کسب و کار ایرانیمجله علمی و سلامت

آشنایی با کپسول سی دی فلو نوتراکس

روش مصرف کپسول سی دی فلو نوتراکس :

روزانه 2 عدد کپسول سی دی فلو نوتراکس یا طبق دستور پزشک، همراه با غذا و یک لیوان آب مصرف گردد.

شرایط نگهداری

در جای خشک و خنک و دور از دسترس کودکان نگهداری شود.

هشدار مصرف

در دوران بارداری و شیردهی، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید. در صورت حساسیت به فرآورده و یا هریک از اجزای آن، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

 • در صورت پیدایش هرگونه علائم حساسیت و یا عوارض گوارشی، مصرف فرآورده را قطع نموده و با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • مصرف همزمان فرآورده با داروهای دیگر ممکن است اثربخشی این مکمل و یا داروی مصرفی را تحت تاثیر قرار داده و سبب تشدید اثرات جانبی گردیده و یا کم شدن یا از بین رفتن تاثیر مکمل بر بدن را به همراه داشته باشد.
 • در صورت مصرف همزمان با سایر فرآورده ها، داروهای دیگر، قبل از مصرف فرآورده با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • در صورت ابتلا به هرگونه بیماری، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • بیش از میزان ذکر شده مصرف نگردد مگر با توصیه پزشک.
 • مصرف برای کودکان با توصیه پزشک صورت گیرد.
 • این فرآورده مکمل بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری نمی باشد.
 • مطابق دستور پزشک یا داروساز، فرآورده را مصرف نمایید.

عوارض جانبی کپسول سی دی فلو نوتراکس :

این فرآورده معمولا به ندرت و خفیف دیده می شود. مصرف طولانی مدت و بیشتر از میزان توصیه شده این فرآورده ممکن است برخی عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. در صورت ادامه یا بدتر شدن عوارض جانبی، مصرف را قطع نموده و با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

Acquaintance with Nutrax CDFlo capsules

مکانیزم اثربخشی کپسول سی دی فلو نوتراکس :

ویتامین C :

از قوی ترین آنتی اکسیدان های موجود می باشد که در مقابله با اکسایش سلولی، ترمیم و بازسازی بافت ها، محافظت از ریه ها در برابر عفونت های تنفسی و همچنین بیماری های قلبی تاثیر بسزایی دارد. این ویتامین با تقویت سیستم ایمنی بدن سبب پیشگیری و کاهش علایم سرماخوردگی در افرادی می باشد که در اثر استرس، ورزش شدید و یا شرایط آب و هوایی نامناسب دچار افزایش خطر ضعف سیستم ایمنی هستند.

روی (Zinc) :

یکی از مهم ترین مواد معدنی در بدن می باشد که به طور عمده در ماهیچه ها ذخیره گردیده و در گلبول های سفید و قرمز خون، شبکیه چشم، استخوان ها، پوست، کلیه ها، کبد و پانکراس نیز یافت می شود. بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق افزایش تولید گلبول های سفید خون به ویژه لنفوسیت ها که به عنوان یک گروه عمده از آنتی بادی ها نقش اساسی در افزایش قدرت دفاعی بدن را دارند، از مهم ترین اعمال حیاتی این عنصر برای بدن می باشد. اثربخشی عنصر روی در پیشگیری و درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا از طریق کاهش علایم سرماخوردگی و کوتاه تر نمودن طول مدت درمان، جهت بهبودی و سلامتی کامل به اثبات رسیده است.

ویتامین D3 : کپسول سی دی فلو نوتراکس یکی از بهترین کپسول هایی است که به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

پیشگیری از بیماری های جسمی، همیشه برای مردم امکان پذیر نیست. گاهی مردم به دلیل داشتن شرایط جسمی بد، بیشتر با بیماری های مختلف جسمی مواجه می شوند و این موضوع برای آن ها بسیار مضر خواهد بود. تقویت سیستم ایمنی بدن، بهترین راه برای پیشگیری از بیماری های مختلف ویروسی و عفونی و واگیردار می باشد. کپسول سی دی فلو نوتراکس یکی از بهترین کپسول هایی است که به منظور تامین یک سری از ویتامین ها و مواد مغذی برای بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این کپسول حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی، ویتامین ها و مواد معدنی است. مجموعه ترکیبات به کار رفته در کپسول سی دی فلو نوتراکس، باعث بهبود شرایط جسمی می شوند و از بیماری های مختلف پیشگیری می کنند.

