله علمی و سلامت

۵ استان کشور خالی از تخت بیمارستانی بخش خصوصی

رییس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با بیان اینکه در حال حاضر ۳۲ درصد از تخت های بیمارستانی کشور غیردانشگاهی است، درعین حال گفت: پنج استان کشور از وجود تخت بیمارستانی بخش خصوصی برخوردار نیستند.

به گزارش کندوج، دکتر حسن واعظی در گردهمایی روسای بیمارستان های خصوصی کشور با بیان این مطلب، اظهار داشت: بخش خصوصی در استانهای سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان شمالی و بوشهر هیچ تخت بیمارستانی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در سند نقشه راه درمان ۱۴۰۴ تاکید شده که به ازای هر هزار نفر جمعیت باید حداقل یک تخت بخش خصوصی وجود داشته باشد که با جمعیت کنونی کشور، در حال حاضر باید ۸۹ هزار تخت بخش خصوصی داشته باشیم درحالیکه تعداد تخت های کنونی بخش خصوصی، حدود ۱۹ هزار و ۹۰۰ تخت است.

رییس مرکز مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت با بیان اینکه ۴۰ درصد تخت‌های بیمارستانی بخش خصوصی در استان تهران است، گفت: پیگیری بیماران (فالوآپ) در بخش خصوصی بسیار مهم و لازم است که مورد توجه ویژه روسای بیمارستان‌ها قرار گیرد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، واعظی با اشاره به اهمیت تداوم خدمات‌رسانی بخش خصوصی در تعطیلات به ویژه عید نوروز، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت انتظار دارد همانگونه که بیماران در طول سال از خدمات بخش خصوصی استفاده می‌کنند، در ایام تعطیلات نوروز نیز بتوانند از خدمات با کیفیت این بخش استفاده کنند.

انتهای پیام

کارگروه خبری علمی پزشکی

هدفم این است که از طریق مطالب علمی و پزشکی، شما را در مسیر بهبود و حفظ سلامتی همراهی کنم و بهترین توصیه‌ها و راهکارها را به شما ارائه دهم.
دکمه بازگشت به بالا