کسب و کار ایرانیمجله اجتماعی

چرا تعیین وقت سفارت را به آژانس ها بسپاریم؟

هزینه وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا 30 دلار

هزینه وقت سفارت آمریکا

وقت سفارت و تکمیل فرم 160 DS در دبی 360 دلار
وقت سفارت و تکمیل فرم 160 DS در آنکارا 360 دلار
وقت سفارت و تکمیل فرم 160 DS در ایروان 360 دلار
وقت سفارت دانشجویی و تکمیل فرم 160 DS 360 دلار
تعیین وقت معاینه در آنکارا 30 دلار
تعیین وقت معاینه در ایروان به همراه ترانسفر 120 دلار
پرداخت sevis free 400 دلار
تعیین وقت معاینه در امارات (دبی و ابوظبی) همراه با ترنسفر 1000 درهم

تعیین وقت سفارت اسپانیا

براساس قوانین تعیین شده، اتباع ایرانی برای ورود به کشورهایی که نیاز به اخذ ویزای آن ها را دارند، پیش از برنامه ریزی برای پیشبرد سفر، اقدام برای دریافت اقامت و به طور کلی ورود به آن کشور به طور دائم و یا موقت نیاز به تعیین وقت سفارت دارند. اگر سفارت و یا کنسولگری کشور مد نظر در ایران وجود داشته باشد که تنها نیاز به تعیین وقت سفارت و حضور در سفارت و یا کنسولگری در زمان تعیین شده و درخواست ویزا می باشد، اما برای تعیین وقت سفارت کشورهایی همچون

 • ایالات متحده آمریکا
 • کانادا
 • و …

که در ایران کنسولگری و سفارت ندارند، باید به یکی از کشورهای همسایه همچون

 • ترکیه
 • امارات متحده عربی
 • ارمنستان
 • و …

که سفارت این کشورها در آن ها دایر می باشد سفر کنند. البته پیش از سفر به کشور همسایه نیز نیاز به تعیین وقت سفارت می باشد. به جز کشورهایی که با پاسپورت ایرانی بدون نیاز به ویزا می توان به آن ها سفر کرد، ایرانیان برای دریافت انواع ویزا:

 • ویزا تفریحی
 • ویزا تحصیلی
 • ویزا کاری
 • و …

باید در سفارت و یا کنسولگری کشور مربوطه حضور پیدا کنند و پیش از حضور در سفارت و یا کنسولگری نیاز به تعیین وقت سفارت دارند.

چرا تعیین وقت سفارت را به آژانس ها بسپاریم؟

تعیین وقت سفارت کشورها (چه کشورهایی که در ایران سفارت و کنسولگری دارند و چه کشورهایی که ندارند) توسط سفارت، کنسولگری و یا کارگزاری های مشخص انجام می شود. از آنجایی که هر اشتباه کوچک در

 • نقص مدارک
 • فرم های پر شده
 • واچر هتل
 • بلیط هواپیما
 • بیمه مسافرتی

و موارد دیگر می تواند باعث رد شدن درخواست شما از طرف کنسولگری شود بهتر است این مرحله را با دقت بیشتری انجام دهید و یا آن را به آزانس های مسافرتی با تجربه در این زمینه بسپارید. آژانس های مسافرتی به دلیل سابقه بالا در زمینه کار با سیستم های تعیین وقت سفارت و اخد ویزا با دقت بالاتری مدارک شما را تکمیل کرده و سریع ترین زمان وقت سفارت شما را رزرو می نمایند.

تفاوت وقت سفارت فوری و عادی

گاهی پیش می‌آید که برای سفر به مقصد مورد نظر به هر دلیلی عجله داشته باشید و ملزم به حضور در تاریخ و یا مدت زمان مشخصی در کشور مورد نظر باشید؛ در این صورت شما نیاز به وقت سفارت فوری خواهید داشت تا هر چه زودتر مدارک شما وارد سفارت و بررسی شود. وقت سفارت فوری یا همان وقت سفارت VIP به شما این امکان را می دهد که کمتر از مدت زمان 2 هفته مدارک شما وارد سفارت شود و هرچه زودتر وارد پروسه بررسی مدارک شود. با دریافت وقت سفارت فوری و یا VIP شما بدون نیاز به انتظار در روز مشخص وارد سالن متفاوتی از دیگر متقاضیان شده و تمامی کارهای شما همچون

 • تحویل و ارائه مدارک
 • مصاحبه
 • انگشت نگاری
 • و …

بدون معطلی انجام خواهد شد. البته باید بدانید که هزینه وقت سفارت فوری بیشتر از وقت سفارت عادی می باشد. در غیر اینصورت تمامی وقت های سفارت چه گروهی و چه انفرادی به صورت عادی رزرو می شوند.

وقت سفارت آنلاین

با آنلاین شدن تعیین وقت سفارت مزایای بسیاری شامل حال مسافران می شود، اما مشکلاتی نیز وجود دارد که با سپردن این کار به افراد حرفه‌ای و با تجربه می‌توان این مشکلات احتمالی را به کلی برطرف کرد. مهم ترین اهمیت تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین برای کشورهایی است که در ایران سفارت خانه و یا کنسولگری ندارند. در حال حاضر دو کشور

    کانادا

    آمریکا

هیچ سفارت خانه و کنسولگری در ایران ندارند و تنها راه بی دردسر برای تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین از سایت رسمی سفارتخانه ها در کشورهای همسایه می باشد.

