اقتصادیکسب و کار ایرانی

بهترین شرکت برای خدمات حسابداری در تهران

خدمات حسابداری چیست؟

خدمات حسابداری چیست؟ این سوالی می باشد که برای خیلی از افراد به وجود می آید، در پاسخ به پرسش خدمات حسابداری چیست؟ باید بگوییم که خدمات حسابداری تمامی امور حسابداری مالی یک واحد اقتصادی را شامل می شود. این خدمات از کوچکترین کارهای حسابداری تا مهمترین انها را در بر می گیرد. همه امور و محاسبات مالی با‌توجه به قوانین آن باید صورت گیرد.

به عبارت دیگر، به تمام کارهایی که یک حسابدار در شرکت باید با‌توجه به اصول حسابداری و قوانین اداری انجام دهد خدمات حسابداری گفته می شود. یک واحد اقتصادی می تواند تمام یا بخشی از خدمات حسابداری خود را به شرکت های حسابداری بسپارد. در بسیاری شرکت ها همانند شرکت  رایان محاسبان تمام خدمات حسابداری توسط نیروی داخلی همان شرکت انجام می گیرد.

اهداف خدمات حسابداری چیست؟

خدمات حسابداری شامل تمام فعالیت های مربوط به امور مالی می باشد . این خدمات با تکمیل دفاتر مالی شروع می شود و با هدف تهیه صورت های مالی، تهیه گزارشات مالی، بررسی خروجی مالی شرکت، تهیه ترازآزمایشی و ترازنامه ادامه می یابد. خدمات حسابداری به شما گزارشی از عملکرد خود در بازه زمانی مشخصی ارائه می کند.

خدمات حسابداری با اهداف زیر فعالیت می کند:

 • تهیه اطلاعات مورد نیاز مدیران داخلی شرکت
 • اطلاعات لازم برای استفاده کنندگان خارجی نظیر سرمایه گذاران، بانک، اداره مالیات
 • تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده، محاسبه عوارض، بیمه، مالیات
 • ارائه اطلاعات لازم برای بخش های تولید، تصمیم گیری و فروش
 • مستند کردن رویداد های مالی
 • گزارش و تجزیه و تحلیل مالی از عملکرد شرکت

گزارشاتی که با استفاده از خدمات حسابداری به دست می آید نشان دهنده صحت عملکرد شرکت و تناسب آن است. در صورتی که صورت های مالی این گزارشات نشان دهنده سود کافی نباشد، ممکن است زنگ خطری به معنی زیان ده بودن شرکت باشد.

حسابرسی چیست؟

حسابرسی فعالیتی است که توسط آن، کار بخش حسابداری شرکت، بررسی و خروجی های آن تحت بازرسی قرار می گیرد. با استفاده از حسابرسی، خروجی های تهیه شده در واحد حسابداری بازرسی شده و صحت آنها مورد ارزیابی قرار می گیرد. این فعالیت مورد سنجش قرار می دهد که گزارشات و محاسبات در حسابداری از استانداردهای اصلی تبعیت کنند و محاسبات بدون اشکال انجام شده باشد. مسئولیت صحت صورت های مالی بر عهده بخش حسابرسی می باشد.

در صورت بروز ایراد در این محاسبات، موسسه یا شخص حسابرس باید از لحاظ حقوقی پاسخگو باشد. البته شرح کامل حسابرسی در این مقاله نمی گنجد، اگر شما هم جزء افرادی هستید که می خواهید اطلاعات خود را در زمینه حسابرسی افزایش بدهید، حتما مقاله حسابرسی چیست را مطالعه کنید.

اهداف خدمات حسابرسی چیست؟

ممکن است افراد به اشتباه یا به عمد در گزارشات حسابداری تغییراتی ایجاد نمایند. این تغییرات می تواند به دلیل اشتباه در محاسبات، یا جرائمی چون فرار مالیاتی و … باشد. خدمات حسابرسی وظیفه دارد با بررسی دقیق صورت های مالی، این خطاها را استخراج نماید و پس از اطلاع رسانی، در صورت اصلاح شدن، صحت آنها را تایید نماید. جلوگیری از بروز اشتباه در محاسبات حسابداری، اصلی ترین هدف حسابرسی می باشد. بعضی از ادارات جهت تایید گزارشات مالی شرکت مقابل، درخواست اخذ تاییدیه از یک موسسه حسابرسی می نمایند.

نکته: خدمات حسابرسی به اعتبار سنجی فعالیت های حسابداری می پردازد. به طور کلی، نظارت بر خدمات حسابداری توسط حسابرسی انجام می گردد.

تفاوت خدمات حسابداری با خدمات حسابرسی

علی رغم اینکه کارکرد و روش خدمات حسابرسی با خدمات حسابداری یکسان است اما تفاوت های بسیاری در این دو وجود دارد. به طور کلی حسابداری به تهیه گزارشات و محاسبه جزییات هریک می پردازد اما حسابرسی به بررسی صحت عملکرد حسابداری می پردازد. به طور دقیق تر تفاوت خدمات حسابداری با حسابرسی عبارتند از:

 • حسابداری به تهیه، تنظیم و ثبت اسناد در دفاتر به صورت دستی یا با استفاده از نرم‌افزار می پردازد. اما حسابرسی با ثبت حسابها کاری نداشته و صحت ثبت ها و اطلاعات خروجی از حسابداری را بررسی می کند.
 • حسابداری صحت اطلاعات مالی را بررسی نمی کند. به طور مثال با درستی هزینه ها کاری ندارد و فقط به تراز شدن محاسبات دقت می کند. اما حسابرسی منشا اطلاعات مالی را به دقت بررسی می کند.
 • (مطالعه را فراموش نکنید: حسابرس داخلی)
 • حسابداری امری مداوم است یعنی اغلب به طور روزانه به ثبت عملیات می پردازد. اما حسابرسی به طور دوره ای مثلا ماهی یکبار یا در پایان سال مالی به بررسی حسابها می پردازد.
 • حسابرسی تخلفات و اشتباهات مالی را پیدا و گزارش می کند اما رفع آنها بر عهده بخش حسابداری می باشد.

10 تا از بهترین موسسه حسابداری در تهران ⭐【آپدیت1403】✅

علم حسابداری اطلاعات به دست آمده از جریان های مالی، درآمدها، سود و زیان و مالیات و هزینه های شرکت یا سازمان را دسته بندی کرده و به طور کامل و دقیق در اختیار مدیران شرکت ها قرار می دهد. دقت این اطلاعات اهمیت بسیار بالایی دارد زیرا می تواند در تصمیمات و انتخابات مدیران تاثیرگذار باشد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین موسسه حسابداری در تهران در لیست ده تایی آشنا کنیم. اگر به دنبال یک موسسه معتبر هستید تا انتها همراه شرکت رایان محاسبان باشید.

·         شرکت حسابداری، مالیاتی و مالی رایان محاسبان

خدمات مالیاتی، حسابداری، مالی، تسهیلات، حسـابرسی، ثبتی و کارشناسی رسمی جهت شرکت ها و اشخاص، انجام کلیه امور در موسسه یا شرکت های طرف قرارداد.

شرکت رایان محاسبان دارای 4 عضو هیئت مدیره با تسلط و تخصص در حوزه وکیل مالیاتی، امور شرکت های بورسی، موضوعات و چیدمان سیستم مالی و خدمات حسابرسی میباشد که همگی در مجموعه های خصوصی و دولتی سابقه کاری بالایی داشته که در تصمیم گیریهای جزء و کل مجموعه ها پیشنهادات و راهکارهای سازنده ارائه نموده تا صرفه مجموعه ها لحاظ گردد.

