کسب و کار ایرانیمجله علمی و سلامت

خودارضایی چه تاثیری بر میل جنسی و رابطه جنسی دارد؟

خودارضایی روشی سرگرم کننده ، طبیعی و بی خطر برای یادگیری عملکرد بدن است.اما هیچ مدرک علمی وجود ندارد که ثابت کند خودارضایی قبل از رابطه جنسی تأثیر منفی یا مثبت در نحوه عملکرد بدن شما هنگام رابطه جنسی داشته باشد.در ادامه بخوانید تا بدانید چرا مردم فکر می کنند بر عملکرد جنسی تأثیر می گذارد و چگونه شما (و شریک زندگیتان) می توانید از ترک خودارضایی برای بهبود مشکلات استفاده کنید.

چرا افراد فکر می کنند خودارضایی قبل از رابطه جنسی می تواند به آنها در طولانی مدت در رختخواب کمک کند؟

دلایل متنوع است.برخی از مردم اعتقاد دارند که خودارضایی قبل از داشتن رابطه جنسی با شریک زندگی باعث میشود هرآنچه که برای تخلیه دارید را آزاد کنید و در نتیجه مدت زمان بیشتری را در رختخواب بمانید. برخی دیگر ممکن است تغییر در سطح هورمون که کاهش میابد را مورد بررسی قرار دهند که باعث کند پیش رفتن رابطه جنسی با شریک جنسی و همچنین افزایش مدت زمان لازم برای رسیدن به ارگاسم می شود. این نوسان همچنین می تواند بر توانایی خود در روانکاری بدن تأثیر بگذارد. در صورت عدم وجود روان کننده های کافی ، طبیعی و غیره ، مقاربت واژینال برای شما یا شریک زندگی تان راحت نخواهد بود.

پس آیا خودارضایی به طور حتم باعث افزایش مدت زمان رابطه جنسی با شریک زندگیتان می شود؟

ممکن است خودارضایی رابطه جنسی شما را طولانی تر کند ، اما راهی برای تضمین این امر وجود ندارد.هر کس پس از انزال ، مرحله بهبودی یا بازگشت را تجربه می کند. ارگاسم وقتی رخ می دهد که بدن شما برای تحریک جنسی به بالاترین حد خود برسد. ارگاسم در چند ساعت قبل از رابطه جنسی میتواند این تحریک جنسی را به میزان قابل توجهی کمتر کند.

بدن شما برای جلوگیری از واکنش منفی در پاسخ به تحریکات در طول دوره بازگشت، متوقف می شود و اجازه می دهد تا بدن شما به حالت طبیعی خود بازگردد. مدت زمان بازگشت نسبی شما معمولاً به عوامل زیر بستگی دارد:

سن
جنسیت
حساسیت
به عنوان مثال ، مردان جوان ممکن است فقط چند دقیقه برای بهبودی نیاز داشته باشند ، در حالی که ممکن است مردان مسن از 12 تا 24 ساعت برای دوره بازگشت نیاز داشته باشند.
خانمها معمولاً دوره های بازگشت کمتری دارند ؛ بسیاری از خانمها میتوانند در یک جلسه رابطه جنسی، ارگاسم چندگانه داشته باشند.

بدن خود را بشناسید

اگر دوره مقاومت طولانی تری داشته باشید ، خودارضایی می تواند شما را برای به اوج تحریک رسیدن در همان روز و چه بسا در روزهای آتی دچار مشکل کند. اگرچه رابطه جنسی با شریک زندگی می تواند بدون ارگاسم لذت بخش باشد ، اما انزال قبلی شما می تواند بر میل جنسی شما تأثیر بگذارد و میل شما به صمیمیت بیشتر را سرکوب کند.

در مورد خودارضایی با شریک زندگی خود چه می کنید؟

بسیاری از مردم این شاهد این اتفاق هستند که چگونه خودارضایی میتواند باعث بوجود آمدن مشکل و یا بهبود رابطه طی رابطه جنسی با همسرشان شود. در حقیقت ، خودارضایی هردو شریک زندگی می تواند راهی عالی برای دیدن آنچه شریک زندگی شما را داغ می کند باشد و شما میتوانید کشف کنید که چه کاری می توانید برای برآورده کردن بیشتر خواسته های او انجام دهید.

آیا خودارضایی در طول رابطه جنسی می تواند به شما در ارگاسم کمک کند؟

بله! اگر در طول رابطه جنسی در به اوج تحریک جنسی رسیدن مشکل دارید ، استفاده از دست خود یا وسایل جنسی می تواند شما را به اوج رساندن نزدیک تر کند یا شما را به طور کامل از تحریک دور کند.
شما می دانید بدن شما به چه واکنش هایی پاسخ می دهد ، بنابراین خودارضایی ممکن است شما را برانگیخته تر کند. هرچه لمس دستگاه تناسلی و بدن شما حساس تر باشد ، احساسات شدیدتری خواهید داشت.