با کپسول سی دی فلو نوتراکس بیشتر آشنا شویم

تقویت سیستم ایمنی بدن، بهترین راه برای پیشگیری از بیماری های واگیردار می باشد. در صورتی که افراد تغذیه مناسبی داشته باشند، خیلی راحت می توانند سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند. اما در صورتی که تغذیه مناسبی برای افراد وجود نداشته باشد، نیاز به مصرف مکمل های تغذیه ای است.

کپسول سی دی فلو نوتراکس یکی از بهترین کپسول هایی است که به منظور تقویت سیستم ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این کپسول از مجموعه ای از ویتامین ها و مواد معدنی تشکیل شده که هر کدام نقش موثری در بهبود شرایط جسمی و پیشگیری از بیماری های مختلف دارند. این کپسول به واسطه داشتن ترکیبات مغذی، می تواند به درمان بیماری های ویروسی به ویژه در فصل پاییز و زمستان کمک کند. به همین خاطر، مصرف کپسول سی دی فلو نوتراکس در فصل های سرد سال بیشتر توصیه می شود.

کپسول سی دی فلو نوتراکس حاوی سلنیوم، مخمر، عصاره گیاه آقطی سیاه، ویتامین دی 3 و مس می باشند. این ترکیبات می توانند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بیماری های مختلف شوند. به طور مثال، در زمان ابتلا به بیماری کرونا، بسیاری از پزشکان توصیه به مصرف ویتامین دی 3 کردند. زیرا برخی از مطالعات نشان می دادند که ویتامین دی 3 نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن و پیشگیری از بیماری های مختلف دارد.

سلنیوم به عنوان یک ماده آنتی اکسیدانی، استرس های اکسیداتیو در بدن را کاهش می دهد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. عصاره گیاه آقطی سیاه و مخمر نیز نقش موثری در بهبود شرایط جسمی دارند و می توانند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن گردند. کپسول سی دی فلو نوتراکس به دلیل داشتن سلنیوم و ترکیبات ذکر شده، به راحتی می تواند شدت بیماری های مختلف در بدن را نیز کاهش دهد. کپسول سی دی فلو نوتراکس ساخت کشور ایران می باشد و در شرکت پارس حیان به تولید رسیده است. هر یک از بسته بندی های این محصول حاوی 30 عدد کپسول می باشند که به صورت روزانه قابل مصرف هستند. این کپسول نوتراکس هم برای آقایان و هم برای خانم ها قابل مصرف است.

ویژگی های کپسول سی دی فلو نوتراکس

کپسول سی دی فلو نوتراکس به واسطه داشتن یک سری از مواد مغذی، در درجه اول باعث بهبود سلامت عمومی بدن می شود. پس از مصرف این کپسول به صورت روزانه، سیستم ایمنی بدن تقویت خواهد شد و می توان از بیماری های مختلف پیشگیری کرد. کپسول سی دی فلو نوتراکس به واسطه داشتن ترکیبات مختلف دیگر، در بهبود بیماری های مختلف نیز موثر است. در واقع، این کپسول هم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک خواهد کرد و هم می تواند باعث بهبود شرایط جسمی و درمان بیماری های ویروسی و عفونی شود. از جمله خواص و ویژگی های مختلف کپسول سی دی فلو نوتراکس می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. حاوی ویتامین سی و زینک
 2. دارای اثرات آنتی اکسیدانی بسیار قوی
 3. یک مولتی ویتامین اختصاصی برای تقویت سیستم ایمنی بدن
 4. موثر در بهبود سریع تر بیماری های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا
 5. موثر در پیشگیری از بیماری های ویروسی
 6. قابل استفاده برای تامین برخی از ویتامین ها و مواد معدنی مانند سلنیوم، ویتامین دی 3 و …
 7. بدون ایجاد عوارض جانبی برای افراد مصرف کننده

