مجله بانوان

اعزام اولین بانوی پارادوچرخه سوار به قهرمانی آسیا

مربی تیم ملی پارادوچرخه سواری از اعزام اولین بانوی دوچرخه‌سوار به مسابقات قهرمانی آسیا هندوستان در رشته پیست خبر داد و گفت: خوشحالم که با حمایت فدراسیون دوچرخه سواری شرایط اعزام بانوان نیز به مسابقات برون مرزی فراهم شد.

فرهاد عصفوری در گفت‌وگو با کندوج، اظهار کرد: مریم ادیب دوچرخه سوار کم بینا به همراه نسیم خدری که از ملی پوشان باتجربه دوچرخه سواری و مربی ادیب است به عنوان همراه این ورزشکار در مسابقات قهرمانی آسیا هندوستان در رشته پیست رکاپ خواهند زد. این برای اولین بار است که یک بانوی دوچرخه سوار به مسابقات برون مرزی اعزام می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که مریم ادیب به دلیل نداشتنن دوچرخه مناسب با هزینه ی شخصی خود به دنبال تهیه دوچرخه برای شرکت در قهرمانی آسیاست، افزود: دوچرخه دونفره‌ای که فدراسیون دارد با جثه این ورزشکار همخوانی نداشت و امکان رکاب زدن با این دوچرخه برای ادیب سخت بود، در نتیجه مجبور شد با هزینه‌ی شخصی خود دوچرخه‌ای که مناسب سایزش باشد تهیه کند. البته فدراسیون تا حد توان از ورزشکاران پارا حمایت لازم را به عمل می آورد و از مجموعه فدراسیون به خاطر حمایتی که از بانوان پارادوچرخه سوار دارد تشکر می کنم.
عصفوری همچنین درباره وضعیت مردان پارادوچرخه سوار برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا هندوستان در ماده پیست، گفت: هنوز اعزام مردان به این رقابت ها مشخص نیست و بستگی به تصمیم فدراسیون دارد. فدراسیون دوچرخه سواری یکی از دلایل برای اعزام نکردن مردان به این تورنمنت را مشکلات مالی عنوان می کند در صورتی که هر ۴ ورزشکار شرکت کننده در هانگژو (مهدی محمدی، بهروز فرزاد، رضا رشته و محمد دلیر) با جذب اسپانسر این مشکل را مرتفع کردند. حال این که فدراسیون چرا نمی خواهد این ۴ ورزشکار پارا را به هندوستان اعزام کند واقعا نمی‌دانم. دنبال رایزنی با فدراسیون هستم تا شرایط اعزام مردان پارادوچرخه سوار نیز به هندوستان فراهم شود.

وی در پایان درباره حضور خود در قهرمانی آسیا گفت: من به عنوان سرمربی هیچ تمایلی برای اعزام ندارم و تلاشم بر این است که تنها شرایط حضور ورزشکاران در این مسابقات فراهم شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا