بازی کالاف دیوتی موبایل را بهتر بشناسید

نکته ها و ترفندهای بازی Call Of Duty: Mobile

با انتخاب شدن بازی Call Of Duty Mobile به عنوان بهترین بازی سال در گوگل پلی تصمیم گرفته ایم تا نگاهی به نکات و ترفندهای این بازی بسیار زیبا و پرطرفدار و نحوه دریافت سی پی ارزان بیندازیم. استودیو اکتیویژن سازنده مجموعه بازی های Call Of Duty با همکاری شرکت بزرگ تنسنت گیمز برای ساخت یک بازی جدید از مجموعه ندای وظیفه شروع به همکاری کرد. حاصل همکاری این دو شرکت منجر به ساخت و انتشار بازی اندروید و بازی آیفون Call of Duty: Mobile شد.

در این مقاله همراه ما باشید تا با این بازی زیبا آشنا شوید و نگاهی به نکات و ترفندهای این بازی داشته باشیم. شخصیت ها و محیط کالاف دیوتی موبایل همان شخصیت ها و محیط های معروف مجموعه کال اف دیوتی است. این بازی  دارای سه حالت چندنفره آنلاین، بتل رویال و زامبی است.ویدیو آموزشی ان بخش نیز در سایت youtube.com قرار گرفته است.

حالت چندنفره آنلاین کالاف دیوتی موبایل

اولین بخش بازی کالاف دیوتی موبایل چند نفره آنلاین است که شامل رقابت های چند نفره مختلفی می شود. مهم ترین آن ها به شرح زیر:

  • Team Deathmatch: در این بخش کالاف دیوتی موبایل به مبارزه با تیم مقابل می روید و تیمی زودتر به امتیاز مشخص شده برسد برنده می شود.
  • Domination: در این بخش یک محل مشخص را می گیرید و در طول زمان آن را در مقابل تیم مقابل حفظ می کنید.
  • Search & Destroy: در این حالت یکی از تیم ها باید بمب را کار بگذارد و تیم دیگر مانع انفجار بمب شود. البته اگر یک تیم موفق به کشتن تمام بازیکنان تیم حریف شود نیز در بازی پیروز خواهد شد.
  • Frontline: در این بخش به مبارزه با تیم مقابل می روید و تیمی که زودتر به امتیاز مشخص شده برسد برنده می شود. پس از هر بار مردن در محل مشخص شده ای از نقشه به بازی کالاف دیوتی موبایل برمی گردید.

 این بخش ها در نقشه های معروف مجموعه Call of Duty قابل بازی هستند و بازیکنان به صورت دو تیم پنج نفره یا به اصطلاح پنج مقابل پنج در مقابل یکدیگر قرار می دهند. نقشه ها شامل نقشه های معروف هایجکتد، کراش، کراس فایر، سامیت، کیل هاوس و نوک تاون می شوند. نقشه های بازی کالاف دیوتی موبایل برای حضور  10 بازیکن طراحی شده اند و بازیکنان رقابت جذاب و مهیجی را با یکدیگر تجربه می کنند.

اگر شما تازه کال اف دیوتی موبایل را شروع کرده باشید تا قبل از رسیدن به سطح هفت بخش های دیگر بازی در دسترس نیست. پس بهترین زمان برای تمرین و افزایش مهارت در بازی همین بخش چند نفره است. این بازی آنلاین است و رقیبان شما ممکن است افراد بسیار با تجربه و مهارت باشند؛ از آنجایی که شما دلتان نمی خواهد به راحتی شکست بخورید بهتر است در ابتدای کار در بخش VS.AI Practice با ربات ها مبارزه کنید تا برای مبارزه با بازیکنان قویتر آماده شوید.

تکنیک ها و ترفندهای بخش چند نفره

اول از همه بهتر است همیشه به سراغ ماموریت ها و رویداد های بازی کالاف دیوتی موبایل بروید. درواقع یکی از بهترین روش ها برای به دست آوردن تجهیزات و سلاح های بازی تکمیل این ماموریت ها است. تمرین و اکتشاف نقشه یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن نقاط مخفی نقشه ها و زوایای مخصوص برای تیراندازی است. نقشه های بخش چند نفره را چندین بار پشت سر هم انجام دهید و سعی کنید در هر مسابقه از زوایای جدید به دشمنان خود شلیک کنید.

 رویدادهای امتیاز تجربه دو برابر کالاف دیوتی موبایل را از دست ندهید

 بالاترین سطح بازی کالاف دیوتی موبایل 150 است. اگر سطح شما در بازی پایین است و می خواهید که سطح خود را سریع تر بالا بیاورید و به مرحله 150 برسید، بهترین راه برای این کار در بازی زمانی است که امتیاز تجربه دو برابر می شود. معمولاٌ در انتهای فصل ها یا در زمانی که بازی آپدیت جدیدی دریافت می کند این ویژگی در اختیار بازیکنان قرار می گیرد.

به دبال دوستان خوب در کالاف دیوتی موبایل بروید

 بازی ندای وظیفه موبایل یک بازی گروهی است و برای لذت بردن هرچه بیشتر از بازی کالاف دیوتی موبایل باید با کمک دوستان خود به مبارزه بروید. اگر دلتان نمی خواهد که با هرکسی بازی کنید یا اینکه به طور اتفاقی یک ربات هم تیمی شما شود، همیشه دوستان جدید اضافه کنید و با دوستانتان به نبرد بروید. پس از پایان هر نبرد امتیازات مختلف افراد در نبرد نمایش داده می شود. در این قسمت شما می توانید برای افراد مختلف درخواست دوستی بفرستید و آن ها را به جمع دوستان خود اضافه کنید.

شرایط مختلف Layout در بازی کالاف دیوتی موبایل تعریف کنید

 باتوجه به شرایط و نوع نقشه استفاده از سلاح های متفاوت تاثیر زیادی می گذارد. در نتیجه باید قبل از ورود به بازی Layoutها را مرتبط کنید. در قسمت نمایش کاراکتر شما چهار لایه مختلف در اختیار دارید که می توانید هر کدام را با یک سلاح مخصوص آماده کنید و در طول نبردها باتوجه به وضعیت حریفان اسلحه خود را تغییر دهید.

پرک ها در کالاف دیوتی موبایل

 قسمت مهم و کار بردی دیگر بازی بخش Perkها است. این قابلیت ها که با افزایش سطح یکی یکی برای شما فعال می شود در سه گروه عمده تقسیم می شوند و هر کدام ویژگی خاصی را به شما اضافه می کند که باتوجه به سلاح و نوع بازی کالاف دیوتی موبایل می توانید آن ها را انتخاب کنید. مثلاٌ برای لایه تک تیرانداز خود می توانید پِرک هایی که شلیک شما را بی صدا می کنند یا شما را از دید رادارها خارج می کنند، انتخاب کنید یا اگر به دنبال نبرد نزدیک هستید و می خواهید به دشمن نزدیک شوید، قابلیت های مربوط به افزایش مقاومت دربرابر انفجار یا حرکت بی صدا را فعال کنید.

مهارت های کاراکتر را در کالاف دیوتی موبایل فراموش نکنید

 مهارت کاراکتر Operator Skill سلاح های قدرتمند و کاربردی هستند که در قسمت چند نفره بازی کالاف دیوتی موبایل قرار دارند. این سلاح ها در طول مسابقه و با گذر زمان برای شما فعال می شوند. این سلاح ها در ابتدای بازی کالاف دیوتی موبایل قفل هستند و با افزایش سطح شما در بازی کالاف دیوتی موبایل برای شما فعال می شوند. تعداد این سلاح ها در حال حاضر هفت عدد است که شما پیش از شروع مسابقه باید یکی از این سلاح ها را در قسمت Layout برای خود انتخاب کنید. این سلاح های قوی و قدرتمند محدودیت استفاده دارند. یعنی پس از تعداد مشخصی شلیک از کار می افتند، اما قدرت بسیار زیاد آن ها طوری است که اگر درست و حساب شده از آن ها استفاده کنید، به راحتی می توانید برنده شوید. این سلاح های قدرتمند در زیر نقشه بازی کالاف دیوتی موبایل قرار دارد.