نکاتی درباره استفاده از کپسول سی دی فلو نوتراکس

کپسول سی دی فلو نوتراکس یکی از بهترین کپسول هایی است که برای بهبود شرایط جسمی و پیشگیری از بیماری های مختلف استفاده می شود. در صورت نیاز به کپسول سی دی فلو، بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • تداخلات دارویی: کپسول سی دی فلو نوتراکس دارای تداخل دارویی خاصی نمی باشد. در صورت نیاز به مصرف فرآورده های دیگر با ترکیبات مشابه، بهتر است برای مصرف این کپسول با پزشک داروساز مشورت کنید.
 • بازه سنی مصرف: کپسول سی دی فلو نوتراکس برای بازه سنی بزرگسال و بالای 12 سال قابل مصرف می باشد.
 • منع مصرف: در صورتی که به هر یک از ترکیبات به کار رفته در کپسول سی دی فلو نوتراکس حساسیت دارید، از ادامه مصرف این محصول جدا خودداری کنید.

در صورت داشتن سابقه بیماری های خاص، برای مصرف کپسول سی دی فلو با پزشک خود مشورت کنید.

 • مصرف در مادران باردار و شیرده: زنان باردار و شیرده حتما برای مصرف کپسول سی دی فلو با پزشک متخصص مشورت نمایند.
 • عوارض جانبی دارو: عارضه جانبی جدی ناشی از مصرف کپسول سی دی فلو نوتراکس گزارش نشده است. در صورت بروز حساسیت و علائم گوارشی شدید پس از مصرف این کپسول، از ادامه مصرف این کپسول خودداری کنید.

شیوه مصرف

 • بزرگسالان می توانند مطابق با دستور پزشک و یا روزانه 2 عدد از کپسول سی دی فلو نوتراکس را به همراه آب و غذا مصرف نمایند.

ترکیبات

در جدول زیر لیست ترکیبات به کار رفته در کپسول سی دی فلو نوتراکس را مشاهده می کنید.

نام ترکیب مقدار در 2 کپسول
Vitamin C (As Ester-C, Calcium Ascorbate) 400 میلی گرم
Beta 1, 3.1, 6 Glucans (From Yeast) 250 میلی گرم
Zinc (As Sulfate) 15 میلی گرم
Elderberry Extract 49.8 میلی گرم
Selenium (As L-Selenomethionine) 125 میکروگرم
Copper (As Gluconate) 1500 میکروگرم
Vitamin D3 (As Cholecalciferol) 2000 آی یو (IU)

نتیجه گیری

در صورت نیاز به مصرف یک مکمل تغذیه ای  با کیفیت و بدون عارضه جانبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن، توصیه می کنیم که اقدام به مصرف کپسول سی دی فلو نوتراکس کنید. این محصول حاوی ویتامین ها و مواد مغذی مختلفی می باشد و می تواند به صورت روزانه مورد استفاده قرار گیرد. برای تهیه این کپسول می توانید به داروخانه در اندیشه سر بزنید.

مکمل نوتراکس سی دی-فلو ترکیبی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی تقویت کننده و محافظت کننده سیستم ایمنی بدن می باشد. این فرآورده به بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن در مواجهه با انواع استرس های محیطی و فیزیولوژیکی و همچنین کاهش شدت و مدت زمان بروز علایم سرماخوردگی و آنفلوانزا به خصوص در فصول پاییز و زمستان کمک شایانی می نماید.

روش مصرف:

روزانه 2 عدد کپسول سی دی فلو نوتراکس یا طبق دستور پزشک، همراه با غذا و یک لیوان آب مصرف گردد.

روش نگهداری:

محصول در دمای کمتر از 25 درجه سانتی گراد، دور از نور، رطوبت و حرارت نگهداری شود.

این فرآورده را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری نمایید.