ضمنا پرسنل ماهر و متخصص مالی و مالیاتی تمایل به کار در شرکت های خدمات حسابداری داشته تا از نظر ارتقا حقوقی و شغلی بروز باشند و ارتقا یابند و این شرکت با استفاده از این پرسنل ماهر و متخصص سعی مینماید رضایت کارفرما را جلب نماید.

خدمات مالیاتی

 •     وکیل مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی و کاهش جرایم مالیاتی
 •     تنظیم لایحه دفاعیه مالیاتی و حضور در دادگاه و تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر درآمد
 •     تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات اجاره ، اظهارنامه ارزش افزوده و ارسال گزارش‌ های معاملات فصلی
 •     ارائه مشاوره برای کاهش مالیات و استفاده از معافیت مالیاتی
 •     تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات حقوق و بررسی و رسیدگی به پرونده‌ های مالیاتی

خدمات مالی

 •     تهیه و تنظیم گزارشات خرید و فروش و گزارشات مدیریتی، بررسی و تحلیل به صورت تکنیکال
 •     بررسی و مدیریت حساب‌ های تجاری کسب و کار و انجام بررسی‌ مورد نیاز برای توسعه فعالیت‌ شرکت
 •     ارائه خدمات ارزیابی سهام و عرضه سهام در بورس
 •     اجرای مهندسی مالی با دو هدف بزرگ شدن و افزایش سود شرکت

خدمات حسابداری

 •     تهیه و تنظیم اسناد حسابداری و ارائه گزارشات سود و زیان
 •     ارائه گزارشات مانده مطالبات و بدهی ها به مدیریت شرکت
 •     راه اندازی سیستم مالی و نظارت بر امور
 •     تهیه ترازنامه و تهیه گزارشات مالی معاملات و اجرای استاندارد واحد مالی

خدمات حسابرسی

 •     مشاوره حسابرسی و انجام و ارائه گزارشات حسابرسی داخلی
 •     انجام و ارائه گزارشات حسابرسی عملیاتی و انجام حسابرسی برای افزایش سرمایه
 •     انجام و ارائه گزارشات حسابرسی به مراجع مرتبط مانند بانک‌ ها و تهیه گزارشات فصلی
 •     حسابرسی سیستم های حسابداری، مالی، صنعتی و مالیاتی و ارائه راهکار بهبود هریک به صورت مجزا

·         موسسه حسابداری محاسبان تلاشگر خبره

فعالیت های اصلی این موسسه حسابداری: انجام کلیه خدمات مالی، مالیات بر ارزش افزوده، گزارشات فصلی، اظهارنامه مالیاتی و … برای شرکت ها در تهران، کرج و شهرستان ها. شرکت حسابداری محاسبان خدمات حسابداری مختلفی را برای شرکت ها و بنگاه های اقتصادی ارائه می دهد که شامل: تهیه ترازنامه، تجزیه و تحلیل، کنترل حساب ها، تهیه دفاتر قانونی، انجام امور اداری و پرسنلی، تهیه صورت های مالی، استقرار نماینده و حسابدار، بستن حساب ها و مشاوره در در حوزه های مالیاتی، مالی و مشاوره حسابرسی و … است.

این شرکت بر قوانین مرتبط به امور مالی و مالیاتی به مشتریان خود تسلط کامل دارد و درباره مشاوره های تخصصی خود اطمینان کامل داده که همه امور مربوط به واحد مالی آنها را پشتیبانی کامل کند اعم از مشاوره های حسابرسی تا مشاره امور مالیاتی و مالی. شرکت حسابداری محاسبان تلاشگر خبره با مشارکت همکاران و حسابداران توانمند خود در راستای برآوردن اهداف صاحبین کسب و کارها در حوزه های مالی و مالیاتی، به روزرسانی اطلاعات حسابداری، تهیه و ثبت به موقع گزارش های مالیاتی و مالی، پاسخ به همه نیازهای بحق کارفرمایان بر اساس آخرین مِتدها و تغییرات روز علم حسابداری در ایران و جهان و مشاوره مالیاتی که سبکی نوین را از ارائه خدمات به صاحبین مشاغل و کارفرمایان بر اساس مشتری مداری و تعهد اخلاقی تلاش می کند.  اما چه ویژگی هایی در شرکت حسابداری محاسبان تلاشگر خبره، آن را از دیگر شرکت ها می تواند متمایز کند؟