 Scorestreaks در کالاف دیوتی موبایل

 Scorestreaksها یکی دیگر از ویژگی های بخش چند نفره بازی است. Scorestreaksها سلاح ها و ابزارهایی هستند که هرکدام به امتیاز مشخصی برای فعال شدن نیاز دارند. این امتیازها با کشتن دشمنانتان در بازی کال اف دیوتی موبایل به دست می آیند. حواستان باشد پس از هربار کشته شدن در بازی این امتیازها صفر می شود مگر اینکه Perk مخصوصی که جلوی صفر شدن آن را می گیرد، استفاده کرده باشید. تعداد این سلاح ها 11 عدد است و شما در هر مسابقه تنها می توانید سه عدد از آن هارا با خود ببرید. این سلاح ها و ابزارها ویژگی های جالبی دارند و طیف گسترده ای از امکانات را مثل ایردراپ، پهباد، موشک و… را به شما ارائه می دهد.

ایر دراپ های کالاف دیوتی موبایل

 قدر Air Drop ها را بدانید. ایر دراپ ها یکی از Scorestreaksهای بازی است که شما می توانید در مسابقه چند نفره با رساندن امتیاز خود به سطح مشخص درخواست کمک هوایی کنید. البته در سطح های پایین چیز شگفت انگیزی در این دراپ ها وجود ندارد، اما در امتیاز بالا می توانید سلاح ها و قابلیت های فوق العاده ای از دراپ ها بگیرید.

 بمب هسته ای در کالاف دیوتی موبایل

 همیشه جوایز خوب برای افرادی است که بهتر بازی می کنند. بمب هسته ای (Nuke) یک سلاح مخفی بازیکالاف دیوتی موبایل در بخش چند نفره است که به راحتی به دست نمی آید. اگر لول شما در بازی بیشتر از 20 باشد و در بخش چند نفره بازی بتوانید بدون اینکه کشته شوید 25 نفر را بکشید، قابلیت بمب هسته ای برای شما فعال می شود. برای فعال شدن این قابلیت لازم نیست تنظیمات خاصی انجام بدهید. در صورتی که به امتیاز مشخص شده برسید این ویژگی برای شما فعال می شود. با استفاده از این قابلیت تمام دشمنان شما در بازی کشته می شوند.

تنظیمات گرافیک بازی کالاف دیوتی موبایل باتوجه به مدل گوشی شما

 یکی دیگر از تنظیمات پر کاربرد تنظیمات گرافیک بازی است. کالاف دیوتی موبایل در طراحی محیط بسیار خوب عمل کرده است و تمام جزییات محیط را به خوبی نمایش داده است. در برخی مواقع ممکن است به خاطر بالا بودن تنظیمات گرافیکی با کند شدن بازی مواجه شوید. اگر نمی خواهید حین بازی چیزی از جزییات بازی را از دست بدهید، میزان نور صفحه نمایش را زیاد کنید این کار باعث می شود جزییات را به خوبی ببینید و کوچک ترین حرکات را هم متوجه شوید.

مراقب صدای پای دشمنان در کالاف دیوتی موبایل  باشید

 صداهای واقع گرایانه به همراه جزییات زیاد باعث افزایش لذت انجام بازی می شود، ولی صداها فقط برای لذت بردن نیستند. در مواقع بسیار زیادی مرگ و زندگی شما به همین صداها بستگی دارد. پس برای اینکه تمام صداهای اطراف مثل جهت شلیک گلوله یا به خصوص صدای پای حریفانتان را بشنوید، حتما از هدفون استفاده کنید. در صورت استفاده بازیکنان از UAV ،Missle Strike یا سایر تجهیزات بازی این موارد را اعلام می کند؛ در صورت توجه به صدای گزارش ها بازی کالاف دیوتی موبایل می توانید جان سالم به در ببرید.

توکن های ایکس پی کالاف دیوتی موبایل

 در قسمت چند نفره بازی کارت های XP را خرج کنید و تفنگتان را ارتقا دهید. شما دلتان نمی خواهد برای پایین بودن قدرت تفنگتان بازی کالاف دیوتی موبایل را ببازید.

منبع : g2a.com

دکمه بازگشت به بالا