قبل از تعیین وقت سفارت به این نکات توجه کنید

1.زمان تعیین وقت سفارت

شاید از خودتان سؤال کنید که چرا زمان در تعیین وقت سفارت اهمیت دارد و چرا باید قبل از اخذ نوبت به زمان آن توجه کرد!؟ معمولاً مسافرانی که قصد سفرهای خارجی دارند و تا بحال هیچگونه اقدامی برای اخذ ویزا نکرده اند، بهتر است زمان سفرشان را در نظر بگیرند. پیشنهاد می کنیم اگر قصد دارید در زمان های پیک سفر مثل تابستان سفر کنید، برای اینکه موفق به دریافت وقت سفارت شوید، قبل از تعطیلات برای گرفتن نوبت از سفارت اقدام کنید، در غیر اینصورت ممکن است نتوانید از سفارت وقت بگیرید.

برای مثال فرانسه در تابستان بسیار پرطرفدار است. اگر در اوج شلوغی کار سفارت بخواهید نوبت بگیرید، با توجه به ازدحام متقاضیان احتمال دارد موفق به گرفتن وقت سفارت نشوید و در نتیجه از سفر باز می مانید. پس اگر می خواهید با همچین مشکلی روبرو نشوید با برنامه ریزی دقیق به سفارت مراجعه و برای دریافت ویزا اقدام کنید.

2.مدارک مورد نیاز را از قبل آماده کنید:

زمانی که شما برای درخواست ویزا به سفارت مراجعه می کنید، باید تمام مدارک مورد نیاز را به صورت ترجمه شده به مسئول مربوطه ارائه کنید؛ در نظر داشته باشید که ترجمه مدارک نیز زمان‌بر است. فرض کنیم وقت سفارت را گرفته اید و در روز مقرر در سفارت حاضر شده اید؛ حال یکی از مدارک شما ناقص است، چه اتفاقی می افتد؟ روز از نو و روزی از نو!

پس اگر می خواهید ویزای شما به موقع صادر شود، بهتر است قبل از مراجعه به سفارت تمام مدارک خود را تمام و کمال آماده کنید تا مراحل کار شما خیلی سریع انجام و پس از بررسی مدارک، پاسخ مربوطه ابلاغ شود. در این رابطه بهتر است با یک زمان بندی درست، مدارک مورد نیاز را تهیه و برای روز مراجعه به سفارت آنها را ارائه دهید.

3.هزینه اخذ ویزا را در نظر بگیرید:

همانطور که می دانید در همه جای دنیا برای صدور ویزا هزینه ای اعمال می شود که مسافران برای درخواست آن باید این هزینه را پرداخت کنند. در خصوص هزینه اخذ ویزا بهتر است از قبل بدانید که سفارت مورد نظر هزینه را چگونه دریافت می کند؛ برای مثال برای گرفتن ویزای کانادا از همان ابتدا کل هزینه ویزا جهت پرداخت بصورت آنلاین دریافت می گردد.

با توجه به اینکه با تعیین وقت سفارت زمانی برای راه اندازی کار شما در نظر گرفته می شود، بهتر است با احترام به قوانین و مراحل انجام صدور ویزا، از این وقت استفاده و با بی احتیاطی آن را از دست ندهید. هزینه اخذ ویزا از مواردی است که مسافران باید قبل از گرفتن وقت سفارت به آن توجه کنند تا هنگام مراجعه به سفارت مبلغ تعیین شده را همراه داشته باشند.

چگونه برای اخذ ویزای شینگن وقت سفارت بگیریم؟

بسیاری از مسافران برای گرفتن وقت سفارت کشورهای حوزه شینگن با مشکلاتی روبرو می شوند که در نهایت موفق به تعیین وقت سفارت نمی شوند از این رو به واسطه هایی برای تعیین وقت سفارت روی می آورند. این درحالی است که خود شما می توانید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید. برای گرفتن وقت سفارت دو مسیر پیش رو دارید، برخی کشورها روند تعیین وقت سفارت و فرایندهای مربوطه را در کنسولگری سفارت خود انجام می دهند که در اینصورت می توانید با مراجعه به سفارت این کشورها برای اخذ ویزا اقدام کنید.

در حالت دیگر کشورها انجام تمام مراحل کار را به کارگذاری های خود می سپارند؛ برای مثال شرکت VFSGlobal که  دفاتر اخذ ویزا در اقصی نقاط دنیا  می باشند، که مسئولیت صدور وقت سفارت بسیاری از کشورها از جمله، انگلستان، فرانسه، هلند، دانمارک، پرتغال، بلژیک، نروژ، نیوزلند و غیره را بر عهده دارد. این در حالی است که برای گرفتن وقت سفارت سوئد و لهستان باید به کنسولگری این کشورها بروید.

نکته: در رابطه با شرکت های کارگذاری بهتر است بدانید که همانند پلیس + 10 فعالیت می کنند. به گونه‎ای که اگر شما به عنوان متقاضی ویزا به این شرکت ها مراجعه کنید، مسئولین مربوطه مدارک مورد نیاز را از شما دریافت و پس از بررسی به سفارت ارسال و پس از صدور ویزا آن را دریافت و تحویل شما می دهند. جهت اطلاع شرکت های کارگذاری فقط فرآیند صدور ویزا را انجام می دهند و هیچگونه تصمیمی در رابطه با صدور یا عدم صدور ویزا نمی گیرند.

منبع:

com/book_appointment

دکمه بازگشت به بالا