بهره مندی از تیمی خبره و باتجربه در حوزه حسابداری از مهمترین این ویژگی ها است. مدیران مالی و حسابداران ارشد در محاسبان تلاشگر خبره از توانمندترین ها گزینش می شوند. مسئولیت پذیری اعضای مجموعه و تضمین انجام امور مالی و مالیاتی از دیگر ویژگی های مهم این موسسه است که با مشاوره و پشتیبانی مداوم کارشناسان، در پایان هر دوره مالی، خیالی آسوده را برای کارفرمایان و صاحبین کسب وکارها به ارمغان می آورد.

موسسه حسابداری مشاورین تهران و شرکا

فعالیت های اصلی این موسسه: ارائه دهنده خدمات مالی، مالیاتی و حسابداری. این شرکت در جهت ارائه خدمات بی نقص و دقیق به صاحبان کسب و کارها و شرکت ها مشغول به کار است. امروزه تمامی شرکت ها به دنبال راهی هستند که امور مالی و حسابداری خود را با راهی مقرون به صرفه به بهترین شکل انجام دهند و سودآوری خود را بالا ببرند. با اینکه امور مالی و حسابداری جزو قابلیت های عملیاتی یک شرکت نمی باشند اما یک عضو جدایی ناپذیر از آن هستند.

پس تمامی شرکت ها و کسب و کارها می توانند امور مالی خود را به این شرکت بسپارند زیرا شرکت حسابداری مشاورین تهران و شرکا قطعا به ساده سازی و رشد عملیات اصلی کسب و کار مشتریان کمک می کند. برنامه ریزی، بودجه بندی شرکت ها و پیش بینی سه مورد از مهم ترین رکن های اصلی مشاورین تهران و شرکا در طرح مدیریت عملکرد شرکت ها می باشد.

یکی از مهم ترین اهداف این طرح که خیلی از شرکت ها با آن مشکل نیز دارند، استراتژی کارآمد تبدیل شده به برنامه ریزی بلند مدت، بودجه بندی شرکت ها برای میان مدت و پیش بینی کوتاه مدت با نگرش دستیابی به اهداف استراتژیک، اهداف مالی و اطمینان از ایجاد ارزش مورد نظر سهامداران به صورت دائمی، می باشد. برنامه ریزی مؤثر، بودجه بندی و پیش بینی که به اختصار به آن (ب ب پ) می گویند در قالب چهار  محور اصلی می باشند: استراتژی – اینکه بدانیم در چه کسب و کاری هستیم؟

به چه صورت در حال رقابت می باشیم؟ چه تصمیماتی بیشترین ارزش را برای سهامدارانمان ایجاد می کند؟ برنامه ریزی – نحوه اختصاص دادن منابع به استراتژی؟ نحوه بررسی عملکرد و پیشرفت؟ بودجه بندی شرکت ها – به چه نحوی از مسئولیت پذیری اطمینان حاصل شود؟ و استراتژی تشویقی برای پیاده سازی استراتژی چیست؟ پیش بینی – محیط همیشه در حال تغییر را به چه صورت تنظیم و انعکاس دهیم؟ در طی پروژه های انجام شده قبلی، مشاورین تهران و شرکا تجربه و قابلیت های ویژه ای در زمینه برنامه ریزی، بودجه بندی شرکت ها و پیش بینی کسب نموده، و درسهای گرفته شده از مشتریان به صورت مداوم در تنظیم راه حل سایر موسسات نیز استفاده می شود.

دکمه بازگشت به بالا