به بدن خود گوش دهید. اگر می خواهید قبل از رابطه جنسی خودارضایی کنید ، به دنبال آن بروید. اگر اینطور نیست ، هیچ راه درست یا غلطی برای پیشبرد آن وجود ندارد.

ذهنیت شما در واقع می تواند عامل اصلی تصمیم گیری باشد.

اگر فکر می کنید خودارضایی قبل از رابطه جنسی منجر به ارگاسم بهتر می شود ، ممکن است این یک پیشگویی از تحقق خود باشد. اگر فکر می کنید تأثیر منفی خواهد گذاشت ، همین مسئله صادق است. در هر صورت ، آنچه را برای شما مناسب است انجام دهید.

خودارضایی چه تاثیری بر میل جنسی و رابطه جنسی دارد؟

خودارضایی بر رابطه جنسی و میل جنسی اثر می‌گذارد. اگر مردان خودارضایی خشونت آمیز و یا با فشار زیاد بر آلت خود داشته باشند، منجر به کاهش حساسیت جنسی و حتی کاهش میل جنسی نسبت به همسر می‌شود. مردان می توانند با گذشت زمان و اصلاح روش های خود این مشکل را رفع کنند. خود ارضایی می تواند منجر به ارگاسم طولانی تر در خانم ها یا ارگاسم دردناک در دستگاه تناسلی آن ها و همچنین انزال دردناک در مردان شود.

خودارضایی می تواند آثار بدی از جمله پوسته شدن واژن یا آلت تناسلی مرد داشته باشد. البته فقط زمانی که تعداد آن بیشتر از حد مشخصی می شود. اگر مشاهده کردید که خودارضایی، تاثیرات منفی دارد باید تعداد دفعات آن را کمتر کنید. با کاهش دفعات تکرار عوارض احتمالی رفع می شوند. باید توجه داشت که خود ارضایی عوارض بلند مدتی ندارد.

اگر از آلات مصنوعی آلوده (یا متعلق به فرد دیگری) استفاده کنید، احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی افزایش می یابد. همچنین داشتن تجربه خود ارضایی به همراه فرد دیگر نیز احتمال ابتلا به این بیماری ها را به میزان بسیار کمی به همراه دارد. در انتهای مطلب، به تک تک این نگرانی ها پرداخته می شود و سوالات شما در خصوص خودارضایی جواب داده می شود.

خودارضایی باعث می شود که در رابطه جنسی ارضا نشویم؟

خودارضایی میتواند دو خطر عمده برای سکس داشته باشد:

۱. ارضا نشدن در سکس

ازآنجایی‌که در خودارضایی نیاز جنسی به‌صورت مصنوعی برطرف می‌شود، فرد خیلی سریع وارد فاز هیجان جنسی شده و لذت زیادی را تجربه می‌کند. البته این موضوع مربوط به دفعات اول انجام خودارضایی است و پس از مدتی فرد برای رسیدن به تجربه اولیه مجبور به تکرار دفعات خودارضایی می‌شود. در سکس معمولا فشار و تحریکاتی که وسایل مصنوعی ایجاد می‌کنند، ایجاد نمی‌شود. در نتیجه فرد به لذتی که در خودارضایی تجربه کرده دست نخواهد یافت. در نتیجه دیگر از رابطه جنسی خود لذت نمی‌برد.

۲. شرطی شدن ارضای جنسی

ممکن است شخص خودارضایی را با استفاده از وسیله خاص یا به روشی خاص انجام دهد و تنها در وضعیت خاصی به لذت جنسی برسد. ممکن است امکان فراهم کردن این شرایط خاص در رابطه جنسی وجود نداشته باشد. در نتیجه فرد شرطی شده و تنها در صورت وجود همان شرایط لذت جنسی را تجربه خواهد کرد. پس نمی‌تواند از رابطه جنسی خود لذت کافی را ببرد.

    خودارضایي را با نام‌های جق زدن و یا استمنا (جلق) هم می‌شنوید که به همان معنی مالیدن آلت تناسلی به منظور لذت جنسی است.

خودارضایی خارج از کنترل

خودارضایی در چند حالت مشکل ساز می‌شود:

  • ناتوانی در کنترل میل به خودارضایی
  • کنار گذاشتن درس و کار و فعالیت های اجتماعی در جهت وقت گذاشتن برای خود ارضایی
  • کل مدت زمان روز را تا جای ممکن خود ارضایی کردن.
دکمه بازگشت به بالا