هشدار مصرف:

 • بانوان باردار و شیرده، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • در صورت حساسیت به فرآورده و یا هریک از اجزای آن، قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • در صورت بروز هرگونه حساسیت و یا عوارض گوارشی، مصرف فرآورده را قطع نموده و با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • در صورت مصرف همزمان با سایر فرآورده ها، داروهای دیگر، ابتلا به هرگونه بیماری قبل از مصرف فرآورده با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.
 • بیش از میزان ذکر شده مصرف نگردد مگر با توصیه پزشک.
 • این فرآورده مکمل بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری نمی باشد.
 • مصرف همزمان فرآورده با داروهای دیگر ممکن است اثربخشی این مکمل و یا داروی مصرفی را تحت تاثیر قرار داده و سبب تشدید اثرات جانبی گردیده و یا کم شدن یا از بین رفتن تاثیر مکمل بر بدن را به همراه داشته باشد.

عوارض جانبی:

عوارض در این فرآورده معمولا به ندرت و خفیف دیده می شود. مصرف طولانی مدت و بیشتر از میزان توصیه شده این فرآورده ممکن است برخی عوارض جانبی را به همراه داشته باشد. در صورت ادامه یا بدتر شدن عوارض جانبی، مصرف را قطع نموده و با پزشک یا داروساز مشورت نمایید.

توضیحات کپسول سی دی فلو نوتراکس:

مکمل نوتراکس سی دی-فلو ترکیبی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی تقویت کننده و محافظت کننده سیستم ایمنی بدن می باشد. این فرآورده به بهبود عملکرد سیستم دفاعی بدن در مواجهه با انواع استرس های محیطی و فیزیولوژیکی و همچنین کاهش شدت و مدت زمان بروز علایم سرماخوردگی و آنفلوانزا به خصوص در فصول پاییز و زمستان کمک شایانی می نماید.

ویتامین C:

از قوی ترین آنتی اکسیدان های موجود می باشد که در مقابله با اکسایش سلولی، ترمیم و بازسازی بافت ها، محافظت از ریه ها در برابر عفونت های تنفسی و همچنین بیماری های قلبی تاثیر بسزایی دارد. این ویتامین با تقویت سیستم ایمنی بدن سبب پیشگیری و کاهش علایم سرماخوردگی در افرادی می باشد که در اثر استرس، ورزش شدید و یا شرایط آب و هوایی نامناسب دچار افزایش خطر ضعف سیستم ایمنی هستند.

بتا لوکان ها به طور طبیعی از انواع پلی ساکاریدها و از قوی ترین مواد مغذی می باشند که در دیواره سلولی قارچ ها و مخمرها یافت شده و با فعال نمودن نوتروفیل ها و تحریک آنها، به حمایت از سیستم ایمنی و دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری زا وافزایش مقاومت بدن در برابر عفونت ها کمک می نمایند.  محتوی اسید فنولیک، فلاونوئیدها و آنتوسیانین ها، به عنوان منبع غنی از آنتی اکسیدان ها بوده و سبب کاهش تخریب استرس اکسیداتیو، تسکین التهاب و بهبود عفونت های تنفسی می گردد.

روی (Zinc):

زینک یکی از مهم ترین مواد معدنی در بدن می باشد که به طور عمده در ماهیچه ها ذخیره گردیده و در گلبول های سفید و قرمز خون، شبکیه چشم، استخوان ها، پوست، کلیه ها، کبد و پانکراس نیز یافت می شود. بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق افزایش تولید گلبول های سفید خون به ویژه لنفوسیت ها که به عنوان یک گروه عمده از آنتی بادی ها نقش اساسی در افزایش قدرت دفاعی بدن را دارند، از مهم ترین اعمال حیاتی این عنصر برای بدن می باشد. اثربخشی عنصر روی در پیشگیری و درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا از طریق کاهش علایم سرماخوردگی و کوتاه تر نمودن طول مدت درمان، جهت بهبودی و سلامتی کامل به اثبات رسیده است.

ویتامین D3:

ویتامین D نقش بسیار مهمی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی و محافظت از بدن در برابر سرماخوردگی و آنفلوانزا به خصوص در فصل سرما ایفا می نماید. سطح پایین این ویتامین در بدن با افزایش امکان ابتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی همراه می باشد. نقش بسیار مهمی در بهبود عملکرد سیستم ایمنی و محافظت از بدن در برابر سرماخوردگی و آنفلوانزا به خصوص در فصل سرما ایفا می نماید. سطح پایین این ویتامین در بدن با افزایش امکان ابتلا به عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی همراه می باشد.

دکمه بازگشت به بالا